İzmir Otelleri

Şu anda bu kategoride size sunabileceğimiz ürünümüz yok ama taleplerinizi bize iletirseniz sizin için neler yapabileceğimize bakıp size hemen geri döneriz. Bunun için bize, ekranın sağ alt köşesinden yer alan canlı desteğimizden ya da 0850-532 2077 no'lu çağrı merkezimizden ulaşabilirsiniz.

İzmir, antik dönemlerden bu yana Ege’nin en önemli kentlerinden biridir. Farklı kültürlerin kesişme noktası olan İzmir, yüzölçümü bakımından ülkemizin yirmi üçüncü, büyüklük bakımından en büyük üçüncü ilidir. Güneyinde Aydın, kuzeyinde Balıkesir ve doğusunda Manisa illeriyle çevrilidir. Ege Bölgesi’nde denize kıyısı olan şehir İzmir Körfezi üzerinde kuruludur. Aynı zamanda Atina’dan sonra Ege Denizi’nin ikinci büyük ve kalabalık şehridir.

Ege’nin İncisi olarak anılan İzmir, Akdeniz iklimine ev sahipliği yapar ve yılın her zamanı ziyarete uygundur. İzmir’de kışları yağmurlu ve serin bir hava hakimdir. Yazları kavurucu sıcaklardan dolayı İzmir’in tatil beldeleri tercih edilmektedir.

Liman özelliği nedeniyle her yıl dünya çapında düzenlenen fuarlar İzmir’in turizmine büyük katkı sağlamıştır. Cumhuriyetin ilk yıllarında Atatürk’ün dış ticari ilişkilerin güçlendirilmesi amacıyla kurulmasını istediği Kültürpark, Türkiye’nin ilk fuar alanı olarak 1936’dan beri hizmet vermektedir. Birçok fuara ev sahipliği yapan Kültürpark lunapark, sergi salonları, açıkhava ve gençlik tiyatrolarını da içerisinde bulundurmaktadır.

İzmir şehir merkezinde, her bütçeye uygun otelleri bulmak mümkündür. Alışveriş yapmak, tarihi bölgelere yakın olmak ve şehir merkezinin tadını çıkartmak isteyenler, Alsancak, Konak ve Karşıyaka otellerini tercih edebilirler.

Kendine has lezzetleri, tarihi ve kültürel alanları ile İzmir’de, haftanın her günü ziyaret edebileceğiniz, İzmir’de iki cadde arasındaki ulaşımı kolaylaştırmak adına yapılmış Tarihi Asansör, İzmir’e gelindiğinde görülmeden gidilmemesi gereken ve İzmir’in simgesi konumunda bulunan Konak Saat Kulesi, Kemeraltı Çarşısı, Kordon, Teleferik ve Kültürpark’ı ziyaret edebilirsiniz.

Bunların yanısıra İzmir merkezden ulaşım sağlayabileceğiniz Trajan Çesmesi’ni içinde bulunduran Efes Antik Kenti’ni, Agora Açık Hava Müzesi’ni, Şirince’yi, İzmir Arkeoloji Müzesi’ni de ziyaret edebilirsiniz.

Size uygun fırsatları ile İzmir Otelleri'ne sayfamızdan ulaşabilirsiniz.