Rusya Turları

Şu anda bu kategoride size sunabileceğimiz ürünümüz yok ama taleplerinizi bize iletirseniz sizin için neler yapabileceğimize bakıp size hemen geri döneriz. Bunun için bize, ekranın sağ alt köşesinden yer alan canlı desteğimizden ya da 0850-532 2077 no'lu çağrı merkezimizden ulaşabilirsiniz.

Birbirinden etkileyici şehirleri ve eşsiz tarihiyle turistler için önemli destinasyonlardan biri olan Rusya aynı zamanda renkli gece hayatıyla da bilinen ülkelerden biridir. Rusya'da kış ayları çok sert geçtiği için yaz aylarında gidilip görülmesi tavsiye edilen ülkeler arasındadır. Rusya’da görülmesi gereken en önemli yerler; Moskova, St.Petersburg ve Krasnodar’tır. Başkent Moskova’nın en ünlü meydanı olan Kızıl Meydan, tarih boyunca ülkedeki pek çok etkinliğe ev sahipliği yapmıştır.  Şehrin en ünlü yapılarından biri olan Kremlin Sarayı, Ortaçağ Rus ve Bizans mimarisinin güzel bir sentezidir. Altın varaklı sütunları ve zarif işlemeleriyle dikkat çeken saray, canlı renkleri ve yirmi kulesiyle birlikte şehrin en görkemli yapıları arasındadır. Kremlin Sarayı ile eşit üne sahip olan Aziz Basil Katedrali, sekiz farklı zaferi temsil etmesi için sekiz kubbeli inşa edilmiş olan görkemli bir yapıdır. Şehrin sembolü halindeki yapı Kızıl Meydanı süslemektedir. Rusya kuşkusuz sanatsız düşünülemeyecek önemli ülkelerden biridir. Sayısız önemli yazar ve besteciyi dünyaya armağan etmiş bir ülke olması nedeniyle ayrı bir yere sahip olan Rusya’da opera ve balenin yeri ise ayrıdır. Günümüzde Rus halkının sık sık uğradığı tiyatro salonlarından biri olan Bolşoy Tiyatrosu, dünyanın en önemli tiyatrolarından biridir. Rus Neo-Klasik mimarinin en güzel örneklerinden biri olan tiyatroda pek çok önemli eserin dünya prömiyerleri gerçekleştirilmiştir. Opera ve bale düşünüldüğünde akla ilk gelen tiyatrolardan biri olan Bolşoy Tiyatrosu’nu Moskova’ya giderseniz görmeden dönmemenizi öneririz. Sanat dallarının hemen hepsinde önemli isimler yetirmiş olan Rusya’da pek çok müze bulunmaktadır. Şair ve yazar Puşkin’in kişisel eşyalarının, çalışma notlarının görülebileceği Alexandr Puşkin Müzesi ve pek çok dünyaca ünlü ressamın eserlerinin yer aldığı Puşkin Güzel Sanatlar Müzesi görülmeye değerdir. Rusya, görkemli ve zarif sarayları nedeniyle de akılda kalıcı önemli ülkelerden biridir. İçinde aynı zamanda Başmelek Mikail Kilisesi’nin de yer aldığı Arkhangelsky Sarayı ve Bahçesi, 18.yüzyılda yapılmış en gösterişli yapılardan biridir. Saray barındırdığı sanat koleksiyonuyla dikkat çekicidir. Saraylar söz konusu olduğunda Moskova’dan sonra ilk akla gelen şehir ise St. Petersburg’tur. Peterhof Sarayı, Kışlık Saray ve Stroganov Palace şehirde görülmeye değer önemli saraylardan bazılarıdır. Mimari güzellikleri kadar Rus tarihine ışık tutmaları nedeniyle de önemli olan bu saraylar, turistler tarafından oldukça ilgi görmektedir. St.Petersburg, katedrallerden kiliselere müzelerden saraylara görülmeye değer pek çok önemli yapıya ev sahipliği yapmaktadır. Rusya’nın batıya açılan kapısı olarak bilinen St.Petersburg, aynı zamanda yemyeşil park ve bahçeleriyle ender güzellikteki şehirlerden biridir. 

Savaşlardan aldığı yaraları sanata verdiği değerle saran, soğuk havasını eğlenceli gece hayatıyla ısıtan Rusya, Avrupa’nın etkileyici ülkelerinden biridir. Sizlere uygun fırsatları sayfamızda inceleyebilirsiniz.