% 17 indirim   Vizesiz Türk Havayolları İle Sömestre Dönemi 4 GECE 5 GÜN Fas Turu

Türk Havayolları İle Sömestre Dönemi 4 GECE 5 GÜN Fas Turu (kod:SSD496)

   Vizesiz
   Eğlence
   Mimari güzellikler
   Gece hayatı
   Alışveriş
   Kültürel zenginlik
3954 TL    3295 TL    Detaylar

Geç tanınan bir kıta olmasına rağmen Afrika, eski dünya kıtalarındandır. “Kara Kıta” olarak adlandırılan Afrika, kıtalar arasında büyüklük bakımından Asya ve Amerika’dan sonra üçüncü sırada yer almaktadır. Kuzeydoğuda Kızıldeniz, doğuda ve güneyde Hint Okyanusu ile çevrilmiştir. Kuzeydoğudaki Süveyş Kanalı ile Asya’dan, kuzeybatıdaki Cebelitarık Boğazı ile Avrupa’dan ayrılır.

Büyük bir kıta olduğundan çeşitli iklimlere ev sahiğliği yapan Afrika, yoğun olarak ekvatoral ve savan iklimi etkisindedir. Kıtanın kuzeyinde bulunan Büyük Sahra’da ve güneyinde bulunan Kalahari’de çöl iklimi görülür. Kap Bölgesi’nde ve kıtanın Akdeniz kıyısında, turizm açısından önemli bir yere sahip olan Fas, Cezayir ve Tunus’ta  Akdeniz iklimi etkilidir. Dünyanın en büyük çölü olan Büyük Sahra Kuzey Afrika’yı ikiye ayırır.

Kültürel bir gezintiyle sizleri büyüleyecek Casablanca, Marakeş, Cape Town ve Kahire, Afrika Turları’nda ön plana çıkan yerlerdendir. Binin üzerinde dilin konuşulduğu ve birbirinden farklı etnik grupları barındıran Afrika Kıtası’nda yapacağınız ve kültürel açıdan ruhunuzu besleyecek Afrika Turları, uygun fırsatlarla sayfamızda sizleri bekliyor.