Aradığınız kriterde tatil bulunamadı ama istediğiniz tatil paketlerini size özel oluşturabilir ve size en uygun fiyatları sunabiliriz. Bunun için bize, ekranın sağ alt köşesinden yer alan canlı desteğimizden ya da 0216-386 88 60 no'lu çağrı merkezimizden ulaşabilirsiniz.

Kuzeyde Arnavutluk, Makedonya ve Bulgaristan, doğuda Türkiye ile komşu, güneyden Akdeniz ve batıdan Adriyatik Denizi ile çevrili olan Yunanistan, Balkan Yarımadası’nın güneyinde, Güneydoğu Avrupa’da bulunmaktadır. Köklü bir tarihi olan Yunanistan, ülkeye gelen turistlere hem kültür turizmini hem de yaz turizmini bir arada sunmaktadır. Yunanistan’ın başkenti ve en büyük şehri olan Atina, tarihinde önemli bir antik felsefe ve sanat şehriydi. Atina’nın ismi şehrin koruyucusu olduğuna inanılan savaş tanrıçası Athena’dan gelmektedir. Açık hava müzesi niteliğindeki şehirde, kışları soğuk ve yazları çok sıcak geçmektedir. Bu sebeple Atina’yı ziyaret etmek için en güzel mevsimler sohbahar ve ilkbahardır.  İçerisinde Parthenon, Erekhtheion, Nike tapınakları ve Propylon Kapısı’nın bulunduğu  Atina Akropolisi, Olympian Zeus Tapınağı, Sintagma Meydanı ve Ulusal Arkeoloji Müzesi, Atina’da görülmesi gereken yerlerdir.

Güneyinde Yunanistan, doğusunda Bulgaristan, batısında Arnavutluk, kuzeyinde ise Yeni Yugoslavya’nın yer aldığı Makedonya’da karasal iklim hakimdir. Tarihi süreç boyunca pek çok devlete ve imparatorluğa ev sahipliği yapmış olan Makedonya, Balkanların en çok turist çeken ülkelerindendir. Makedonya’nın en büyük şehri ve başkenti Üsküp, Vardar Nehri’nin kıyısına kurulmuştur. Üsküp’ün simgelerinden Taş Köprü, Üsküp’ün iki kıyısı arasında bir geçiş sağlamaktadır. Evliya Çelebi’nin Seyahatname’sinde bahsettiği Üsküp Kalesi şehrin panoramik manzarasını sizlere sunmaktadır. Osmanlı dönemi camilerinden olan Mustafa Paşa Camii, günümüzde Sanat Galerisi olarak kullanılan iki kubbeli Davut Paşa Hamamı, bir dönem hapishane olarak da kullanılmış olan Kurşunlu Han, Pella Meydanı’nda yer alan ve üzerinde Büyük İskender’in tasvirlerinin olduğu Makedonya Takı, Üsküp’te görülmesi gerekenler arasındadır. Ohri Gölü'nün kenarında kurulmuş olan Ohri’nin mimari yapıları ise çok iyi şekilde korunmuş olduğu için 1979’da UNESCO tarafından Dünya Mirasları Listesi’ne eklenmiştir. Ohri şehrini tepeden gören ve orta çağdan kalan Çar Samuel Kalesi’nin müthiş bir deniz manzarası bulunmaktadır. Avrupa’nın en eski ve en derin krater gölü olan Ohri  Gölü’nde yüzebilir ve sandal turlarına katılabilirsiniz. Yunan haçı planı ile yapılmış olan Aziz Yuhanna Kilisesi yine Ohri’de görülmesi gereken bir başka tarihi yapıdır.

Sizlere en uygun fırsatlarla sunula Yunanistan-Makedonya Turlarını sayfamızda bulabilirsiniz.