% 32 indirim Pasaport Pier Hotel (çift kişilik konaklama ve kahvaltı)
   1 Kişi Aldı

Pasaport Pier Hotel (çift kişilik konaklama ve kahvaltı) (kod:BTF216)

   Ekonomik tatil
   Lezzet keşfi
   Eşsiz sahiller
   Kaliteli hizmet
   Kolay ulaşım
   Merkezi konum
279 TL    189 TL    Detaylar
% 26 indirim Anemon Otel İzmir'de ÇİFT KİŞİLİK Konaklama ve Kahvaltı

Anemon Otel İzmir'de ÇİFT KİŞİLİK Konaklama ve Kahvaltı (kod:HCH332)

   İş gezilerine uygun
   Şık tasarım
   Çiftlere uygun
   Yeni tesis
   Kaliteli hizmet
   Merkezi konum
210 TL    155 TL    Detaylar

İzmir, antik dönemlerden bu yana Ege’nin en önemli kentlerinden biridir. Farklı kültürlerin kesişme noktası olan İzmir, yüzölçümü bakımından ülkemizin yirmi üçüncü, büyüklük bakımından en büyük üçüncü ilidir. Güneyinde Aydın, kuzeyinde Balıkesir ve doğusunda Manisa illeriyle çevrilidir. Ege Bölgesi’nde denize kıyısı olan şehir İzmir Körfezi üzerinde kuruludur. Aynı zamanda Atina’dan sonra Ege Denizi’nin ikinci büyük ve kalabalık şehridir.

Ege’nin İncisi olarak anılan İzmir, Akdeniz iklimine ev sahipliği yapar ve yılın her zamanı ziyarete uygundur. İzmir’de kışları yağmurlu ve serin bir hava hakimdir. Yazları kavurucu sıcaklardan dolayı İzmir’in tatil beldeleri tercih edilmektedir.

Liman özelliği nedeniyle her yıl dünya çapında düzenlenen fuarlar İzmir’in turizmine büyük katkı sağlamıştır. Cumhuriyetin ilk yıllarında Atatürk’ün dış ticari ilişkilerin güçlendirilmesi amacıyla kurulmasını istediği Kültürpark, Türkiye’nin ilk fuar alanı olarak 1936’dan beri hizmet vermektedir. Birçok fuara ev sahipliği yapan Kültürpark lunapark, sergi salonları, açıkhava ve gençlik tiyatrolarını da içerisinde bulundurmaktadır.

İzmir şehir merkezinde, her bütçeye uygun otelleri bulmak mümkündür. Alışveriş yapmak, tarihi bölgelere yakın olmak ve şehir merkezinin tadını çıkartmak isteyenler, Alsancak, Konak ve Karşıyaka otellerini tercih edebilirler.

Kendine has lezzetleri, tarihi ve kültürel alanları ile İzmir’de, haftanın her günü ziyaret edebileceğiniz, İzmir’de iki cadde arasındaki ulaşımı kolaylaştırmak adına yapılmış Tarihi Asansör, İzmir’e gelindiğinde görülmeden gidilmemesi gereken ve İzmir’in simgesi konumunda bulunan Konak Saat Kulesi, Kemeraltı Çarşısı, Kordon, Teleferik ve Kültürpark’ı ziyaret edebilirsiniz.

Bunların yanısıra İzmir merkezden ulaşım sağlayabileceğiniz Trajan Çesmesi’ni içinde bulunduran Efes Antik Kenti’ni, Agora Açık Hava Müzesi’ni, Şirince’yi, İzmir Arkeoloji Müzesi’ni de ziyaret edebilirsiniz.

Size uygun fırsatları ile İzmir Otelleri'ne sayfamızdan ulaşabilirsiniz.