Ukrayna Turları

Şu anda bu kategoride size sunabileceğimiz ürünümüz yok ama taleplerinizi bize iletirseniz sizin için neler yapabileceğimize bakıp size hemen geri döneriz. Bunun için bize, ekranın sağ alt köşesinden yer alan canlı desteğimizden ya da 0850-532 2077 no'lu çağrı merkezimizden ulaşabilirsiniz.

Ukrayna’nın Polonya sınırında yer alan ve UNESCO koruması altındaki Lviv,  ülkenin turizm başkentlerinde birisidir. Pek çok etnik gruba ev sahipliği yaptığı için bulundurduğu kültürel değerler ve tarihi yapılar ile her yıl birçok turistin tercih ettiği Lviv, Ukraynaca “Lion” anlamına gelen ismi ile “Aslanlar Şehri” olarak bilinmektedir.  Neo-rönesans mimari özelliklere sahip yapıların gotik mimari yapılar ile oluşturduğu bütünlük  Lviv’in en etkileyici yanıdır. Lviv’in merkezi olan Rynok Meydanı, UNESCO Dünya Miras Listesinde yer almaktadır. Cafe ve restoranlarda vakit geçirebileceğiniz, müzeleri gezebileceğiniz Rynok Meydanı birçok mitolojik heykele ve tarihi yapıya da ev sahipliği yapmaktadır. Aristokrat, sanatçı ve politik kesimin gömülü olduğu Lychakiv Mezarlığı sıradışı pek çok heykelle doludur. Adeta esrarengiz bir film karesinden fırlamış gibi görüntüsü ile dikkat çeken Lychakiv müze niteliğinde ücretlendirilmiştir. İtalyan bir mimar tarafından Rönesans İtalyası mimarisi ile yapılmış olan Kornyakt Sarayı’nın bir parçası olan  İtalyan Mahkeme Bahçesi, neo gotik mimari ürünü olan St. Olha and Elizabeth Kilisesi, Ukrayna’nın kırsal kesimlerinde bulunan yerel halkın hayat tarzını tanıyabileceğiniz, yaşadığı evlere ve kiliselere benzer örnekleri bulabileceğiniz, açık hava müzesi olarak tasarlanan Folk Architecture Müzesi, Avrupa’nın önemli opera binalarından olan Lviv Opera Binası, barok tarzda inşa edilmiş olan Bernardine Kilisesi ve diğer tarihi yapıları ile Lviv, görülmesi gereken destinasyonlardandır.

Avrupa’nın en eski şehirlerinden biri olan Kiev, Doğu Avrupa’da yer alan Ukrayna’nın başkentidir. Ukrayna’nın en önemli turizm destinasyonlarından olan Kiev’de tarihi yapıların yanı sıra doğal güzelliklerin de tadını çıkartabilirsiniz. Özgürlük Heykeli ve Dünya Anıtı’nın bulunduğu Özgürlük Meydanı, Kiev’in kalbi konumundadır. Meydanın etrafındaki cafe ve restoranlarda vakit geçirirken, meydanın kalabalığına ayak uydurabilirsiniz. Kiev’in en önemli yapılarından birisi olan Aziz Sofya Katedrali, barok tarzda inşa edilmiştir. UNESCO Dünya Miras Listesi’nde bulunan Aziz Sofya Katedrali, Ukrayna’nın 7 harikasından biri olarak gösterilmektedir.  Katedralin girişinde şehri kuş bakışı görebileceğiniz bir çan kulesi mevcuttur. Fransız Rönesans dönemine ait Barok mimarisi ile yapılmış olan Kiev Opera Binası, Ukrayna- Rus opera ve balesi içerikli pek çok etkinliğe ev sahipliği yapmakta ve mutheşem mimarisi ile göz kamaştırmaktadır. Alman-Sovyet Savaşı'nı anmak için bir anıt kompleksi niteliğinde İkinci Dünya Savaşı'nda inşa edilen Ukrayna Tarihi Müzesi, Kiev’deki en eski müzelerden biri olan Ukrayna Ulusal Tarih Müzesi, dünyanın farklı yerlerinden pek çok sanatçının eserlerine ev sahipliği yapmakta olan Ukrayna Ulusal Sanat Müzesi ve Avrupa’nın en büyük açık hava müzelerinden biri olan Pirogovo Açık Hava Müzesi, Kiev’de ziyaret edilmesi gereken müzeler arasında en çok tercih edilenlerdir.

Sizlere en uygun fırsatlarla sunulan, Kiev ve Lviv şehirlerini de kapsayan Ukrayna Turlarına sayfamızdan ulaşabilirsiniz.