Orta Avrupa Turları

Şu anda bu kategoride size sunabileceğimiz ürünümüz yok ama taleplerinizi bize iletirseniz sizin için neler yapabileceğimize bakıp size hemen geri döneriz. Bunun için bize, ekranın sağ alt köşesinden yer alan canlı desteğimizden ya da 0850-532 2077 no'lu çağrı merkezimizden ulaşabilirsiniz.

Muhteşem mimariye sahip yapıları ve doğal güzellikleri ile sizleri büyülemeyi bekleyen Belgrad, Viyana, Budapeşte ve Prag gibi Orta Avrupa şehirlerini bir arada bulabileceğiniz, Orta Avrupa Turları sizlere en uygun fırsatlarla sayfamızda yer almaktadır.

Doğu Avrupa’da yer alan Sırbistan’ın başkenti ve en kalabalık şehri olan Belgrad, Sava ve Tuna nehirleri arasında kurulmuştur. İstanbul ve Atina’dan sonra Avrupa’daki en eski yerleşim yerlerindendir. Bu sebepten dolayı pek çok tarihi yapıya ev sahipliği yapan Belgrad, her yıl birçok turisti ağırlamaktadır. Belgrad’ın simgelerinden ve en meşhur kiliselerinden olan Aziz Sava Katedrali, Sırp asıllı mucit Nikola Tesla'nın kişisel eşyalarının sergilendiği  Nikola Tesla Müzesi, Sırbistan Ulusal Müzesi; Fransa Şükran Anıtı, İstanbul Kapısı, Askeri Müze, Saat Kule ve Damat Ali Paşa Türbesi gibi yapıların bulunduğu Kalemegdan(Belgrad Kalesi), Belgrad ziyaretinde görülmesi gereken yerlerdir.

Orta Macaristan’ın kuzeyinde, Tuna Irmağı’nın üzerinde bulunan Budapeşte, Berlin’den sonra Orta Avrupa’nın ikinci en büyük şehridir. Budapeşte, Peşte, Buda ve Obuda şehirlerinin birleşmesiyle oluşmuştur. Avrupa’da “Doğu'nun Paris'i” olarak adalandırılan Budapeşte, Macaristan’ın başkentidir. Budapeşte’nin en önemli simgelerinin başında gelen Zincir Köprü, Macar krallarının yaşadığı sarayında bulunduğu, yıkımının ardından Barok tarzda yeniden inşa edilen, şehrin en güzel manzarasına sahip olan Buda Kalesi, şehrin en görkemli ve en bilindik yapısı Parlamento Binası, Trinity Meydanı’nda bulunan, Macar krallarından çoğunun taç giyme törenine de ev sahipliği yapmış olan Matthias Kilisesi ve hemen arkasında 7 Macar kavmini temsilen yapılmış olan güzel yapılı kuleleri ile Balıkçı Tabyası, tarihinde idari ve dini merkez olarak kullanılmış olan Estergon Kalesi, Avrupa’nın en büyük tıbbi hamamı olarak görülen Széchenyi Termal Hamamı Budapeşte’de görülmesi gereken yerler arasındadır.

Prag, Orta Avrupa’da yer alan Çek Cumhuriyeti’nin başkenti ve en büyük şehridir. Prag, Bohemya Bölgesi’nde 430 kilometrelik uzunluğu bulunan Vltava Nehri’nin kıyısında kurulmuştur. Franz Kafka’nın doğduğu şehir Prag, sizlere tarihsel güzelliğinin yanında sanatsal bir zenginlikte sunmaktadır. Her sene yoğun bir turist akınının yaşandığı Old Town Meydanı; Prag Kalesi, Astronomik Saat’in yer aldığı Eski Belediye Sarayı ve Franz Kafka’nın evinin de bulunduğu meydanın sonunda Karl Köprüsü yer almaktadır. Üzerinde barındırdığı figürlerin her birinin farklı bir anlamı olan Astronomik Saat, her saat başı bir dakika boyunca çalmak üzere kurulmuş çanı ve gök cisimlerinin hareketlerini göstermesi ile Old Town Meydanı’nda en dikkat çekici yapılardandır. Franz Kafka Müzesi, John Lennon Duvarı, Komunizm Kurbanları Anıtı, Dans Eden Ev, Prag Ulusal Tiyatro Binası, Prag Ulusal Müzesi ve Madame Tussauds Müzesi Prag’da görülmesi gereken diğer önemli mekanlardır. Sizlere kültürel ve tarihi bir şölen yaşatıcak olan Prag Turlarına sayfamızdan ulaşabilirsiniz.