İtalya Turları

Şu anda bu kategoride size sunabileceğimiz ürünümüz yok ama taleplerinizi bize iletirseniz sizin için neler yapabileceğimize bakıp size hemen geri döneriz. Bunun için bize, ekranın sağ alt köşesinden yer alan canlı desteğimizden ya da 0850-532 2077 no'lu çağrı merkezimizden ulaşabilirsiniz.

 

ROMA

İtalya yarımadasının ortasındaki yedi tepe üzerinde, Tiber ve Aniane nehirleri arasında kurulmuş olan Roma, büyük tarihi geçmişi ile İtalya’nın başkentidir. Mimari açıdan zengin olan Roma, her yıl binlerce turistin akınına uğramaktadır. Rönesans ve Barok mimarisinin ilk örneklerini bulabileceğiniz Roma’da, Roma İmparatorluğu döneminde gladyatör dövüşlerine ev sahipliği yapan Colleseum, Antik Roma’nın siyasi,ticari ve hukuksal merkezi olan Roma Forumu, Roma Katoliklerinin hac noktası ve dünyanın en büyük kilisesi olan San Pietro Katedrali, Roma’nın en merkezi meydanı Piazza Venezia, devasa heykellerle kaplı Zafer Anıtı, dünyanın en ünlü yapılarından olan Trevi Çeşmesi(Aşk Çeşmesi), Roma’da görülmesi gereken başlıca yapılardır.

FLORANSA

Müzeleri,tarihi ve doğal güzellikleri ile tanınan Floransa, Anro Nehri etrafında kurulmuştur. İtalya Krallığı’na başkentlik yapmış ve Michelangelo, Leonardo da Vinci ve Botticelli gibi sanatçıların yardımı ile Rönesansın doğuşuna ev sahipliği yapmış olan Floransa, İtalya başta olmak üzere dünyanın en önemli, kültürel şehirlerinin başında gelmektedir. Şehrin simgelerinden Floransa Katedrali ve hemen yanındaki Giotto’nun Çan Kulesi, bronz kapıları ile ünlü Aziz Giovanni Vaftizhanesi gibi mimari yapıları barındıran, Floransa’nın en ünlü meydanı Duomo Meydanı, Uffizi ve Medici Sarayı’nı birbirine bağlayan Ponte Vecchio Köprüsü, GalileoMichelangelo ve Dante gibi birçok önemli kişinin anıt mezarının da içinde bulunduğu Santa Croce Bazilikası, Floransa’daki en önemli yapılardandır.

VENEDİK

Romantizmin asıl duraklarından olan Venedik, İtalya turlarının vazgeçilmezidir. İtalya’nın kuzeydoğusunda bulunan Venedik 117 adası ve irili ufaklı 400 köprüsüyle  “Kanallar Şehri” ya da “Sular Şehri", dünyaca ünlü maskeleri nedeniyle de “Maskelerin Şehri” olarak anılmaktadır. Venedik’in en ünlü bazilikası olan ve "Altınların Kilisesi" olarak anılan San Marco Bazilikası, mimari yapısı ile şehrin en ünlü köprüsü Rialto, gotik mimari yapısıyla yoğun ziyaret alan Dükler Sarayı ve Giorgio Maggiore Kilisesi gibi eşsiz yapıları ile Venedik doyumsuz bir destinasyondur. Tarihteki en büyük aşk hikayesine konu olmuş Verona’da Romeo&Juliet’in evi ve İtalya’da göller bölgesinin en güzel örneklerinden olan Sirmione - Garda Gölü görülecek bir diğer önemli turizm merkezleridir.   

Sizlere en uygun fırsatlarla sunulan İtalya Turlarına sayfamızdan ulaşabilirsiniz