Kavala Turları

Şu anda bu kategoride size sunabileceğimiz ürünümüz yok ama taleplerinizi bize iletirseniz sizin için neler yapabileceğimize bakıp size hemen geri döneriz. Bunun için bize, ekranın sağ alt köşesinden yer alan canlı desteğimizden ya da 0850-532 2077 no'lu çağrı merkezimizden ulaşabilirsiniz.

Yunanistan’ın Doğu Makedonya ile Doğu Trakya bölgesinde yer alan güzel sahil kenti Kavala, antik kentlerden kalelere, birbirinden renkli caddelerden müzelere kadar görülmeye değer pek çok yeri içinde barındırmaktadır.

Kavala’nın turistler tarafından bu denli ilgi çekici olmasının nedeni ise yalnızca bir feribotla ulaşılabilen, Yunanistan’ın en güzel adalarından biri olan Thassos Adası’na ulaşım kolaylığıdır. Kavala’nın zirvesinde yer alan Bizans Kalesi manzarasıyla şehri seyretmek için ideal yerlerden biridir. 15.yüzyıldan günümüze kadar ulaşan kalenin içerisindeki cumbalı Türk evleri halen varlığını sürdürmektedir. Kavala şehrine yaklaşık on beş kilometre uzaklıkta bulunan ve turistler tarafından ilgi gören Filippi Antik Kenti, UNESCO tarafından koruma altına alınmıştır. Antik kentte bulunan amfi tiyatro da her yıl pek çok etkinlik düzenlenmektedir. Roma ve Bizans etkilerinin yanı sıra Osmanlı etkilerinin de görülebileceği Kavala’da dikkate değer yerlerden bir diğeri ise İmaret’tir. Kavalalı Mehmet Ali Paşa tarafından yaptırılan yapı zamanında medrese, aşevi ve mektep olarak kullanılmıştır. İmaret günümüzde şık bir otel olarak kullanılmaktadır. 18 kubbeli olan yapı ihtişamlı görüntüsüyle Kavala’daki ilgi çekici yerlerden bir diğeridir. Aynı zamanda Mehmet Ali Paşa’nın Evi de görülebilecek yerler arasındadır. Geçmişi neolitik döneme kadar uzanan Kavala’nın tarihini incelemek isteyenler pek çok buluntuya yer verilmiş olan Kavala Arkeolojik Müzesi’ni ziyaret edebilirler.

Sizlere uygun fırsatlarla Yunanistan Turları’nı Şehrikeyif’te bulabilirsiniz.