23 Nisan Özel Karadeniz Yaylaları Batum Turu 5 Gece Otel Konaklamalı Kod: YVH326

23 Nisan Özel Karadeniz Yaylaları Batum Turu 5 Gece Otel Konaklamalı-1
23 Nisan Özel Karadeniz Yaylaları Batum Turu 5 Gece Otel Konaklamalı-2
23 Nisan Özel Karadeniz Yaylaları Batum Turu 5 Gece Otel Konaklamalı-3
23 Nisan Özel Karadeniz Yaylaları Batum Turu 5 Gece Otel Konaklamalı-4
23 Nisan Özel Karadeniz Yaylaları Batum Turu 5 Gece Otel Konaklamalı-5
23 Nisan Özel Karadeniz Yaylaları Batum Turu 5 Gece Otel Konaklamalı-6

İlk Bakışta

  Konaklamalı Yurtiçi Tur
     Eğlence
     Alışveriş
     Kaliteli hizmet
     Ekonomik tatil
     Kolay ulaşım
     Doğa ile iç içe
     Ulaşım dahil
     Aileler için uygun

  Bonus'a Peşin Fiyatına 2 Taksit

 • Kalan Süre:
 • 16 Kişi Aldı
 • Yorumlar
  Henüz yorum yapılmamış
Ama benzer paketleri inceleyebilirsiniz.
23 Nisan Özel Karadeniz Yaylaları Batum Turu

İSTANUL-KOCAELİ-SAKARYA-BOLU-AMASYA-SAMSUN-GİRESUN- TRABZON- RİZE –ERZURUM-ANKARA -İSTANBUL


Seçenekler:Nasıl Kullanılır?

Tarih

23 Nisan

 

Tur fiyatı; 2-3 kişilik odada, kişi başı konaklama fiyatıdır.

Tura gitmek istediğiniz tarihle ilgili müsaitlik almanız tavsiye olunur.

Satın alma gerçekleştirdikten sonra, süratle rezervasyon yaptırılması rica olunur.  

Hızlı ve kolay rezervasyon için 0216 386 88 60 yada 0850 532 20 77 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • OTELDE KONAKLAMA
 • TUR DAHİLİNDE KONAKLAMA YAPILAN OTELLERDE  KONAKLAMA SAYISI KADAR KAHVALTI
 • ALAN VE ÖREN YERİ TRANSFERLERİ
 • KOKARTLI REHBER
 • TUR LİDERİ
 • TÜRSAB SEYAHAT SİGORTASI
 • ARAÇ İÇİ İKRAM

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • ÖGLE VE AKŞAM YEMEKLERİ
 • ÖRENYERİ VE MÜZE GİRİŞ ÜCRETLERİ
 • KİŞİSEL HARCAMALAR
 • DİNLENME TESİSLERİNDEKİ HARCAMALAR

Araç Hareket Noktaları ve Saatleri;

00.00'da (Pazar günü nü pazartesi gününe bağlayan gece) İstanbul Kadıköy evlendirme dairesi önünden hareket ile başlıyor.

BATUM GİRİŞİ HAKKINDA;

Türkiye ile Gürcistan Devletleri arasında yapılan anlaşma gereği Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Batum’a üzerinde TC kimlik numarası bulunan nüfus cüzdanları veya pasaportları ile geçiş yapabilmektedir. Bunun dışındaki kimlik kartları ile (Ehliyet, Evlilik Cüzdanı vs.) geçiş yapılamamaktadır. TC vatandaşı olmayan misafirlerimiz pasaport ile geçiş yapacaklardır. Ailesi ile birlikte seyahat etmeyecek olan 18 yaş altı misafirlerimizin BATUM’a geçişleri için NOTERDEN ONAYLI MUVAFAKATNAME almaları gerekmektedir, Muvafakatnamenin hem anne hem babadan onaylı olması gerekmektedir.Kamu Personeli çalışanları ve birinci dereceden yakınlarının Batum'a geçebilmek için iş yerlerinden üzerinde tarih ve ıslak imza olan yazı almaları gerekmektedir.

ÖNEMLİ NOT : NÜFUS CÜZDANLARININ SOĞUK DAMGASININ GÖZLE GÖRÜLÜR ŞEKİLDE BELLİ OLMASI VE NÜFUS CÜZDANININ KESİNLİKLE YIPRANMAMIŞ OLMASI GEREKMEKTEDİR. AKSİ TAKTİRDE BATUM 'A GEÇİŞ YAPILMAZ. BEBEK DAHİ OLSA NÜFUS KAĞITLARININ FOTOĞRAFLI OLMASI GEREKMEKTEDİR.

iPTAL VE DEĞİŞİKLİK HAKKINDA;

 • TUR İPTAL VE TARİH DEĞİŞİKLİĞİ TALEPLERİ 1 HAFTA ÖNCESİNDEN BİLDİRİLMELİDİR
 • TURLARDA YETERLİ ÇOĞUNLUK OLUŞMAMASI DURUMUNDA 48 SAAT ÖNCESİNDE HABER VERMEK ŞARTI İLE ACENTA TURU İPTAL EDEBİLİR YA DA TARİH DEĞİŞTİREBİLİR

Tur Programı

TUR PROGRAMI   ( görmek için tıklayın... )

PAZARTESİ / İSTANBUL, Hareket noktalarında buluşma ve hareket. Gezimizin ilk günü 00.00'da (Pazar günü nü pazartesi gününe bağlayan gece) İstanbul Kadıköy evlendirme dairesi önünden hareket ile başlıyor

SALI Güzergahımız da olan Amasya da ilk olarak ekstra kahvaltı alacağımız restorana ulaşıyoruz. Kahvaltı molasının ardından tekrar Samsuna hareket ediyoruz.

Samsun’da Milli Mücadelemizin simgesi olan Samsun Atatürk Anıtı’nda fotoğraf molası veriyoruz ve Atatürk'ü Samsun’a getiren Bandırma Vapuru’nun birebir rekonstrüksiyonunu görüyoruz. 

Meşhur Samsun pidesini tadabileceğimiz bir öğle yemeği molasını veriyoruz ve ardından Ünye, Fatsa güzergahı üzerinden Ordu’ya hareket ediyoruz. Ülkemizin en güzel şehir manzaralarından birini görebilmek için Ordu Boztepe’ye çıkıyoruz. Burada dileyen misafirlerimiz ekstra teleferikle 7 dakikalık yolculukla da Boztepe’ye ulaşabilirler. Boztepe’de manzaranın tadını çıkarmak için verdiğimiz serbest zamanın ardından otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Kahvaltı: Otobüste dağıtılan ikram kutusu: sandviç, muz, gofret, meyve suyu, nane şekeri
Ekstra: Amasya’da Beyoğlu Restoran 
Öğle Yemeği: Ekstra olarak Terme Ulusoy Tesislerinde alınıyor. Menü fiyatları geçerlidir. 
Akşam Yemeği: Tur ücretine dahildir. Otelde açık büfe veya set menü olarak alınıyor. (Tüm içecekler ekstra.) 
Konaklama: 
Mola Tesisleri: Beyoğlu Restoran, Terme Ulusoy Dinlenme Tesisleri 

ÇARŞAMBA / Terme, Ünye, Fatsa, Ordu, Giresun, Tirebolu, Çay Fabrikası, Sürmene, Sürmene Bıçakları, Of, Çaykara, Solaklı Vadisi, Uzungöl, Rize, Çayeli / Dileyenlere Ekstra Lustra, Karester Yüksek Yayla Gezisi

Gezimizin üçüncü gününde otelde alınan kahvaltı sonrası Terme (Thermiskyra), Ünye (Onea), Fatsa (Phadassia),Ordu (Cotyora) güzergahı üzerinden Tirebolu’ya hareket ediyoruz. Mikroklima iklim özelliği dolayısıyla kaliteli çayı ile meşhur Tirebolu 42 Çay Fabrikası’nda üretim hakkında bilgi alıp fabrikayı gezdikten sonra çay keyfi yapıyoruz. Program sonrasında sahil yolu boyunca devam ederek Uzungöl’e ulaşıyoruz. Bıçağı ile ünlü Sürmene’de dileyen misafirlerimiz bıçak alışverişlerini yapabilirler. Sonrasında Of’tan geçerek Solaklı Vadisi’ne sapıyoruz. Çaykara’dan (Katahor) geçerek Uzungöl'e (Saraho) varıyoruz. Öğle yemeğimizi aldıktan sonra serbest zaman veriyoruz. 

Yüksek Yayla Gezisi Lustra ve Karester Yaylaları (Ekstra 50 TL) 

Dileyen misafirlerimiz Uzungöl’de verilen serbest zamanda yüksek yayla gezisi yapabilirler. Muhteşem orman manzarası eşliğinde Karadeniz’in 30 ağaç çeşidinin aynı yerde yetiştiği bölgeyi keşfetmek için bizi bekleyen minibüslerimize binerek yüksek yaylalara doğru çıkmaya başlıyoruz. Lustra Yaylası ve Karester Yaylası’nda Uzungöl’ü en yüksekten fotoğraflarken Karadeniz’in muhteşem doğasına bir kere daha hayran kalacak belki de kendinizi özellikle bahar aylarında daha çok karşılaştığımız bulut denizi manzarasında bulutların üzerinde bulacaksınız. Dönüşümüzde Uzungöl’de bekleyen misafirler ile buluşma sonrası belirlenen saatte otelimize hareket ediyoruz.

NOT: Yüksek yaylanın hava koşulları (sis vb.) yüzünden gezilemeyecek olması ihtimalinde Uzungöl’de farklı bir yüksek yayla gezisi gerçekleştirilecektir. 

Kahvaltı:
Öğle Yemeği: 
Akşam Yemeği: 
Konaklama: 
Mola Tesisleri: Tirebolu 42 Çay Fabrikası, Sürmene Bıçak Satış Atölyesi

PERŞEMBE

Çamlıhemşin, Fırtına Vadisi, Kaçkarlar, Ayder Yaylası, Galer Düzü, Kalegon, Gelintülü Şelalesi / Dileyene Ekstra Zilkale Gezisi ya da Rafting, Sarp Sınır Kapısı, Gürcistan/Batum, Orta Camii, Aziz Nikola Kilisesi, Piazza, Şehir Parkı, Batum Limanı, Avrupa Meydanı, Medea Anıtı

Gezimizin dördüncü gününde otelde alınan kahvaltı sonrası hareketle Kaçkar Dağları Milli Parkı’na gitmek üzere Çamlıhemşin’e hareket ediyoruz. Ayder Yaylası, Gelin Tülü Şelalesi, Galer Düzü ve Kalegon'u gördükten sonra Ayder’de doğa ile iç içe yeterli serbest vakit veriyoruz. Vereceğimiz serbest zaman da dileyen misafirlerimiz ekstra turlarımıza katılabilirler.

1.Seçenek Serbest Zaman Süresince Ekstra Zil Kale Gezisi Kişi Başı 50 TL: Ayder’de bizleri bekleyen minibüslerimize binerek Çamlıhemşin’e iniyoruz.Fırtına Vadisi’ni oluşturan iki koldan Büyükdere boyunca ilerleyerek Fırtına Vadisi boyunca Cenevizlilerden kalma tek kemerli köprüleri yol boyunca görüyor ve günümüze kadar en iyi durumda gelen Çinçiva Köprüsü’nü fotoğraflıyoruz. Karadeniz'in otantik köyü Şenyuva’da vereceğimiz mola sonrası Zilkale’ye ulaşacağız. Zilkale’nin görülmesi sonrası fotoğraf çekerek kısa bir doğa yürüyüşü yapacağız. Dünyanın en önemli 30 doğal yaşam alanından biri olan bu bölgedeki gezimizin ardından geriye dönerek otobüsümüze ulaşıyoruz.

2.Seçenek Serbest Zaman Süresince Ekstra Rafting Kişi Başı 65 TL: Ayder'de bizleri bekleyen minibüslerimize binerek Çamlıhemşin’e iniyoruz. Oradan da Çamlıhemşin Doğa Rafting Kulübü’ne varıyoruz. Hafif parkurda rafting yaptıktan sonra otobüsümüz ile buluşuyoruz.

Belirlenen saatte Sarp Sınır Kapısı’na hareket ediyoruz. TC Nüfus Cüzdanı ile Gürcistan sınır kapısını geçip komşu ülkede Batum’a ulaşıyoruz otobüs ile yapacağımız panoramik şehir gezisi ardından eski Batum’u yürüyerek geziyoruz. Orta Camii, Aziz Nikola Kilisesi, Piazza, Şehir Parkı, Batum Limanı, Avrupa Meydanı, Medea Anıtı ve Opera Meydanı’ndaki Poseidon Anıtı gezileri ardından otelimize hareket ediyoruz.

*DİKKAT! AKŞAM YEMEĞİ ÜCRETE DAHİL DEĞİLDİR: BATUM KONAKLAMASINDA OTELDE AKŞAM YEMEĞİ BULUNMAMAKTADIR. MİSAFİRLERİMİZ BATUM’DA SERBEST OLARAK YEMEK YİYEBİLİRLER. REHBERİMİZ DİLEYENLER İÇİN YEMEKLİ GÜRCÜ GECESİNE REZERVASYON YAPTIRABİLİR.

*BATUM SINIR KAPISINDA YOĞUNLUK OLDUĞU TAKDİRDE, ARAÇ KUYRUĞU BEKLEMEMEK İÇİN REHBERİMİZ GRUP ONAYI İLE BATUM MERKEZE KİŞİBAŞI 20 TL EKSTRA ÜCRET İLE TRANSFER ARACI AYARLAYABİLİR 


Kahvaltı: Tur ücretine dahil olarak sunuluyor. 
Öğle Yemeği: Ekstra olarak alınmaktadır.
Akşam Yemeği: Tur ücretine dahil değildir. 
Konaklama: Batum Otelleri / Batum - Gürcistan 
Mola Tesisleri:

SALI / Rize Bezi Yapım Atölyesi, Trabzon, Maçka, Sümela Manastırı, Zigana Geçidi, Hamsiköy

Gezimizin beşinci gününde otelde alınan kahvaltı sonrası Batum’dan Türkiye’ye giriş yapıyoruz. ilk olarak yöre insanı için hala önemini koruyan “feretiko” (Rize bezi) yapım merkezlerinden biri olan Rize Bezi Tesisleri’ne uğruyoruz. Kuman Türkleri tarafından yüzyıllar önce Rize’ye getirilen, Hint keneviriyle; yani kendir ipiyle el dokuma tezgahlarında üretilen bu kumaş türünden yapılan ürünleri gördükten sonra Rize il sınırlarından çıkarak Maçka’ya hareket ediyoruz. Karadeniz denilince ilk akla gelen 1650 m. yükseklikteki Karadağ'ın eteklerinde yer alan Sümela Manastırına ulaşmak üzere Altındere Milli Parkına giriş yapıyoruz. Manastır restorasyonda olduğundan vereceğimiz serbest zaman içerisinde Manastırı dışarıdan fotoğraflama şansı buluyoruz. Belirlenen zamanda Zigana Geçidi’ne hareket ediyoruz (1820 m). Geçitte verilen fotoğraf molasının ardından dönüşte Hamsiköy’ü panoramik olarak görüyor ve ünlü sütlaç’ ından tatmak isteyenler için kısa bir mola veriyoruz. Ardından otelimize hareket ediyoruz.

Kahvaltı:Tur ücretine dahil, otelde olarak sunuluyor. 
Öğle Yemeği: Ekstra menü fiyatları geçerlidir. Riviera Restoran / Batum, Gürcistan
Akşam Yemeği: 
Konaklama: 

ÇARŞAMBA /Atatürk Köşkü, Trabzon Ayasofyası, Gümüşçüler, Akçaabat, Ordu, Terme, Samsun

Gezimizin altıncı gününde otelde alınan kahvaltı sonrası hareketle Ardından öğle yemeğimizi almak üzere Akçaabat’a hareket ediyoruz. Akçaabat köftesinin tadına bakmak için Nihat Usta Restoran’a varıyoruz. Öğle yemeği molası ardından Trabzon merkeze ulaşıyoruz. İlk olarak Türkiye’de ki en güzel Atatürk Evleri’nden birisi olan Atatürk Köşkü’nü ziyaret ediyoruz. Köşk içerisinde yapılan anlatımlar ve gezi sonrası vereceğimiz kısa fotoğraf molası ardından Kommenoslar Dönemi merkez kiliselerinden biri olan, bir dönem müze olarak kullanılan ve şuan camii olarak ibadete açılan Trabzon Ayasofya’sını ziyaret ediyoruz. Son olarak Trabzon’a özgü, gümüş kazaz ve hasır işlerinin tanıtılıp satışının yapıldığı gümüş atölyesinde serbest zaman veriyoruz. Gezi sonrası Trabzon ve Giresun’un sahil ilçeleri üzerinden geçerek Samsun’a ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Kahvaltı: Tur ücretine dahil, otelde olarak sunuluyor. 
Öğle Yemeği: Ekstra menü fiyatları geçerlidir. Nihat Usta Restoran / Akçaabat, Trabzon
Akşam Yemeği:  
Konaklama: 
Mola Tesisleri: Saray Gümüş & Tuana Gümüş 
Rota: Zigana – Sümela Manastırı (47 km), Zigana Geçidi (69 km), Akçaabat (93 km), Trabzon Merkez (14 km), Ordu (157 km) Toplam: 380 km

PERŞEMBE / Sinop, Hamsilos, Tarihi Sinop Cezaevi, Liman, Maket Gemi Yapım Atölyesi, Gezimizin son gününde otelde alınan kahvaltı sonrası ülkemizin en kuzeydeki ili Sinop’a ulaşıyoruz. Sinop’ta ülkemizin tek fiyordu olan Hamsilos Koyu ile gezimiz başlıyor. Burada denizin bir nehir gibi yemyeşil ormanın içine girerek yarattığı doğa harikalarını görüyoruz. 

Ardından Sinop şehir merkezine inerek romanlara ve türkülere konu olmuş Tarihi Hapishane’yi gezip, Sinop Limanı’nda mola veriyoruz. Burada Sinop’un meşhur yemeği “nokul”u deneyebilir, kendinize maket gemi atölyelerinden bir tane gemicik alabilirsiniz. Öğle yemeği molasının ardından Erzurum ‘a hareket sonra  İSTANBUL’a dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Yolda vereceğimiz molalar ardından İSTANBUL’a trafik ve bölgeden ayrılış saatimize göre akşam ya da gece saatlerinde varıyor ve sizleri aldığımız noktalarda bırakıyoruz.

Kahvaltı: Tur ücretine dahil, otelde olarak sunuluyor.
Öğle Yemeği: Ekstra olarak Samsun Nihat Usta Restoranda ya da serbest olarak alınıyor.
Akşam Yemeği: Mola tesislerinde ekstra olarak alınıyor.

Detaylar

Tur Şartnamesi
Turumuzun süresi 3 Gece 4 Gündür. Otel konaklaması 3 Gece olarak gerçekleşmektedir.  

Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında uygulanabilir.  

Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir. Turlarımız Otel, Otobüs, Uçak Tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ayrı ayrı düşünülemez. 

0–6 yaş çocuklarda otel konaklamasın da yatak verilmeyebilir. 

Otobüslü turlarda 00-1,99 yaş çocuklardan ücret alınmaz. Eğer çocuklar için otobüste koltuk istenirse 02-06 yaş çocuk fiyatı uygulanır.

Triple odalarda 3. Yatak normal yatak konforunda olmayabilir. Otel duruma göre misafirlerimize açılır-kapanır yatak ya da çekyat verebilir. 

2 yaşını doldurmuş her bireyin otobüste koltuk alması zorunludur. 

Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. Haklar iade edilemez. 

Rezervasyon esnasında koltuk sözü verilemez. Koltuk numaraları rezervasyon tarih sırasına göre belirlenir. Turu erken satın alan misafirler önde oturmaya hak kazanırlar. 

4 gece ve üzeri konaklamalı turlarda oturma düzeni birer sıra kaydırılarak rotasyon uygulaması gerçekleştirilir. 

Tüm turlarda kademeli fiyat uygulaması geçerlidir. Turların doluluğu arttıkça Tur fiyatları da artmaktadır. Satın alınan tarihten sonraki fiyat değişikliklerinde misafir aradaki farkı talep edemez.  

Karadeniz turları’nda konaklanacak yayla otelleri bungalov ve standart yayla oteli yapısına sahiptir. Otellerde yöresel yemek olma zorunluluğu yoktur. 

Turlar esnasında program yoğunluğundan dolayı bankamatik, döviz bürosu vs. Bulmak her zaman mümkün olmadığından, misafirlerimizin bu duruma karşı hazırlıklı olmasında fayda vardır. 

Öğle yemeklerinde yöreye özgü ekonomik menüler oluşturulmuştur. Öğle ve akşam yemeklerinde bölge yoğunluğuna bağlı olarak gruplara ayrılan masalar kullanılır. 

Müze ve ören yeri girişi ücretleri fiyatlara dahil değildir. 

Tura kayıt yaptıran misafirlerimizin 30 gün kalaya kadar ücretsiz iptal hakkı vardır. Tur tarihine 30 günden az kalması durumunda %30 ceza, 20 gün ve daha az kalması durumunda %100 ceza uygulanır. Katılımcı iptal talebi ile birlikte sunulan Türkiye’den Devlet Hastanelerinden alınan raporu (Başhekim İmzalı) sunmak zorundadır. 

Batum Girişi Hakkında

Türkiye ile Gürcistan devletleri arasında yapılan anlaşma gereği Türkiye cumhuriyeti vatandaşları Batum’a üzerinde Tc Kimlik numarası bulunan nüfus cüzdanları veya pasaportları ile geçiş yapabilmektedir. Bunun dışındaki kimlik kartları ile (ehliyet, evlilik cüzdanı vs.) geçiş yapılamamaktadır. Tc Vatandaşı olmayan misafirlerimiz pasaport ile geçiş yapacaklardır. Ailesi ile birlikte seyahat etmeyecek olan 18 yaş altı misafirlerimizin Batum’a geçişleri için noterden onaylı muvafakatname almaları gerekmektedir, (velayet olsa dahi) muvafakatnamenin hem anne hem babadan onaylı olması gerekmektedir. 

Önemli Not: Batum girişleri yeni çipli kimliklerle yapılmaktadır..Yeni kimlik kartına başvuran misafirlerimizin eski kimlikleri iptal olduğu için geçerli değildir bu yüzden yeni çipli kimlikleri gelene kadar Batum'a geçiş yapamamaktadırlar.

Zorunlu seyahat sigortası; Acentemiz tarafından tüm misafirlerimize ücretsiz olarak yapılan sigorta kapsamı detayları; acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket Tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. (Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır) 

Kişi Sayısına Göre Kullanılacak Araçlar 

Otobüsler: (32 - 54 Kişi Sayılarında Kullanılır) Mercedes Travego/Tourismo, Neoplan Cityliner/Tourliner, Temsa Safir/Maraton, Man Fortuna 

Midibusler: (20 - 31 Kişi Sayılarında Kullanılır) Isuzu Turkuaz, Otokar Mega 

Minibusler: (19 Kadar Kişi Sayılarında Kullanılır) Vw Volt, Mercedes Sprinter 

Tüm misafirler, yukarıda belirtilen maddeleri kabul ederek turun satışını gerçekleştirmiş sayılır.

İPTAL POLİTİKASI:
Tura kayıt yaptıran misafirlerimizin 30 gün kalaya kadar ücretsiz iptal hakkı vardır. Tur tarihine 30 günden az kalması durumunda %30 ceza, 20 gün ve daha az kalması durumunda %100 ceza uygulanır. Katılımcı sağlık nedeni ile iptal talep ettiğinde, Türkiye’den Devlet Hastanelerinden alınan raporu (Başhekim İmzalı) sunmak zorundadır.Öne Çıkanlar

Ülkemizin her karış toprağı farklı tatlar bırakır ağzımızda . Ama bir Karadeniz var ki insanlarının da doğasının da hırçın denizinin de şanı dünyayı sarmış. Peki bu Karadeniz nasıl bir yerdir? 

İşte Cennetten bir parça Karadeniz. 

Adı gibi Karadır denizi çoğu zaman hırçındır dalgaları, bazen bir bakmışsınız tek kıpırtı olmaz sakinleşir ama bilemezsin ne zaman durur ne zaman kudurur dalgaları belli olmaz Karadeniz’e, asidir Karadeniz sadece kendi istediğini yapar ister durur ister kudurur. 

Günlerce yağmur yağar ama hiç umudunu yitirmeden bekleyip güneşin çıkışını yağmurda da mutlu olmayı bilir insanları. Yağmuru da güzeldir Karadeniz’in güneşi de karıda . 4 mevsim hiç bıkmadan sevebilirsin Karadeniz’i . Yayları ah o yaylaları alabildiğine yeşil, arada akan akarsuları minik şelaleleriyle sislerin için de uçsuz bucaksız gibi görünen o yaylalar. Bir kere daha aşık eder Karadeniz’e insanı.

Karadeniz durmaz hep çalışır hep bir şeyler üretir sunar sofrana. Çay ,fındık , tereyağ peynir, fasulye ,karalahana ne istersen bol bol üretir ürettirir. Boş durmaz her mevsiminde başka bir mahsulü salar kucağına. Ağaca çıkarsın, dalından incirini de, kirazını da yersin organik organik. 

Bir de Karadeniz insanları vardır ki… Enteresan fikirlerin mucitleri, fıkraların baş karakterleridir çoğu zaman; ama bir de işin diğer tarafı var. Erkekleri gözü pek ve cesur , Kadınları her işi en iyi yapan. Değme şehir erkeğinin tek başına yapamayacağı şeyleri hiç tereddüt etmeden yapacak kadar güçlü ve becerikli. Evinin odununu da keser, mis kokulu yemeklerini de yapar, çocuklarında bakar Karadeniz kadını.

Karadeniz insanı misafirperverdir. Karadeniz’den geçerken aracınız bozulabilir mesela , yada yol boyunca yemek yiyecek yer yoktur. Bir köyüne girip kapıyı çalmanız yeterli. Hem karnınızı doyurur hem ruhunuzu Karadeniz insanı. Sevecendir insan sever, paylaşmayı sever. En önemlisi de heybesine dost kardeş biriktirmeyi sever Karadeniz uşakları…

Hüzün kokusu eksik olmasa da Karadeniz’de eğlencenin en hası da Karadeniz’dedir. Çaldılar mı kemençeyi çaldılar mı tulumu çıktılar mı horon etmeye ne dert kalır ne tasa. Saatlerce vura vura ayaklarını yere horon ederler. Bu arada özel bir not HORON TEPİLMEZ Horon edilir.Yazılacak daha nice şeyler var ülkemizin asi, hırçın ama bir o kadarda naif çocuğu Karadeniz için. Bu yüzden Sizi Karadeniz’i okumaya değil yaşamaya davet ediyoruz.

 
Etiketler • Yorum Yap
  Henüz yorum yapılmamış • Yorumlar

  YORUM EKLE
  Not: Yorum eklemek için üye girişi yapmalısınız. Üye değilseniz, buraya tıklayarak üye olabilirsiniz.


  İlk yorumu yapan siz olun.

  İlk Yorumu Siz Yazın:


  Not: Yorum eklemek için üye girişi yapmalısınız. Üye değilseniz, buraya tıklayarak üye olabilirsiniz.


  Yorum yayınlama kriterleri


  İptal / İade Bilgileri

  İptal talebinizi tur başlamadan en az 30 gün önce yazılı olarak veya kalıcı veri saklayıcısı ile bildirmeniz durumunda, devri ve iadesi olmayan uçak bileti vb ulaşım giderleri, vergi ve harçlar ve sair ödenmiş ve geri alınması mümkün olmayan belgeli masraflar kesilerek tarafınıza bedel iadesi yapılır. Paket turun başlamasına 30 gunden 15 gune kadar olan iptallerinide vergi, harç, devri ve iadesi mümkün olmayan ulaşım giderleri vb çıktıktan sonra kalan tutar üzerinden %30'u iade edilir. Paket turun başlamasına 15 günden az süre kala yapacağınız iptallerde, ödenen bedelin %100'ü kesilir ve bedel iadesi yapılmaz.

  Bir tur ya da konaklama paketini aldıktan sonra, rezervasyonunuz kesinleştirilmemiş ise, müşteri hizmetlerimizi arayarak aynı gün içinde değişiklik ya da iade talebinde bulunabilirsiniz. Rezervasyon kesinleştirildikten sonra, adınıza biletleme, konaklama vb konfirmasyonlar yapılmış olacağından, yukarıda belirtilen iptal koşulları geçerli olacaktır.

  İptal ve iade talepleriniz için iletişim sayfamızdaki formumuzu kullanabilir, destek@sehrikeyif.com adresine e-posta gönderebilir ya da çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.  Ödeme Bilgileri

  Ödemenizi kredi kartı ile taksitli ya da tek çekim olarak yapabileceğiniz gibi, eft/havale yoluyla da yapabilirsiniz.

  Kredi Kartı

  Kredi kartı ile ödemede taksit koşulları kredi kartınızın ilk 6 hanesini yazdığınızda görüntülenmektedir. Taksit sayısı seçiminizi kredi kartı numaranızı yazdıktan sonra yapabilirsiniz. Sitemizde 128 bit SSL güvenlik sertifikası kullanılmaktadır.
  Sitemizde Bonus, Axess, WordCard ve Paraf kartlarına taksit imkanı sunulmaktadır.

  Eft / Havale

  Ödemenizi banka havalesi ya da EFT yoluyla yapmak isterseniz, yandaki formu doldurduktan ve ödeme kısmında EFT/Havale seçeneğini seçtikten sonra "Tamamla" butonuna tıklayın. EFT/Havale için sipariş tutarını aşağıdaki banka hesaplarımızdan birine yapabilirsiniz. Siparişinizin tamamlanabilmesi için EFT/Havale işleminin sipariş talebi iletildikten sonra bir iş günü içinde yapılması ve tarafımıza bildirilmesi gerekmektedir.

   Banka İban Numaralarımız:  

  DENİZBANK - TR16 0013 4000 0049 4967 1000 01
  YAPI KREDİ BANKASI - TR03 0006 7010 0000 0087 6080 19
  AKBANK - TR60 0004 6006 2888 8000 0959 91
  GARANTİ BANKASI - ITR41 0006 2000 3500 0006 2975 10 HALKBANK - TR72 0001 2009 8750 0010 2602 37 ZİRAAT BANKASI - TR06 0001 0009 5464 1576 9050 03

  Benzer Fırsatlar