Bunları Sadece Dubai'de Görebilirsiniz

Lüks ve ihtişamın benzersiz adresi Dubai dünya üzerindeki en ilginç şehirlerden biridir. Zenginliğin hemen her köşede hissedildiği Dubai'de görülebilecek pek çok ilginç yer bulunmaktadır. Dubai'ye özgü olan pek çok ilginç detayı sizler için kaleme aldım.

Ortadoğu Turları'nın kalbindeki ülkelerden Dubai'de keyifli zaman geçirmeden önce ülke hakkında değişik bilgiler duymaya hazır mısınız? 

 

1-Dubai'nin Gökdelenleri  

 

Dubai'de pek çok gökdelen o kadar yüksektir ki kendinizi bulutların arasında yaşarken bulursunuz. Işıklar içindeki Dubai'de en çok dikkat çeken yapılar ise dünyanın en yüksek yapısı olarak kabul edilen  Burj Khalifa ve yedi yıldızlı oteli Burj Al Arab şehrin en bilinen ve en özel yapılarıdır.   

 

2-Dubai'nin Yapay Adaları 

 

Yapımı yaklaşık yedi yıl süren yapay Palmiye Adaları şehrin sembollerinden bir diğeridir. Palm Deira, Palm Jumeirah ve Jebel Ali adlı üç adadan oluşmaktadır. Yukarıdan bakıldığında nefis bir manzaraya sahip olan adalar palmiye görüntüsüyle akılda kalıcıdır. Bu proje Dubai'de tamamlanmış olanlardan yalnızca bir tanesidir. İlerleyen zamanlarda yapay adaların yapımına devam edileceği planlanmaktadır.  

 

3-Dubai'nin Yüzen Evleri  

 

Yanlış duymadınız. Ultra lüks su altı evleri Dubai'de meraklılarını bekliyor. 2015 yılında yapılacağı duyurulan ve bu yıl tamamlanan yüzen evler projesi Dubai'nin çılgın projelerinden biri olarak The Heart of Europe adıyla duyurulmuştu. Tamamı el yapımı olan bu adalarda müstakil evler su üstüne inşa ediliyor ve bir kısmı su altında yer alıyor. Nefes kesici manzaralara sahip olan bu evler yaklaşık olarak 2,8 milyon dolar değerindedir. Yalnızca duyurulduğu sene 60 tanesinin satıldığını da ekleyelim. Kıyıdan yaklaşık 4 km uzaklığındaki bu evlerin daha büyük versiyonları ise 2016 yılında tamamlandı. Akıllı ev teknolojileriyle donatılmış olan yüzen evler sayesinde akvaryumda yaşamak nasıl olurdu sorusu böylece ortadan kalkmış oluyor.  

4-Dubai'nin Yapay Kayak Merkezi

Dubai aynı zamanda dünyada ilk olmaya doyamayan ülkelerden biri. Kapalı bir kayak merkezi bulunmasına rağmen bu kez dünyanın en büyük kapalı kayak merkezinin 2020 yılında tamamlanması planlanıyor. Meydan One adı verilen proje Dubai hükümdarı tarafından oldukça beğenilmiş ve yapımının hazırlıklarına başlanmış bile. İçinde oteller, parklar, buz pisti, su parkları, kumsal, yat limanı gibi pek çok farklı özelliği barındırması planlanan Meydan One projesiyle Dubai, Guiness Rekorlar Kitabı'na girmeyi hedefliyor. Dünyanın en büyük rezidans, en büyük teras restoranı, en büyük fıskiyesi ve en büyük kapalı kayak merkezine ev sahipliği yapması planlanıyor. 2500 metrakarelik bir alana inşa edilecek olan Meydan One'da 652 mağaza ve 300 kafe yer alacak. Kısaca Krallar Şehri Dubai'de küçük bir şehir daha inşa edilecek.  

Dünyanın en lüks ülkesi Dubai'de keyifle zaman geçirmek, birbirinden eşsiz manzaralara tanık olmak ve bu ilginç ülkeyi keşfetmek isterseniz Dubai Turları sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Daha detaylı tur programları için Yurtdışı Turlar sayfamızı inceleyerek harika bir tatil planı yapabilirsiniz.  


Etiketlerİlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar: