% 20 indirim Rüya Gibi Doğu Karadeniz & Batum Turu 6 GECE 7 GÜN

Rüya Gibi Doğu Karadeniz & Batum Turu 6 GECE 7 GÜN (kod:BFF331)

   Kültürel değerler
   Mimari güzellikler
   Kaliteli hizmet
   Ekonomik tatil
   Doğa ile iç içe
   Tarihi güzellikler
   Ulaşım dahil
749 TL    599 TL    Detaylar
% 20 indirim Adım Adım Doğu Karadeniz Yaylaları ve Batum Turu

Adım Adım Doğu Karadeniz Yaylaları ve Batum Turu (kod:YVH326)

   Eğlence
   Alışveriş
   Kaliteli hizmet
   Ekonomik tatil
   Doğa ile iç içe
   Aileler için uygun
   Kolay ulaşım
   Ulaşım dahil
1129 TL    899 TL    Detaylar
% 20 indirim Dolu Dolu Doğu Karadeniz Batum Turu 7  GECE 8 GÜN
   2 Kişi Aldı

Dolu Dolu Doğu Karadeniz Batum Turu 7 GECE 8 GÜN (kod:YJL334)

   Kültürel değerler
   Mimari güzellikler
   Kaliteli hizmet
   Ekonomik tatil
   Doğa ile iç içe
   Aileler için uygun
   Ulaşım dahil
   Lezzet keşfi
939 TL    749 TL    Detaylar

Gürcistan'ın Karadeniz kıyısında bulunan, önemli bir liman ve ticaret merkezi olan Batum, Karadeniz Turları’nın vazgeçilmez noktalarındandır. Liman kenti olmasından dolayı pek çok turistik geminin durak noktası olan Batum her yıl birçok turisti, yeşil ve mavinin mükemmel uyumu ile karşılamaktadır. Subtropikal bir bölgede yer almakta olan Batum ılıman iklimi ile deniz turizmi bakımından gelişmiştir. Pek çok etnik gruba ev sahipliği yapan Batum’da kültürel bir şölen yaşanmaktadır.

Elinde altın koyun postu tutan Medea Heykeli’nin bulunduğu Avrupa Meydanı, her saat başı çan çaldığında güneş ve ayın konumlarını gösteren Astronomik Saat, İtalyan esintilerini barındıran Piazza Meydanı, şehrin ana kiliselerinden biri olan St. Nicholas Kilisesi, ana sahil hattı boyunca 7 kilometrelik uzunluğu bulunan; çeşitli park,bahçe ve sanatsal yapıya ev sahipliği yapan Batum Bulvarı, içerisinde Panoramik Dönme Dolap, Alfabe KulesiChacha Kulesi, Ali ve Nino Heykeli bulunan Miracle Park, Batum’da başlıca görülmesi gereken yapılardır. Batum Sanat Müzesi, Adjara Sanat Müzesi, Nobel Kardeşler Teknoloji Müzesi ise Batum’un önemli müzelerindendir.

Batumi Summer Set Fest ve her yıl ünlü caz sanatçılarını ağırlamakta olan Black Sea Jazz Festivali Batum’daki diğer kültürel aktivitelerin başında geliyor. Tarihi ve kültürel güzelliklerinin yanı sıra Batum’un en bilindik özelliği ev yapımı şaraplarıdır. Batum’a gelmişken şehrin dünyaca bilinen şaraplarını test edebilirsiniz. Gürcistan'a özgü peynirlerle yapılan Acar Haçapurisi, büyük bohça şeklindeki Hıngal isimli mantı,  Gürcü Turşuları, yöreye özgü Sulguni peyniri, Batum’dan ayrılmadan tadılması gereken lezzetlerden bazılarıdır.

En uygun fırsatlarla Batum turları Şehrikeyif farkıyla sizlerle.