% 24 indirim   Vizesiz VİZESİZ 3 GECE 4 GÜN LVİV TURU

VİZESİZ 3 GECE 4 GÜN LVİV TURU (kod:BKT185)

   Vizesiz
   Eğlence
   Mimari güzellikler
   Gece hayatı
   Kültürel zenginlik
1700 TL    1299 TL    Detaylar

Ukrayna’nın Polonya sınırında yer alan ve UNESCO koruması altındaki Lviv,  ülkenin turizm başkentlerinde birisidir. Pek çok etnik gruba ev sahipliği yaptığı için bulundurduğu kültürel değerler ve tarihi yapılar ile her yıl birçok turistin tercih ettiği Lviv, Ukraynaca “Lion” anlamına gelen ismi ile “Aslanlar Şehri” olarak bilinmektedir.  Neo-rönesans mimari özelliklere sahip yapıların gotik mimari yapılar ile oluşturduğu bütünlük  Lviv’in en etkileyici yanıdır.

Lviv’in merkezi olan Rynok Meydanı, UNESCO Dünya Miras Listesinde yer almaktadır. Cafe ve restoranlarda vakit geçirebileceğiniz, müzeleri gezebileceğiniz Rynok Meydanı birçok mitolojik heykele ve tarihi yapıya da ev sahipliği yapmaktadır. Aristokrat, sanatçı ve politik kesimin gömülü olduğu Lychakiv Mezarlığı sıradışı pek çok heykelle doludur. Adeta esrarengiz bir film karesinden fırlamış gibi görüntüsü ile dikkat çeken Lychakiv müze niteliğinde ücretlendirilmiştir.

İtalyan bir mimar tarafından Rönesans İtalyası mimarisi ile yapılmış olan Kornyakt Sarayı’nın bir parçası İtalyan Mahkeme Bahçesi'dir. Neo gotik mimari ürünü olan St. Olha and Elizabeth Kilisesi, Ukrayna’nın kırsal kesimlerinde bulunan yerel halkın hayat tarzını tanıyabileceğiniz, yaşadığı evlere ve kiliselere benzer örnekleri bulabileceğiniz, açık hava müzesi olarak tasarlanan Folk Architecture Müzesi, Avrupa’nın önemli opera binalarından olan Lviv Opera Binası, barok tarzda inşa edilmiş olan Bernardine Kilisesi ve diğer tarihi yapıları ile Lviv, görülmesi gereken destinasyonlardandır.

Sizlere en uygun fırsatlarla sunulan Lviv Turlarına sayfamızdan ulaşabilirsiniz.