Aradığınız kriterde tatil bulunamadı ama istediğiniz tatil paketlerini size özel oluşturabilir ve size en uygun fiyatları sunabiliriz. Bunun için bize, ekranın sağ alt köşesinden yer alan canlı desteğimizden ya da 0216-386 88 60 no'lu çağrı merkezimizden ulaşabilirsiniz.

Ukrayna’nın kuzeydoğusunda yer alan ve Ukrayna’nın en büyük ikinci kenti olan Kharkov’u ziyaret etmek için ideal zamanlar mayıs-eylül aylarıdır. Kharkov, tarihi binalardan geniş caddelerine, müzelerden yeşillikler içerisindeki parklara kadar gezip görülebilecek pek çok yeri içinde barındırmaktadır. Şehirdeki en önemi meydanlardan biri olan Özgürlük Meydanı, dünyanın en büyük on beşinci meydanı olma özelliği taşımaktadır. Şehrin kalbi olan meydan, günümüzde resmi bayramlardan çeşitli festivallere pek çok etkinliğe ev sahipliği yapmaktadır. Ukraynalı dünyaca ünlü ressam ve heykeltraşların eserlerinin yer aldığı Kharkov Sanat Müzesi, şehrin en eski müzelerinden biridir. Şehrin en eski ve en güzel yapılarından biri olan Pokrovsky Manastırı, geleneksel üç kubbeli kilise tarzında inşa edilmiştir. Kharkov’da en eski ve ihtişamlı yerlerden bir diğeri ise Shevchenko Parkı’dır. Özellikle yaz aylarında daha güzel olan park turistler tarafından ilgi gören yerlerden bir diğeridir. Şehrin Pokrovsky Manastırı’ndan sonra en güzel yapısı olan Annunciation Katedrali ise Bizans mimari tarzında inşa edilmiş olup kentin Tarihi Şehir bölgesinde yer almaktadır. Yapımı otuz yıl süren katedral günümüze kadar gelmeyi başarmış ender güzellikteki yapılardan biridir. Kharkov’u ziyaret ederseniz dünyadaki en ilginç müzelerden birini görme şansına da sahip olursunuz: Cosmos Müzesi, Ukrayna’nın ilk ve tek kozmonotluk ve ufoloji müzesidir. Gökyüzüyle ilgili hemen hemen her bilginin yer aldığı müze ziyaretçiler tarafından ilgiyle gezilen yerlerden bir diğeridir.

Ukrayna’nın en güzel şehirlerinden biri olan Kharkov’un dışında daha kapsamlı bir Ukrayna gezisi düşünürseniz Ukrayna Turları'nı Şehrikeyif'te bulabilirsiniz.