Ortadoğu Turları

Şu anda bu kategoride size sunabileceğimiz ürünümüz yok ama taleplerinizi bize iletirseniz sizin için neler yapabileceğimize bakıp size hemen geri döneriz. Bunun için bize, ekranın sağ alt köşesinden yer alan canlı desteğimizden ya da 0850-532 2077 no'lu çağrı merkezimizden ulaşabilirsiniz.

Ortadoğu, Dünya’nın merkezinde, üç kıtanın bağlantı bölgesinde konumlanmıştır. Yıllarca birçok medeniyete ev sahipliği yapmış olan Ortadoğu, kimi medeniyetin kuruluşuna kimininse yıkılışına şahit olmuştur ve bu sebepten geçmişten izler taşımaktadır. Her bütçeye uygun fırsatlarımızla Ortadoğu Turları'nı sayfamızda bulunmaktadır.

Turların vazgeçilmezi olan Dubai, Ortadoğu’da bir geçiş noktası konumundadır. Son yıllarda popülerlik kazanan Dubai, Arap Yarımadası’nın Paris’i sayılmakta ve çölün ortasında adeta bir cennet  olarak görülmektedir. Dünyanın en büyük alışveriş merkezlerine, büyük eğlence parklarına, yapay adalara ve dünyaca bilinen gökdelenlere ev sahipliği yapmaktadır. Aynı zamanda dünya çapında bilinen kültürel, sportif etkinlikler ve festivaller de Dubai’de yapılmaktadır.

Mısır’ın dünyaca ünlü turistik destinasyonlarından birisi olan Hurgada, Kızıldeniz kıyısında konumlanmıştır. Çölde safari turu, kızıldenizde sualtı dalışı gibi renkli aktiviteleri, görülmesi gereken yerleri ile her yıl yüz binlerce turistin uğrak noktasıdır. Ayrıca açık hava kum müzesi ile sadece kum ve sudan oluşan malzemelerden yapılmış eserleri görme olanağı da sunmaktadır.

Pers İmparatorluğu’nun başkenti Persepolis’e ev sahipliği yapan Şiraz, İran kültürünün saf bir şekilde yaşatıldığı, geçmişte dünyanın en romantik şehirlerinden biri olarak anılmakta olan bir kenttir. Güzel bir iklime olan Şiraz,  tarihi ve kültürel mimarisiyle görülmesi gereken yerler arasındadır.

Arabistan yarımadasınki Ürdün’de, pembe, kırmızı, sarı ve turuncu karışımından oluşan rengi nedeniyle “Rose City” olarak da bilinen Petra Antik Kenti, Ortadoğu’da görülmesi gereken yerler arasında önde gelenlerdendir. UNESCO tarafından Dünya Mirasları listesine eklenmiş  Petra Antik Kenti’nde, kireç taşına oyularak yapılmış amfi tiyatro, tapınaklar, evler ve mezarlar bulunuyor. “Petra by Night” adıyla belirli günlerde düzenlenen tura katılıp, mumlarla donatılmış The Siq yolunda yürüyüş yapabilir ve El-Hazne’nin önünde yapılan müzik dinletisiyle güzel bir akşam geçirebilirsiniz.

Sizlere farklı deneyimler sunan Ortadoğu Turları ileride farklı seçeneklerle sizlerin alımına hazır olacaktır.