İzmit Otelleri

Şu anda bu kategoride size sunabileceğimiz ürünümüz yok ama taleplerinizi bize iletirseniz sizin için neler yapabileceğimize bakıp size hemen geri döneriz. Bunun için bize, ekranın sağ alt köşesinden yer alan canlı desteğimizden ya da 0850-532 2077 no'lu çağrı merkezimizden ulaşabilirsiniz.

İzmit(Kocaeli), Marmara Bölgesi'nin Çatalca-Kocaeli Bölümü'nde yer alır. Doğu ve güneydoğuda Sakarya, güneyde Bursa illeri, batıda Yalova, İzmit Körfezi, Marmara Denizi ve İstanbul ili, kuzeyde de Karadeniz'le çevrilidir. Doğal bir liman olan İzmit Körfezi, işlek bir deniz yoludur. Kocaeli Türkiye’nin en hızlı gelişen illerindendir. Türkiye’nin İstanbul’dan sonra en büyük sanayi merkezidir. Günümüzde Türkiye’nin en önemli endüstri ve sanayi yerleşimlerinden biri olan Kocaeli’nin tarihi Frikyalılara dayanır.

Karadeniz kıyısında ılıman, dağlık kesimlerde daha sert bir iklime sahip olan Kocaeli, Akdeniz iklimi ile Karadeniz iklimi arasında bir geçiş durumdadır. İl merkezinde yazlar sıcak ve az yağışlı, kışlar yağışlı, zaman zaman karlı ve soğuk geçer.

Doğa severler için Kocaeli Yaylaları, Ballıkayalar Tabiat Parkı, İstanbul’a çok yakın olan Kefken, Mavi Bayraklı Cebeci Plajı, küçük bir Karadeniz kasabası olan Kerpe, ekoturizm yapan Narköy, Darıca Hayvanat Bahçesi, kış turizminde büyük bir payı olan Kartepe Kayak Merkezi ve Sapanca Gölü, Kocaeli’nde yoğun ziyaretçi alan bölgelerdir.

Derince’nin incisi Harikalar Sahili, Kocaeli Arkeoloji ve Etnografya Müzesi, İzmit Atatürk Müzesi, Kasr-ı Humâyûn-Saray Müzesi, Gayret Gemi Müzesi, Osman Hamdi Bey Evi ve Müzesi gibi birçok tarihi yapı Kocaeli'nde görülmesi gerekenler arasındadır.

Her bütçeye uygun fırsatlarıyla İzmit (Kocaeli) Otelleri’ni, İstanbul'a yakın bir konumda bulunan Gebze Otelleri'ni sitemizden bulabilirsiniz.