Aradığınız kriterde tatil bulunamadı ama istediğiniz tatil paketlerini size özel oluşturabilir ve size en uygun fiyatları sunabiliriz. Bunun için bize, ekranın sağ alt köşesinden yer alan canlı desteğimizden ya da 0216-386 88 60 no'lu çağrı merkezimizden ulaşabilirsiniz.

Yunanistan’ın en sevilen ve bilinen şehirlerinden biri olan Selanik barındırdığı tarihi güzelliklerin yanı sıra günün her saati hareketli sokaklarıyla ünlüdür. Şehrin ana meydanı konumundaki Aristotelous Meydanı festivaller, çeşitli törenler ve kutlamalara ev sahipliği yapan önemli alanlardan biridir. Meydanın çevresinde gezerken fark edeceğiniz Modiano Pazarı görülmeye değerdir. Her çeşit ürünü bulabileceğiniz bu pazarda vakit geçirebilirsiniz. Gündüz yaptığınız alışverişin yorgunluğunu akşam saatlerinde şehrin tavernalarında atabilirsiniz. Eşsiz mimarisiyle dikkat çeken, 4.yüzyılda yapılmış olan ve Unesco dünya mirası listesinde yer alan Aya Dimitros Katedrali kentteki en önemli yapılardan biridir. Aynı zamanda Aya Dimitros Caddesi üzerinde Selanik’in önemli yapılarından Atatürk’ün Evi ve Türkiye Başkonsolosluğu yer almaktadır. Şehrin uğrak yerlerinden biri olan Atatürk Evi, Mustafa Kemal Atatürk’ün doğup büyüdüğü evdir. Günümüzde müze olarak kullanılan ev Rodoslu Hacı Mehmed tarafından yaptırılmıştır. Atatürk’ün anılarıyla dolu olan ev her yıl ziyaretçi akınına uğramaktadır. Selanik, tarihe ışık tutan pek çok önemli yapıyı içinde barındırmaktadır ve her sokağın denize çıktığı ender güzellikteki kentlerden biridir. Şehrin manzarasını izlemek için çıkılabilecek en ideal yer Yedi Kule Zindanları’nın bulunduğu tepedir. Buradan şehrin muhteşem manzarasının tadını çıkarabilirsiniz.

Yunanistan’ın en güzel şehirlerinden biri olan Selanik’i baştan sona keşfetmek için sizlere uygun fırsatları kaçırmayın! Yunanistan’ın birbirinden güzel şehirlerini görmek ve daha kapsamlı bir seyahat planlamak için Yunanistan Turları sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.