İzmir Turları

Şu anda bu kategoride size sunabileceğimiz ürünümüz yok ama taleplerinizi bize iletirseniz sizin için neler yapabileceğimize bakıp size hemen geri döneriz. Bunun için bize, ekranın sağ alt köşesinden yer alan canlı desteğimizden ya da 0850-532 2077 no'lu çağrı merkezimizden ulaşabilirsiniz.

İzmir, antik dönemlerden bu yana Ege’nin en önemli kentlerinden biriydi. Farklı kültürlerin kesişme noktası olan İzmir, yüzölçümü bakımından ülkemizin yirmi üçüncü, büyüklük bakımından en büyük üçüncü ilidir. Güneyinde Aydın, kuzeyinde Balıkesir ve doğusunda Manisa illeriyle çevrilidir. Ege Bölgesi’nde denize kıyısı olan şehir İzmir Körfezi üzerinde kuruludur. Aynı zamanda Atina’dan sonra Ege Denizi’nin ikinci büyük ve kalabalık şehridir. Ege’nin İncisi olarak anılan İzmir, Akdeniz iklimine ev sahipliği yapar ve yılın her zamanı ziyarete uygundur. İzmir’de kışları yağmurlu ve serin bir hava hakimdir. Yazları kavurucu sıcaklardan dolayı İzmir’in tatil beldeleri tercih edilmektedir.

Tarihi Asansör, İzmir’e gelindiğinde görülmeden gidilmemesi gerek ve İzmir’in simgesi konumunda bulunan Konak Saat Kulesi, Kemeraltı Çarşısı, Kordon, Teleferik ve Kültürpark’ı ziyaret edebilirsiniz. Bunların yanı sıra İzmir merkezden ulaşım sağlayabileceğiniz Trajan Çesmesi’ni içinde bulunduran Efes Antik Kenti’ni, Agora Açık Hava Müzesi’ni, Şirince’yi, İzmir Arkeoloji Müzesi’ni de ziyaret edebilirsiniz. İzmir’e bağlı olan Alaçatı, merkeze yaklaşık olarak 1 saat uzaklıkta bulunmaktadır. İzmir’in en bilindik tatil beldesi olarak bilinen Alaçatı, her yıl yerli ve yabancı birçok turisti ağırlamaktadır. Konumu bakımından oldukça rüzgarlı olması sebebiyle dalgalı bir denize sahip olan Alaçatı, sörf yapmak isteyenler için müthiş bir ortam sağlamakta ve yazın yapılan sörf yarışmaları bölgede bir hareketlilik yaratmaktadır. Dalgalı denizinin yanı sıra sakin sahillere de sahip olan beldede bulunan beach clublar eğlenceyi doyasıya yaşamak isteyen gençlerin de vazgeçilmezlerinden. Modern biçimli, Arnavut kaldırımlı sokaklarında sabahları alışveriş yapabilir, akşamları Ege ve Dünya mutfağına ait lezzetleri tadabilirsiniz. Batısında Selçuk ilçesi, doğusunda Gümüldür Beldesi ile komşu olan Özdere, İzmir’in parlayan yıldızıdır. Tarihinin Roma dönemine kadar uzandığı söylenen Menderes ilçesine bağlı Özdere’nin kuzeyinde dik ve yüksek dağlar bulunmaktadır. Mahallenin içine doğru ilerleyen ormanlar, Özdere’nin koylarında mavi ve yeşili muazzam bir şekilde birleştirmektedir.  Adnan Menderes Havalimanı’na, Çeşme Deniz Limanları’na, Kuşadası’na ve tarihi ören yerlerine yakınlığından dolayı da birçok tatil sever tarafından tercih edilmektedir. Kendine has bir güzelliği olan Özdere küçük bir belde olmasına rağmen oldukça iddalı otellere ev sahipliği yapmaktadır. Özdere’nin koyları ve sahil şeridinin uzunluğu  40 kilometredir. Denizpınarı Ormaniçi Dinlenme Yeri, Kalemlik PlajıAhmetbeyli Koyu ve plajları Özdere’de doğa severlere güzel bir tatil sunmaktadır. Apollon'un Anadolu'daki 2 önemli kehanet merkezinden birisi olan Klaros, deniz kenarında kurulmayan tek İyon yerleşmi olan Kolophon Antik Kenti ve kentin limanı olan Nation, Özdere’ye gelince ziyaret edilmesi gerek yerler arasındadır.

Sizlere en uygun fırsatlarla sunulan İzmir Turlarına sayfamızdan ulaşabilirsiniz.