Paris Turları

Şu anda bu kategoride size sunabileceğimiz ürünümüz yok ama taleplerinizi bize iletirseniz sizin için neler yapabileceğimize bakıp size hemen geri döneriz. Bunun için bize, ekranın sağ alt köşesinden yer alan canlı desteğimizden ya da 0850-532 2077 no'lu çağrı merkezimizden ulaşabilirsiniz.

Dünya çapında romantizm başkenti olarak anılan Paris, Avrupa turlarının en can alıcı noktalarından birisi konumundadır. Benelux turları ile de genişletilebilen Paris turları, romantizmin ve tutkunun ahenkle dans ettiği, ikonik tarihi yapıları ve barındırdığı kültürel çeşitlilikle her yıl binlerce turistin akınına uğramaktadır.

İkonikleşmiş Eyfel Kulesi

Paris’te görülmesi gerekenler listesinin en başında gelen Eyfel Kulesi, 3 kattan oluşmaktadır. Sabah erken saatlerden akşam geç saatlere kadar açık olan kule, sabahki yoğunluğunu akşamları da korumakta ve gece ışıklandırmasıyla herkesi büyülemektedir.

Dünyaca Ünlü Notre Dame Katedrali

Eyfel Kulesi’nden sonra Paris’te en çok ziyaret edilen yapılardan bir tanesi olan Notre Dame Katedrali, Paris’te bulunan Sen Nehri'nin ortasında küçük bir adanın içinde yer alır. Gotik mimarinin en güzel örneklerinden olan Notre Dame, Victor Hugo’nun eseriyle dünyanın dört bir yanında tanınmıştır. Notre Dame’ın ana kapısının bulunduğu bölgede yer alan “Orta Yol”, Paris’in merkezi olarak kabul edilmektedir ve şehrin bütün sokakları bu noktaya göre hesaplanmaktadır. 

Dünyanın En Çok Ziyaret Edilen Müzesi Louvre

Klasik ve modern sanat tarihinin şaheser niteliği taşıyan eserlerine ev sahipliği yapan Louvre Müzesi, Fransa’da açılan ilk devlet müzesidir. Her dönem büyük bir yoğunluğun yaşandığı müzede resim, heykel, doğu sanatları, Mısır sanatları, Yunan sanatları, sanat eserleri, desen gibi isimlerle ayrılan bölümler bulunmaktadır. Müze aynı zamanda; Leonardo da Vinci tarafından yapılan ve dünyanın en meşhur tablosu olan “Mona Lisa”, Fransız Devrimi'nin en ünlü simgelerinden “Halka Yol Gösteren Özgürlük“ tablolarına ve daha bir çok önemli esere ev sahipliği yapmaktadır.

Zafer Takı

Napolyon, en büyük zaferi olan Austerlitz Savaşı’nın ertesi yılı takın inşasını başlatmıştır. Dünyanın en büyük döner kavşaklarından olma niteliği ile 12 caddenin birleşim noktasında bulunan Zafer Takı, Charles de Gaulle Meydanı’nda yer almaktadır. Eyfel Kulesinin ardından şehrin en önemli simgelenirden sayılır. Zafer Takı’nın tam altında Birinci Dünya Savaşı’nda hayatını kaybeden askerlerden birinin cenazesinin bulunduğu Meçhul Askerin Mezarı yer almaktadır.

Dünyanın En Ünlü Caddesi Şanzelize,

Sizlere dünyaca ünlü markalardan alışveriş yapma olanağı sunmakta olan Şanzelize Caddesi, kafe ve restoranlara,sinemalara, sevdiklerinize ufak hatıralar götürebileceğiniz hediye dükkanlarına sahip olmasıyla ve Zafer Takı’na olan yakınlığı ile sizlere Paris’in keyfini sürdürecek.

Disneyland Paris

Her yaştan insana hitap eden Disneyland’ın Paris şubesi, Avrupa’da en çok turist ağırlayan yerlerdendir. Disneyland Park ve Walt Disney Studios Park diye adlandırılan iki ana bölümden oluşan Disneyland, Disney Store’dan çeşitli tema parklarına, alışveriş merkezlerinden restoranlara, otellerden golf sahalarına kadar pek çok imkan sunmaktadır.

Sizlere en uygun fırsatlarla sunulan Paris Turlarına sayfamızdan ulaşabilirsiniz.