Norveç Turları

Şu anda bu kategoride size sunabileceğimiz ürünümüz yok ama taleplerinizi bize iletirseniz sizin için neler yapabileceğimize bakıp size hemen geri döneriz. Bunun için bize, ekranın sağ alt köşesinden yer alan canlı desteğimizden ya da 0850-532 2077 no'lu çağrı merkezimizden ulaşabilirsiniz.

İskandinav Yarımadası’nın batı kısmında yer alan Norveç, Finlandiya ve İsveç ile komşudur. Ülkenin başkenti Oslo’dur ve Oslo dışındaki önemli şehirleri arasında Bergen, Trondheim ve Stavanger sayılabilir. Norveç’in doğal güzelliklerini keşfetmek ve manzaranın keyfini çıkarmak için en ideal zamanlar sıcaklıkların yükseldiği yaz aylarıdır. Norveç’in Kuzey Işıkları, düzenlenen müzik ve film festivalleri şehrin yılın her döneminde ilgi çekici olmasını sağlamaktadır. Norveç’in ikinci büyük kenti olan Bergen, Ortaçağ’dan kalma mimarisiyle ilgi çekici kentlerden biridir. 12.yüzyıl mimarisinin güzel örneklerinden biri olan Azize Mary Kilisesi, şehrin manzarasını seyredebileceğiniz Floyen Tepesi ve 13.yüzyılda yapılmış olan Bergenhus Kalesi görülmeye değer yerlerdendir. Norveç’in başkenti ve en kalabalık şehri olan Oslo, tarihi yapılarının yanı sıra modern mimarisiyle ilgi çekicidir. Opera House, Kraliyet Sarayı, Oslo Katedrali, Vigeland Heykel Parkı ve Munch Müzesi şehirdeki önemli yapılardan bazılarıdır. Norveç’e özgü Jugendstil mimarisiyle dikkat çekici Alesund, Norveç’in batı kıyılarında yer alan güzelliğiyle son derece etkileyici bir liman kentidir. Muhteşem dağ ve fiyort manzarasının tadını doyasıya yaşayabileceğiniz Alesund, yakınında yer alan adalarıyla Norveç’te mutlaka görülmesi gereken yerlerden biridir. Alesund kentine bağlı olan ve UNESCO dünya mirası listesinde yer alan Geiranger, Norveçin en büyük ikinci fiyordu olarak bilinmektedir. Sisters Şelaleri ve Norddal Kasabası kentte görülmesi gereken yerlerden bazılarıdır. Trondheim, Norveçin üçüncü büyük kentidir. Vikingler’e başkentlik yapan ve Ortaçağ’da dini bir merkez haline gelen Trondheim, Sverresborg Kalesi ve Nidaros Katedrali gibi önemli yapılara sahip bir başka yerdir. Norveç’in dördüncü büyük kenti olan Stavanger, petrolün ilk keşfedildiği yer olarak tarihteki yerini almıştır. Okyanus kıyısına yakınlığı nedeniyle Rüzgarın Şehri olarak da bilinen Stravanger de evlerin şirinlikleri görülmeye değerdir.

Muhteşem doğal güzellikleri, temiz havası, ilginç mimarisi ve büyüleyici atmosferiyle Norveç’i keşfetmek isterseniz size uygun fırsatları sayfamızda inceleyebilirsiniz.