Balkan Turları

Şu anda bu kategoride size sunabileceğimiz ürünümüz yok ama taleplerinizi bize iletirseniz sizin için neler yapabileceğimize bakıp size hemen geri döneriz. Bunun için bize, ekranın sağ alt köşesinden yer alan canlı desteğimizden ya da 0850-532 2077 no'lu çağrı merkezimizden ulaşabilirsiniz.

Vizesiz olması, bize yakın bir kültüre ev sahipliği yapması ve sahip olduğu tarihi yapılarla Balkanlar kültür turizmi açısından çok önemli şehirlere ev sahipliği yapmaktadır. Bosna Hersek’ten Kosova’ya, Makedonya’dan Karadağ’a, Burgaristan’dan Yunanistan’a kadar uzanan Balkan Turları sizlere en uygun fırsatlarla bir tık uzağınızda.

Doğu ve güneydoğudan Sırbistan ve Karabağ, kuzey ve batıdan Hırvatistan ile çevrili olan Bosna Hersek, Dalmaçya'da 20 kilometre uzunluğunda bir kıyıya sahiptir. Akdeniz iklimi yaşanan Bosna Hersek’te yazları sıcak, kışları ise soğuk geçmektedir. Bosna Hersek günümüze kadar korunmuş pek çok tarihi eserin yanı sıra doğal güzellikleriyle de ziyaretçilerini muazzam bir tatile çağırıyor. Orta Avrupa'da pek çok farklı kültürün buluşma noktası olan Bosna Hersek’te  kış turizmi, kültürel turizm, dini turizm ve deniz turizmi gibi pek çok turizm çeşidi bulunmaktadır.

Balkanların en güzel şehirlerinden olan Saraybosna, Bosna Hersek’in başkenti ve en önemli turizm destinasyonudur. Balkan turlarının da vazgeçilmezi olan Saraybosna’da, çeşitli uygarlıklara ait izler görmek mümkün. Karasal iklim özelliklerinin belirgin olduğu Saraybosna’yı ziyaret etmek için en uygun zamanlar ılıman bahar aylarıdır. Saraybosna’nın tarihi merkezi olarak bilinen Başçarşı, şehrin simgelerinden birisi ve Osmanlı dönemi eserlerinden olan Sebil, şehrin en önemli camilerinden Gazi Hüsrev Bey Camii, Franz Ferdinand suikastinin gerçekleştiği Latin Köprüsü, madeni para, kostüm, mezar taşı gibi eşyaların sergilendiği Saraybosna Müzesi, şehirdeki Katoliklerin merkezi olarak kabul edilen Saraybosna Katedrali, Saraybosna’da ziyaret edilmesi gereken yerlerdir.

Doğu Avrupa’nın en yeni ülkesi olarak bilinen Kosova’nın kuzeybatısında Karadağ, kuzey ve doğusunda Sırbistan, güneyinde Makedonya ve güneybatısında Arnavutluk bulunmaktadır. Kışları soğuk ve kar yağışlı, yazları ise sıcak ve kurak geçen Kosova’da karasal iklim görülmektedir. Kültürel bir tatil geçireceğiniz Kosova’da bulunan Brezovica, kış turizmi bakımından oldukça gelişmektedir. Kosova’nın başkenti olan Priştina, başkentten sonra en büyük şehri Prizren, Balkan turlarının uğrak noktalarıdır.

Arnavutluk’un başkenti ve en büyük şehri Tiran; Osmanlı Devleti zamanında inşa edilmiş olan Ethem Bey Camii, Hacı Ethem Bey tarafından yaptırılmıştır ve Ethem Bey Camii'nin yanında yer alan Saat Kulesi, Ulusal Tarih Müzesi, Arnavutların ulusal kahramanı İskender Bey’in anıtının bulunduğu Skanderbeg Meydanı, Justinyen Kalesi, önemli şahsiyetlere adanmış anıtların bulunduğu ve doğal gezilere ev sahipliği yapan Büyük Park’a ev sahipliği yapmaktadır.