Eskişehir Otelleri

Şu anda bu kategoride size sunabileceğimiz ürünümüz yok ama taleplerinizi bize iletirseniz sizin için neler yapabileceğimize bakıp size hemen geri döneriz. Bunun için bize, ekranın sağ alt köşesinden yer alan canlı desteğimizden ya da 0850-532 2077 no'lu çağrı merkezimizden ulaşabilirsiniz.

Tarihinin çok eski olmasından dolayı Eskişehir adı verilmiş olan şehir, İç Anadolu Bölgesi'nin kuzeybatısında yer alır. Kuzeyde Karadeniz, kuzeybatıda Marmara, batı ve güneybatıda Ege Bölgesi ile komşudur. İç Anadolu Bölgesi’nde yer alan Eskişehir’de karasal iklim görülmektedir.

Kışları soğuk geçen Eskişehir’i ziyaret etmek için en uygun aylar ilkbahar ve yaz aylarıdır. Eskişehir’in sıcak havalarından etkilenmek istemiyorsanız, sohbaharın ilk ayları da seyahatleriniz için uygun zamanlardandır.

Şehrin en eski yerleşim noktası olan Odunpazarı Bölgesi, Tarihi Odunpazarı Evleri, Kurşunlu Camii ve Külliyesi, Lületaşı Müzesi, Atlıhan El Sanatları Çarşısı gibi birçok tarihi ve turistik yapıya ev sahipliği yapmaktadır.  1400 m2’lik yapay şelaleye sahip olan Şelale Park Odun Pazarı’nda bulunmaktadır. Odun Pazarı Otelleri ile konaklamanızı tarihi bölgede yapabilirsiniz.

Sakarya Irmağı’nın en uzun kolu olan Posruk Çayı, şehrin içinden geçmekte ve Eskişehir’in önemli simgelerinden biri sayılmaktadır. Porsuk Çayı’nın etrafında bulunan kafeler ve restoranlar, yerli halk tarafından da çokça tercih edilmektedir. Porsuk Çayı aynı zamanda ziyaretçilerine gondol keyfi sunmaktadır.

Eskişehir’in en popüler parklarından olan Kentpark’ta, gerçek deniz kumu kullanılarak yapılan Türkiye’nin ilk yapay plajı, açık yüzme havuzları, restoran ve kafeler, at binme alanları ve yapay bir gölet bulunmakta.

Masal Şatosu, Korsan Gemisi, Yapay Gölet, Bilim ve Deney Merkezi, Uzay Evi, Eti Sualtı Dünyası, amfi tiyatro barındıran Sazova Parkı da Eskişehir’in görülmesi gereken yerlerindendir.

Size en uygun fırsatlarla sunulan Eskişehir Otelleri’ni sitemizde bulabilirsiniz.