Prag Turları

Şu anda bu kategoride size sunabileceğimiz ürünümüz yok ama taleplerinizi bize iletirseniz sizin için neler yapabileceğimize bakıp size hemen geri döneriz. Bunun için bize, ekranın sağ alt köşesinden yer alan canlı desteğimizden ya da 0850-532 2077 no'lu çağrı merkezimizden ulaşabilirsiniz.

Prag, Orta Avrupa’da yer alan Çek Cumhuriyeti’nin başkenti ve en büyük şehridir. Prag, Bohemya Bölgesi’nde 430 kilometrelik uzunluğu bulunan Vltava Nehri’nin kıyısında kurulmuştur. Avrupa’da en çok turist çeken şehirlerden olan Prag, tarihi yapıları, köprüleri ve kaleleri ile müthiş bir kültür barındırmaktadır. Franz Kafka’nın doğduğu şehir Prag, sizlere tarihsel güzelliğinin yanında sanatsal bir zenginlik de sunmaktadır.

Her sene yoğun bir turist akınının yaşandığı Old Town Meydanı, tarihinde taç giyme ve idam törenlerine tanıklık etmiştir. Prag Kalesi, Astronomik Saat’in yer aldığı Eski Belediye Sarayı ve Franz Kafka’nın evinin de bulunduğu meydanın sonunda Carl Köprüsü yer almaktadır. Prag’da inşa edilen en ünlü köprü olan Karl Köprüsü, gotik mimari yapısıyla Prag’da ziyaret edilmesi gereken en önemli yapıların başında gelmektedir. 30 adet heykele ve giriş, çıkış olmak üzere iki kuleye sahip olan Karl Köprüsü, hafif sisli bir akşam vaktinde mükemmel bir fotoğraf karesine dönüşür. Üzerinde barındırdığı figürlerin her birinin farklı bir anlamı olan Astronomik Saat, her saat başı bir dakika boyunca çalmak üzere kurulmuş çanı ve gök cisimlerinin hareketlerini göstermesi ile Old Town Meydanı’nda en dikkat çekici yapılardandır. Eski Belediye Binası’nın içini ziyaret edebilir, Astronomik Saat Kulesi’ne çıkıp Old Town Meydanı’nı ve Prag şehrini kuşbakışı olarak seyredebilirsiniz. Guinness Rekorlar Kitabı’na göre dünyanın en büyük tarihi kalesi olan Prag Kalesi, tüm şehre hakim olacak şekilde Lesser Town’da inşa edilmiştir. St. Georges Bazilikası, Eski Kraliyet Saray ve Vladislav Hall gibi birçok tarihi yapı Prag Kale’sinin içinde bulunmaktadır. Prag’da saray katedrali olarak inşa edilmiş Prag Kalesi içerisinde bulunan St. Vitus Katedrali, gotik mimari yapısı ve barok tarzı süslemeleri ile ziyaretçileri büyüler.

Franz Kafka Müzesi, John Lennon Duvarı, Komunizm Kurbanları Anıtı, Dans Eden Ev, Prag Ulusal Tiyatro Binası, Prag Ulusal Müzesi ve Madame Tussauds Müzesi, Prag’da görülmesi gereken diğer önemli mekanlardır. Prag aynı zamanda belirli dönemlerde düzenlenen, United Island Festivali, Kış Müzik Festivali, Avrupa Film Günleri, Prag Yazarlar Festivali ve Bohemya Jazz Festivali gibi pek çok sanatsal etkinliğe de ev sahipliği yapmaktadır.

Sizlere kültürel ve tarihi bir şölen yaşatıcak olan Prag Turlarına, Avrupa Turları sayfamızdan ulaşabilirsiniz.