Batum Turları

Şu anda bu kategoride size sunabileceğimiz ürünümüz yok ama taleplerinizi bize iletirseniz sizin için neler yapabileceğimize bakıp size hemen geri döneriz. Bunun için bize, ekranın sağ alt köşesinden yer alan canlı desteğimizden ya da 0850-532 2077 no'lu çağrı merkezimizden ulaşabilirsiniz.

Gürcistan'ın Karadeniz kıyısında bulunan, önemli bir liman ve ticaret merkezi olan Batum, Karadeniz Turları’nın vazgeçilmez noktalarındandır. Liman kenti olmasından dolayı pek çok turistik geminin durak noktası olan Batum her yıl birçok turisti, yeşil ve mavinin mükemmel uyumu ile karşılamaktadır. Subtropikal bir bölgede yer almakta olan Batum ılıman iklimi ile deniz turizmi bakımından gelişmiştir. Pek çok etnik gruba ev sahipliği yapan Batum’da kültürel bir şölen yaşanmaktadır.

Elinde altın koyun postu tutan Medea Heykeli’nin bulunduğu Avrupa Meydanı, her saat başı çan çaldığında güneş ve ayın konumlarını gösteren Astronomik Saat, İtalyan esintilerini barındıran Piazza Meydanı, şehrin ana kiliselerinden biri olan St. Nicholas Kilisesi, ana sahil hattı boyunca 7 kilometrelik uzunluğu bulunan; çeşitli park,bahçe ve sanatsal yapıya ev sahipliği yapan Batum Bulvarı, içerisinde Panoramik Dönme Dolap, Alfabe KulesiChacha Kulesi, Ali ve Nino Heykeli bulunan Miracle Park, Batum’da başlıca görülmesi gereken yapılardır. Batum Sanat Müzesi, Adjara Sanat Müzesi, Nobel Kardeşler Teknoloji Müzesi ise Batum’un önemli müzelerindendir.

Batumi Summer Set Fest ve her yıl ünlü caz sanatçılarını ağırlamakta olan Black Sea Jazz Festivali Batum’daki diğer kültürel aktivitelerin başında geliyor. Tarihi ve kültürel güzelliklerinin yanı sıra Batum’un en bilindik özelliği ev yapımı şaraplarıdır. Batum’a gelmişken şehrin dünyaca bilinen şaraplarını test edebilirsiniz. Gürcistan'a özgü peynirlerle yapılan Acar Haçapurisi, büyük bohça şeklindeki Hıngal isimli mantı,  Gürcü Turşuları, yöreye özgü Sulguni peyniri, Batum’dan ayrılmadan tadılması gereken lezzetlerden bazılarıdır.

En uygun fırsatlarla Batum turları Şehrikeyif farkıyla sizlerle.