Ohrid - Selanik - Kavala Thassos Turu 3 GECE 4 GÜN Kod: KMG403

Ohrid - Selanik - Kavala Thassos Turu 3 GECE 4 GÜN-1
Ohrid - Selanik - Kavala Thassos Turu 3 GECE 4 GÜN-2
Ohrid - Selanik - Kavala Thassos Turu 3 GECE 4 GÜN-3
Ohrid - Selanik - Kavala Thassos Turu 3 GECE 4 GÜN-4
Ohrid - Selanik - Kavala Thassos Turu 3 GECE 4 GÜN-5

İlk Bakışta

  Yurtdışı Tur
     Eğlence
     Kültürel değerler
     Mimari güzellikler
     Deniz keyfi
     Alışveriş
     Ekonomik tatil
     Ulaşım dahil
     Kaliteli hizmet
     Doğal güzellikler

  Bonus'a Peşin Fiyatına 2 Taksit

 • Kalan Süre:
 • Yorumlar
  Henüz yorum yapılmamış
Ama benzer paketleri inceleyebilirsiniz.
2 Ülke 6 Şehir Ohrid & Selanik & Kavala Thassos Turu 

Tur Hareket Tarihleri: 

31.08.2017

01.09.2017

 2 Gece 3 Gün

 


Seçenekler:Nasıl Kullanılır?

Son Kayıt Tarihi : 26 Mayıs 2018

 

Tur fiyatı; 2-3 kişilik odada, kişi başı konaklama fiyatıdır.

Tura gitmek istediğiniz tarihle ilgili müsaitlik almanız tavsiye olunur.

Satın alma gerçekleştirdikten sonra, süratle rezervasyon yaptırılması rica olunur.  

Hızlı ve kolay rezervasyon için 0216 386 88 60 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Lüx Otobüsler  ile gidiş dönüş ulaşım. 
 • Araç İçi İkramlar
 • Selanik Metropolitan Otel  V.Benzeri Otel veya Kavala Esperia Otel veya benzeri otelde 1 gece Oda kahvaltı konaklama ,
 • Ohrid  Biser Otel,Aqua Otel veya  benzeri otel’de 1 Gece Oda Kahvaltı Konaklama
 • Sınır Geçiş Masrafları , Konaklama vergileri , Thassos adası feribot ücreti kişibaşı , Profesyonel Rehberlik ücreti     
 • Tur Programında Belirtilen tüm çevre ve Şehir turları 
 • Zorunlu Seyahat Sigortası   , 65 yaş üstü 10 € fark alınmaktadır

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Yurtdışı çıkış fonu 15 TL 
 • Tüm Müze ve ören yeri giriş ücretleri
 • Ekstra turlar, Program dışı geziler,
 • Şahsi harcamalar, ilk gün yolda  alınan kahvaltı
 • Öğle ve akşam yemekleri  ve yemekler esnasında alınacak içecekler
 • Yunanistan Vizesi ve hizmet bedeli 130 €    !!! Yeşil pasaporta vizesiz !!!

 

Peşin Fiyatına Taksit İmkanı
BONUS karta özel 300 TL ve üzeri harcamalarınızda  PEŞİN FİYATINA 5 TAKSİT, 300 TL'ye kadar  PEŞİN FİYATINA 2 TAKSİT fırsatı!

Pasaport ve Vize Bilgileri

a) T.C vatandaşları için vize uygulaması vardır. Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ilebaşvurmak gerekmektedir. Yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması olmayıp, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir.

b) Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez; pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır.

c) T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına, anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir.

d) Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına, pasaportların yenilenmesi gerekmektedir.

e) 18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge bulundurulması gerekmektedir.

Yukarıda sıralanan maddelerindeki koşullarla ilgili sorumluluk tümüyle yolcuya aittir.

Tur Programı

TUR PROGRAMI   ( görmek için tıklayın... )

1.GÜN: İSTANBUL - OHRİD

Saat 19:00  Kadıköy evlendirme dairesi otoparkı önü , Saat 20.00  Mecidiyeköy Trump Avm Önü ,Saat 20.45 Bakırköy Ömür Plaza Önünden  hareket ile İpsala sınır kapısını kullanılarak Yunanistan Üzerinden Makedonya Ohrid’e Yolculuk.

2.GÜN: MANASTIR - OHRİD - STRUGA

Sabah Niki (Yunan) - Makedonya (Medzitlia) sınır kapısında pasaport ve gümrük işlemleri sonrası , Bitola'ya (Manastır) varış ve  şehir turumuzda ;Manastır Askeri İdadisi - Atatürk Anı Odası, Saat Kulesi,  Yeni ve İsakiye camileri, Ag. Dimitri Kilisesi, ünlü Şirok sokağı, yüzlerce tarihi Osmanlı evi göreceğimiz yerler arasındadır. Serbest zaman ve öğle yemeği molamızın ardından Ohrid şehir turumuzda Çarşı,Ayasofya Kilisesi,Antik Tiyatro,İmaret Camii  (ama şu anda Plaoşnik Kilisesi) ve Ohrid Kalesi görülecek yerler arasındadır.İnci alışverişi için göl kenarında vereceğimiz serbest zaman ve extra tekne gezimiz sonrası otelimize varış ve konaklama.Akşam dileyen misafirlerimiz ile extra olarak tipik Makedon gecesine katılma imkanı.

3.GÜN: SELANİK - KAVALA

Sabah otelde alınan erken kahvaltı sonrası hareket ile  yaklaşık 5 saatlik yolculuk ile Selaniğe Varış  ve Panaromik Selanik şehir turumuzu yapıyoruz ,Makedonia Trakya & Bakanlık Binası, Ag. Dimitri Kilisesi, Atatürk’ün Evi, Döner Kule, 19.yy neo klasik yapılar, Beyaz Kule & Bizans Müzesi, Makedonia Tiyatro Binası , Hamza Bey Camii, B.İskender, E. Venezelo, P. Konstantin Heykelleri, Vardar, Makedonia, Şadırvan, Aristoteles, Elefterios Meydanları göreceğimiz yerler arasındadır.Ulu Önder Atatürk evini ziyaret ettikten sonra  otelimize hareket ediyoruz.Akşam Konaklama Selanik veya Kavala’daki otelimizde.

4.GÜN: KAVALA - THASSOS - İSTANBUL

Sabah erken kahvaltı sonrası panaromik Kavala şehir turumuzda ; su kemerleri, liman,kale,19.yy neo klasik yapılar,Pangia, eski & yeni şehir,Acropolis,deniz feneri, Ag.Nicholas & Teodoro Kimissi kiliseleri Kavala’lı Mehmet Ali paşa imarethane, ev & heykeli’nin görülmesi sonrası Thassos adasına seyahat için Keramoti Limanına varıyoruz ve 40 dakikalık zevkli bir yolculuk  sonrası Thassos adasına varıyoruz.THASSOS adasının leziz balları, nefis şarapları, konukseverliği ve temiz sahilleriyle ünü çok uzaklara ulaşmıştır. Thassos tarihi antik çağlara değin uzanır. O zamanlar Thassos altın ve mermer madenleriyle ünlüydü. 95 km. sahil şeridi ve onun çevrelediği tüm ada boyunca sıralanan sıradışı kaldırımlı yollar adanın göze çarpan güzelliğini sergiler. Sayısız yan yollar size çoğu beyaz mermer kayalıkları, yüksek dağlar ve çam ağaçlarıyla çevrelenen hoş dağ köylerine rehberlik yapacaktır. Adanın etrafı 90 km ile sınırlı olup , otobüs ile yaklaşık 3 saat sürmektedir.Rehberimizin anlatımı ile beraber  Limana yakın Prinos bölgesinde bulunan anlaşmalı olduğumuz La Scala Beach ‘de denizin ve güzelliğin tadını çıkarıyoruz.Rehberimizin belirleyeceği saate kadar vereceğimiz deniz molasının ardından Akşam feribotu ile Limana doğru hareket ediyoruz.Limanda feribot beklerken dileyen misafirlerimiz bal alışverişi yapabilirler.Feribot ile geçtiğimiz Keramoti limanından 40 ‘dk’lık yolculuk sonrası Dedeağaç karayolu takip edilerek  İpsala sınır kapısına yolculuğumuza devam ediyoruz.Sınır Kapısında Pasaport ve gümrük işlemlerini takiben Keşan-Tekirdağ-Silivri karayolu takip edilerek İstanbul’a yolculuk.Tekirdağ’da  vereceğimiz köfte molası sonrası gece saatlerinde İstanbul’a varış,gezimizin sonu ve misafirlerimizin alındıkları noktalara bırakılması.


Öne Çıkanlar

OHRID

Ohri, Balkanlar’daki önemli turizm merkezlerinden birisidir. Özellikle, Ege Denizi bölgesinin dışında, denize çıkışı olmayan ülke vatandaşları için bölge, tatil merkezi özelliğindedir.

Ohri'de Osmanlı döneminden kalma 10 cami, 1 de tekke bulunmaktadır. Kiliselerin sayısı ise yaklaşık olarak 40'tır . Göl manzarası, bölgeye özgü evleri ve tarihî mimari eserleriyle ünlü bir turistik noktadır. Osmanlı'dan kalma Safranbolu evlerine benzer mimari yapısına sahip evler bulunmaktadır. Şehir ve Ohri Gölü, UNESCO tarafından dünya mirası listesine dâhil edilmiştir.

Ohri, aynı zamanda Slavlar için oldukça önemli olan Kiril alfabesinin doğduğu yer olarak kabul edilir.

STRUGA

Ohri Gölü bölgesi, Makedonya'nın en ünlü turizm bölgesidir. Bu bölge içinde Struga ve Ohri, iki önemli turizm merkezidir. Her iki yerleşim yeri de gölün kıyısında yer alır.

Kara Drin kıyısı boyunca birçok restoran, kafe bulunur. Sakin yapısı ve güzel doğasıyla Struga, turistlerin tercih ettiği yerlerdendir.

KAVALA

Yunanistan'ın Doğu Makedonya ve Trakya bölgesinde aynı adı taşıyan ilin (nomos) merkezi olan sahil kentinin adıdır. Osmanlı Devleti döneminde Balkanlar'ın en önemli merkezlerinden biriydi.Kavalalı Mehmet Ali Paşa'nın doğum yeridir.

THASSOS

Ege Denizinin kuzey kesiminde Yunanistan'a bağlı geniş ada. Trakya'daki Nestos Nehri deltasının açığındadır. Taşoz Boğazıyla Yunan anakarasından ayrılır. Yüzölçümü 379 km² olan ada yönetsel olarak Kavala iline bağlıdır. Dağlık ve ağaçlık bu adanın başlıca yükseltisi olan İpsarion (1.203 m) kuzeydoğu kıyısının yakınında yer alır. En önemli yerleşme olan Limenas (eskiden Limanhisar), kuzey kıyısındadır.

Adada yetişen çamlarla tekne yapımı, balıkçılık ve turizm başlıca etkinliklerdir. Çinko çıkarımı I.Dünya Savaşı'ndan sonra canlandırılmış ve Limenaria adlı yeni bir yerleşim merkezi oluşmuştur. Taşoz 1970'lerin başlarından sonra Kuzey Ege'deki petrol aramalarının üssü haline gelmiştir. 1973'te adanın çevresindeki Yunan sularında petrol bulunması Ege Denizindeki ekonomik haklar konusundaki Türk-Yunan Anlaşmazlığının derinleşmesine katkıda bulunmuştur. Yabancılardan çok Yunanlar için bir sayfiye yeri olan adaya en yakın havalimanı Kavala Havalimanıdır. Anakaraya 12 km mesafede olan adaya, Keramoti'yle yapılan feribot seferleri ile ulaşım sağlanır.

Ada'da turizm gelişmiş durumdadır. İç kısımlarda kalan dağ köyleri ve kıyı şeridi yaz aylarında ilgi görmektedir. Ada üzerinde plaj, dağ köyleri ve bazı tarihi yerler gibi otuzu aşkın gezi noktası bulunmaktadır.
Etiketler • Yorum Yap
  Henüz yorum yapılmamış • Yorumlar

  YORUM EKLE
  Not: Yorum eklemek için üye girişi yapmalısınız. Üye değilseniz, buraya tıklayarak üye olabilirsiniz.


  İlk yorumu yapan siz olun.

  İlk Yorumu Siz Yazın:


  Not: Yorum eklemek için üye girişi yapmalısınız. Üye değilseniz, buraya tıklayarak üye olabilirsiniz.


  Yorum yayınlama kriterleri


  İptal / İade Bilgileri

  İptal talebinizi tur başlamadan en az 30 gün önce yazılı olarak veya kalıcı veri saklayıcısı ile bildirmeniz durumunda, devri ve iadesi olmayan uçak bileti vb ulaşım giderleri, vergi ve harçlar ve sair ödenmiş ve geri alınması mümkün olmayan belgeli masraflar kesilerek tarafınıza bedel iadesi yapılır. Paket turun başlamasına 30 gunden 15 gune kadar olan iptallerinide vergi, harç, devri ve iadesi mümkün olmayan ulaşım giderleri vb çıktıktan sonra kalan tutar üzerinden %30'u iade edilir. Paket turun başlamasına 15 günden az süre kala yapacağınız iptallerde, ödenen bedelin %100'ü kesilir ve bedel iadesi yapılmaz.

  Bir tur ya da konaklama paketini aldıktan sonra, rezervasyonunuz kesinleştirilmemiş ise, müşteri hizmetlerimizi arayarak aynı gün içinde değişiklik ya da iade talebinde bulunabilirsiniz. Rezervasyon kesinleştirildikten sonra, adınıza biletleme, konaklama vb konfirmasyonlar yapılmış olacağından, yukarıda belirtilen iptal koşulları geçerli olacaktır.

  İptal ve iade talepleriniz için iletişim sayfamızdaki formumuzu kullanabilir, destek@sehrikeyif.com adresine e-posta gönderebilir ya da çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.

  Pasaport ya da vizenin herhangi bir neden ile onaylanmaması, yetişmemesi gibi durumlar dâhilinde, acentemizin hiçbir sorumluluğu olmayıp, katılımcıya tazminat hakkı doğmamaktadır.

  Yurtdışı paket tur fiyatları dövize endeksli olduğundan, afişe edilen TL fiyatlar anlık olarak değişiklik gösterebilir. Satın alma ve rezervasyon onayı gerçekleştikten sonra, fiyat artışı durumunda ek ücret istenmeyeceği gibi, fiyat düşüşü durumunda da geri iade yapılmayacaktır. Rezervasyon sonrası gerçekleşen fiyat değişikleri, paket turlar için iptal ya da iade nedeni olarak kabul edilmemektedir.  Ödeme Bilgileri

  Ödemenizi kredi kartı ile taksitli ya da tek çekim olarak yapabileceğiniz gibi, eft/havale yoluyla da yapabilirsiniz.

  Kredi Kartı

  Kredi kartı ile ödemede taksit koşulları kredi kartınızın ilk 6 hanesini yazdığınızda görüntülenmektedir. Taksit sayısı seçiminizi kredi kartı numaranızı yazdıktan sonra yapabilirsiniz. Sitemizde 128 bit SSL güvenlik sertifikası kullanılmaktadır.
  Sitemizde Bonus, Axess, WordCard ve Paraf kartlarına taksit imkanı sunulmaktadır.

  BONUS karta özel 300 TL ve üzeri harcamalarınızda  PEŞİN FİYATINA 5 TAKSİT, 300 TL'ye kadar harcamalarınızda  PEŞİN FİYATINA 2 TAKSİT yapılmaktadır. Banka tarafından taksitlendirme yapılamayan (Business Card ve benzeri) kartlar peşin fiyatına taksit kampanyası kapsamında değildir.

  Eft / Havale

  Ödemenizi banka havalesi ya da EFT yoluyla yapmak isterseniz, yandaki formu doldurduktan ve ödeme kısmında EFT/Havale seçeneğini seçtikten sonra "Tamamla" butonuna tıklayın. EFT/Havale için sipariş tutarını aşağıdaki banka hesaplarımızdan birine yapabilirsiniz. Siparişinizin tamamlanabilmesi için EFT/Havale işleminin sipariş talebi iletildikten sonra bir iş günü içinde yapılması ve tarafımıza bildirilmesi gerekmektedir.

   Banka İban Numaralarımız:  

  DENİZBANK - TR16 0013 4000 0049 4967 1000 01
  YAPI KREDİ BANKASI - TR03 0006 7010 0000 0087 6080 19
  AKBANK - TR60 0004 6006 2888 8000 0959 91
  GARANTİ BANKASI - ITR41 0006 2000 3500 0006 2975 10 HALKBANK - TR72 0001 2009 8750 0010 2602 37 ZİRAAT BANKASI - TR06 0001 0009 5464 1576 9050 03

  Benzer Fırsatlar

  % 20 indirim Pegasus Havayolları ile Yaz Dönemi 3 GECE 4 GÜN Roma Turu
  6 Kişi Aldı

  Pegasus Havayolları ile Yaz Dönemi 3 GECE 4 GÜN Roma Turu (kod:GFS534)


  2606 TL   2082 TL    Detaylar
  % 30 indirim Pegasus Havayolları ile Yaz Dönemi 7 GECE 8 GÜN Orta Avrupa Turu

  Pegasus Havayolları ile Yaz Dönemi 7 GECE 8 GÜN Orta Avrupa Turu (kod:YCR713)


  2841 TL   1980 TL    Detaylar
  % 20 indirim Türk Havayolları ile Kurban Bayramı 10GECE 11GÜN Büyük İskandinavya & Fiyord Turu
  14 Kişi Aldı

  Türk Havayolları ile Kurban Bayramı 10GECE 11GÜN Büyük İskandinavya & Fiyord Turu (kod:PRM532)


  9528 TL   7604 TL    Detaylar