Aradığınız kriterde tatil bulunamadı ama istediğiniz tatil paketlerini size özel oluşturabilir ve size en uygun fiyatları sunabiliriz. Bunun için bize, ekranın sağ alt köşesinden yer alan canlı desteğimizden ya da 0216-386 88 60 no'lu çağrı merkezimizden ulaşabilirsiniz.

Avrupa’nın en eski şehirlerinden biri olan Kiev, Doğu Avrupa’da yer alan Ukrayna’nın başkentidir. Ukrayna’nın en önemli turizm destinasyonlarından olan Kiev’de tarihi yapıların yanı sıra doğal güzelliklerin de tadını çıkartabilirsiniz.

Özgürlük Heykeli ve Dünya Anıtı’nın bulunduğu Özgürlük Meydanı, Kiev’in kalbi konumundadır. Meydanın etrafındaki cafe ve restoranlarda vakit geçirirken, meydanın kalabalığına ayak uydurabilirsiniz. Kiev’in en önemli yapılarından birisi olan Aziz Sofya Katedrali, barok tarzda inşa edilmiştir. UNESCO Dünya Miras Listesi’nde bulunan Aziz Sofya Katedrali, Ukrayna’nın 7 harikasından biri olarak gösterilmektedir.  Katedralin girişinde şehri kuş bakışı görebileceğiniz bir çan kulesi mevcuttur. Fransız Rönesans dönemine ait Barok mimarisi ile yapılmış olan Kiev Opera Binası, Ukrayna- Rus opera ve balesi içerikli pek çok etkinliğe ev sahipliği yapmakta ve mutheşem mimarisi ile göz kamaştırmaktadır.

Alman-Sovyet Savaşı'nı anmak için bir anıt kompleksi niteliğinde İkinci Dünya Savaşı'nda inşa edilen Ukrayna Tarihi Müzesi, Kiev’deki en eski müzelerden biri olan Ukrayna Ulusal Tarih Müzesi, dünyanın farklı yerlerinden pek çok sanatçının eserlerine ev sahipliği yapmakta olan Ukrayna Ulusal Sanat Müzesi ve Avrupa’nın en büyük açık hava müzelerinden biri olan Pirogovo Açık Hava Müzesi, Kiev’de ziyaret edilmesi gereken müzeler arasında en çok tercih edilenlerdir.

Sizlere en uygun fırsatlarla sunulan Kiev Turlarına sayfamızdan ulaşabilirsiniz.