Londra’da Gezilecek Yerler Ve Yemek Yenilecek Yerler Listesi

İngiltere başkenti Londra tarihi açıdan mükemmel bir coğrafya ile karşınıza çıkarken kültürel olarak da sanat müzeleri, moda haftaları ve diğer sanatsal faaliyetlerle size tüm güzelliklerini sunacaktır.

Avrupa turları dendiği zaman birçok gezgin oldukça heyecanlanıp Avrupa’nın güzelliklerini görmek için nereden başlayacaklarını araştırmaya başlamaktadırlar. İngiltere turları Avrupa ülkeleri içerisinde dikkat çekerken İngiltere içerisinde yer alan Londra turları gezginlerin ilk rotası olarak karşılarına çıkmaktadır. Avrupa turu içerisinde Londra’yı seçmenizin sizlere kazandıracağı en büyük avantaj ise tarihi ve kültürel açısından dünyanın en gelişmiş şehirlerinden biri olmasıdır. Bu sebeple gezinize buradan başladığınızda Avrupa kültürünü rahat bir şekilde tanıyacak ve ünlü yapıların en önemlilerini görebileceksiniz. 

Bu mükemmel şehir içinde geziye çıktığınız gerek gezilecek yerler gerekse yemek yenecek ünlü restoranlar içerisinden en mükemmellerini seçerek listeleyip gezi rotanıza faydalı olması adına derleyip yazımızın devamında sizler için başlıklar halinde sunmaktayız. İyi okumalar dileyip mükemmel gezinizi unutulmaz karelerle taçlandırmanızı temenni ederiz!

Londra’da Gezilecek Yerler

  • Big Ben& Westminster Sarayı

Parlamento binası olarak kullanılmakta olan saray, Gotik tarzda bir mimariye sahip olup Avam Kamarası ve Lordlara ev sahipliği yapmıştır. Saray içinde yer alan en önemli yapı ise oldukça ihtişamlı duran saat kulesidir. İngiltere simgesi olarak bilinen bu kule, Big Ben olarak anılmaktadır. Tabi bölgeye gittiğinizde saat kulesinin değil de içinde yer alan 14 tonluk çanın Big Ben olarak bilindiğini rehber ve yerel halktan öğrenip daha da detaylı bilgilerle yolculuğunuza devam etmiş olacaksınız.

  • Buckingham Sarayı

Kraliyetin çalışma ofisi ve resmi konutu olarak kullanılan saraya vardığınızda görkemli mimarisini inceleyip fotoğraflamaya doyamayacaksınız.

  • Tower Of London

Londra dendiği zaman akla ilk gelen sembolleşmiş yapılardan bir diğer de Tower Of London’dur. Şato içerisinde birçok bölüm ve hapishane, darphane gibi bölümleri gezmeniz mümkün olacaktır.

  • London Eye

Genelde Londra turlarının en popüler ve turistik noktası olan London Eye, dünyadaki en büyük dönme dolabına sahiptir. Çeşitli kutlamalar için inşa edilmiş dönme dolap mükemmel manzaralarla ziyaretçilerini karşılamaktadır.

Londra’da Yemek Yenecek Yerler Listesi
İngiliz kahvaltısı dillere pelesenk olmuş ve herkes tarafından gezi sırasında oldukça merak edilen öğünlerden birisi olmaktadır. Bu sebeple de ilk olarak The Breakfast Club’tan başlayarak mükemmel bir İngiliz Kahvaltısını deneyimleyebileceğinizi söyleyebiliriz. 

  • Caravan

Londra’da pankek yemek isterseniz Caravan en doğru adres olacaktır. Bunun yanında French toastlar ile de lezzette çığır açmış olan mekân içerisinde mis kokulu kahveler eşliğinde öğlen dinlenmenizde dilediğiniz ve merak ettiğiniz her türlü yemeği yiyebileceksiniz.

  • Honest Burgers

Londra dendiği zaman fast food mutlaka akıllara gelmekte ve iştah kabartmaktadır. Bu sebeple de kusursuz bir hamburger yemek isterseniz Honest Burger domuz, dana ve vegan seçenekleriyle dilediğiniz içerikteki hamburgerlerle karşınızda olup sizlere hizmet veren bir lezzet noktasıdır.

  • Byron

Londra değil İngiltere’nin en popüler hamburger zincirlerinden biri olan Byron, turistik şubeleri ve şık sunumları ile dikkat çekmektedir. Lezzetleri de en az sunumları kadar mükemmel olduğu için akşam yemeklerinizde mutlaka ziyaret edip tadına doyulmaz menüleri deneyimlemelisiniz.

  • My Old Dutch

Yakın çevrenizden sıkça duyduğunuz pizza boyutundaki kreplerin tadına bakmak isterseniz My Old Dutch size en leziz tatlarını sunacaktır. Tuzlu veya tatlı şeklinde isteğinize göre yapılan kreplerin porsiyonları da oldukça büyük şekilde karşınıza gelecektir.

  • Busaba Eathai

Londra kültüründe Uzakdoğu lezzetlerinin tadına bakmak isterseniz Busaba Eathai, istediğiniz her tür menü içeriğiyle damak tadınızı şenlendirmenizi sağlayacaktır. Restoran bölge olarak Oxford Street’e oldukça yakın bir yerde bulunmaktadır.
 


Etiketlerİlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar: