Bursa Otelleri

Şu anda bu kategoride size sunabileceğimiz ürünümüz yok ama taleplerinizi bize iletirseniz sizin için neler yapabileceğimize bakıp size hemen geri döneriz. Bunun için bize, ekranın sağ alt köşesinden yer alan canlı desteğimizden ya da 0850-532 2077 no'lu çağrı merkezimizden ulaşabilirsiniz.

Çok eski çağlardan beri yerleşim yeri olarak kullanılan, Osmanlı İmparatorluğu’nun ilk başkenti olan Bursa, Türkiye’nin dördüncü büyük şehridir. Marmara Bölgesi’nin güneyinde yer alan Bursa, kuzeyinde Marmara Denizi ve Yalova, kuzeydoğusunda Kocaeli ve Sakarya, doğusunda Bilecik, güneyinde Kütahya ve batısında Balıkesir illeri ile komşudur.

Bölgelerine göre değişiklik gösteren Bursa’da ılıman bir iklim yaşanmaktadır. Şehrin tarihi ve kültürel mekanlarını gezmek isteyenler Temmuz-Eylül arasındaki ayları, kış turizmi ile ünlü Uludağ’da vakit geçirmek isteyenler ise Ocak-Şubat  arasındaki ayları tercih etmektedir.

2014 yılında Bursa, UNESCO tarafından Dünya Mirası olarak tescillenmiştir. Sahip olduğu hanlar, kervansaraylar, kaleler, hamamlar, camiler ve tarihi evleri ile Bursa her yıl binlerce yerli ve yabancı turist ağırlamaktadır. Bunun yanı sıra Bursa, Orhangazi Zeytin Festivali, Winterfest Bursa Uluslararası Kış Festivali, Uluslararası Bursa Festivali gibi birçok festivale de ev sahipliği yapmaktadır.

Bursa’ya gittiğinizde, Osmanlı mimarisinin önemli eserlerinden olan ve Bursa’da yapılan ilk mermer yapı olan Yeşil Cami’yi, Bursa’nın en büyük hanlarından birisi olan ve zamanında ipek tüccarları tarafından kullanılan Eski İpek Han’ı,  tarihte ülkenin en değerli mallarının ticaretinin yapıldığı ticaret merkezi olarak kullanılan Bursa Bedesten’ini ziyaret edebilirsiniz.

Tarihi yapılarıyla kültür, meşhur Uludağ’ı ile kış, termal suya sahip hamamları ile şifa turizminin aynı anda yaşandığı Bursa’da konaklamak isteyenler için Bursa Otelleri uygun fırsatlarla sitemizde bulunmaktadır.

Uludağ, Cumalıkızık, Bursa Şehir Müzesi, İznik, Osmangazi Türbesi, Koza Han, Tophane Saat Kulesi  ve birçok tarihi ve kültürel  yerleri ile Bursa’da yöreyle özdeşleşen İskender Kebabı, İnegöl Köftesi, Kemalpaşa Tatlısı, Kestane Şekeri tadılması gereken lezzetlerdendir.

Oldukça eski bir semt olan ve birçok tarihi yapıya ev sahipliği yapan Bursa’nın en büyük ilçesi Osmangazi Otelleri’nden yerinizi ayırtmayı unutmayın.