Moskova Turları

Şu anda bu kategoride size sunabileceğimiz ürünümüz yok ama taleplerinizi bize iletirseniz sizin için neler yapabileceğimize bakıp size hemen geri döneriz. Bunun için bize, ekranın sağ alt köşesinden yer alan canlı desteğimizden ya da 0850-532 2077 no'lu çağrı merkezimizden ulaşabilirsiniz.

Rusya’nın başkenti Moskova, mimarisi ve tarihi güzellikleriyle akılda kalıcı önemli destinasyonlarından biridir. Şehrin kalbi olarak gösterilen Kızıl Meydan, tarih boyunca pek çok olaya tanıklık etmiştir. Rusya’nın merkezinde bulunan meydanın hemen arkasında Kremlin Sarayı, solunda Vasili Kilisesi bulunmaktadır. Şato anlamına gelen Kremlin Sarayı’nda Kraliyet Mezarlığı, Çan Kuleleri, Hz.Meryem’in Göğe Yükseliş Kilisesi görülmeye değer yerlerden birkaçıdır. En ünlü caddelerinden biri olan Arbat, Korkunç İvan’ın zaferini taçlandırmak için inşa ettirdiği Aziz Vasil Katedrali, ünlü Bolşoy Tiyatrosu, dünyanın en uzun Ortodoks Hristiyan Kilisesi Kurtarıcı İsa Katedrali, Lenin Mozolesi, pek çok alternatifi bir arada bulabileceğiniz Park Gorkavo şehrin en güzel yerleridir. Dünyanın en ünlü caddeleri arasında sayılan Tverskaya üzerindeki pek çok ahşap ev günümüzde galeri ya da müzeye çevrilmiş olarak hizmet vermektedir. Devrim öncesi Rus sanatının en önemli eserlerini bulabileceğiniz Tretyakov Devlet Galerisi bunlardan biridir. Arkeolojik ve antropolojik çalışmaları bir araya toplamak için inşa ettirilmiş olan Devlet Tarih Müzesi, kızıl rengi ve gotik mimarisiyle şehirdeki en ilginç yapılardan biridir. Altın kubbesiyle devasa boyutlardaki Büyük Ivan Çan Kulesi, Kızıl Meydan’ın en yüksek yapısı olarak dikkat çekmektedir.

Birbirinden güzel ve değişik tarihi yapılarını keşfederken, sokaklarında keyifli zaman geçirebileceğiniz Moskova ve daha fazlasını sizlere uygun fırsatlarla Rusya Turları sayfamızda bulabilirsiniz.