Türk Havayolları ile Yılbaşı Özel Vizesiz 3 GECE 4 GÜN Belgrad Turu Kod: KLP379

Türk Havayolları ile Yılbaşı Özel Vizesiz 3 GECE 4 GÜN Belgrad Turu-1
Türk Havayolları ile Yılbaşı Özel Vizesiz 3 GECE 4 GÜN Belgrad Turu-2
Türk Havayolları ile Yılbaşı Özel Vizesiz 3 GECE 4 GÜN Belgrad Turu-3
Türk Havayolları ile Yılbaşı Özel Vizesiz 3 GECE 4 GÜN Belgrad Turu-4
Türk Havayolları ile Yılbaşı Özel Vizesiz 3 GECE 4 GÜN Belgrad Turu-5
Türk Havayolları ile Yılbaşı Özel Vizesiz 3 GECE 4 GÜN Belgrad Turu-6
Türk Havayolları ile Yılbaşı Özel Vizesiz 3 GECE 4 GÜN Belgrad Turu-7

İlk Bakışta

  Yurtdışı Tur
     Vizesiz
     Eğlence
     Kültürel değerler
     Mimari güzellikler
     Gece hayatı
     Alışveriş
     Balayı çiftlerine uygun
     Aileler için uygun
     Tarihi güzellikler
 • Kalan Süre:
 • Yorumlar
  Henüz yorum yapılmamış
  % 20 indirim   2485 TL yerineSeçenekler:

  1.Dönem İstanbul Hareketli 5*lı Oteller - 1983,00 TLNasıl Kullanılır?

Tur fiyatı; 2-3 kişilik odada, kişi başı konaklama fiyatıdır.

Tura gitmek istediğiniz tarihle ilgili müsaitlik almanız tavsiye olunur.

Satın alma gerçekleştirdikten sonra, süratle rezervasyon yaptırılması rica olunur.  

Hızlı ve kolay rezervasyon için 0216 386 88 60 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

a) T.C vatandaşları için vize uygulaması bulunmamaktadır. Yolcunun seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile seyahat edebilir. T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimiz için de 6 ay şartı aynı şekilde geçerlidir.

b) 24.11.2015 Tarihi itibari ile eski pasaportlar (Lacivert Pasaport) ile yurt dışına çıkış yapılamamaktadır. Eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir.

c) Pasaport ve Tur evraklarınızın tam olması ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır.

d) Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına, pasaportların yenilenmesi gerekmektedir.

e) 18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge gerekmektedir.

Yukarıda sıralanan maddelerindeki koşullarla ilgili sorumluluk tümüyle yolcuya aittir.

Tur Programı

Tur Programı   ( görmek için tıklayın... )

1.Gün: İstanbul  – Belgrad // 12 EKİM 2017 Perşembe

Atatürk  Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminalinde siz değerli konuklarımızla sabah saat 04:40'da buluşma. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerini takiben, Saat 07:40'da Türk Hava Yollarına ait  TK 1081 sefer sayılı  uçağıyla Belgrad'a hareket. Yaklaşık 1 saatlik yolculuğun ardından saat yerel saatle 08:20'de Belgrad'a varış. Pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından özel aracımızla panaromik Belgrad turumuz için havalimanından hareket ediyoruz. Beyaz Şehir anlamına gelen Kanuni Sultan Süleyman tarafından ele geçirilen, Belgrad panoramik turumuz sırasında Osmanlı eseri olan Kalemegdan (Kale Meydanı), Mora Fatihi Damat Ali Paşa Türbesi, Mehmet Paşa (Sokullu Mehmet Paşa) çeşmesi, Belgrad galibi heykeli, Fikirbayır, Stambol (İstanbul) Kapısı, Askeri müze,Saat Kapı ve Müzesi, Nebojsa Kulesi, Sava ve Tuna nehirlerinin birleştiği nokta, Bayraklı Camii,Osmanlı’ya karşı isyanı başlatan yer olan Çukurçeşme, meşhur kafe ve dükkanlarıyla ünlü Knez Mihalijova sokağı, Skadarlija sokağı, St.Sava Kilisesi, Cumhuriyet meydanı görülecek yerlerdendir. Turumuzun ardından otelimize transfer. Dileyen misafirlerimiz için yerel restaurantta ekstra olarak gerçekleştirilecek olan Sırp müziği gecesi akşam yemeğine katılabilirler. Daha sonrasında ise Avrupa’nın en meşhur gece hayatı ile ün kazanan Belgrad gecelerinde kendilerini kaybedebilirler. Geceleme Belgrad’da otelimizde.

Sırp Gecesi Turu &  Yemekli : 45 €

2.Gün: Belgrad  // 13 EKİM 2017 Cuma
 

Sabah kahvaltısı sonrası dileyen misafirlerimiz için esktra Novi Sad – Sremski Karlovci turuna katılabilirler.  Novi Sad’a gitmek için özel aracımızla yola çıkıyoruz. İlk durağımız Sremski Karlovci. Bu güzel kasabada 1699’da 72 gün süren görüşmeler sonrası Osmanlı Devleti ile Avusturya-Macaristan-Venedik ve Polonya arasında Karlofça barış anlaşması imzalanmıştır. Ziyaretimizde anlaşmanın imzalandığı 4 kapılı mekanı ve burası dışında meydan, dört aslan çeşmesini,tarihi lise, Ortodoks ve Katolik kiliseleri göreceğimiz yerlerdendir. Kahve molası sonrası yolumuza devam ediyoruz. Ve yol üzerinde Petro Varadin kalesinde Belgrad Kapısı, Saat Kule, yukarı şehir,uzun kışla, Leopold Kapısı'nı göreceğiz. Novi Sad’a varıyoruz. Voyvodina, Sırbistan'ın  kuzeyinde ki bir multi etnik eyalettir. Ekonomik olarak Sırbistan'ın en gelişmiş bölgesidir ve başkenti Novi Sad’tır.Varışımıza takiben turumuza başlıyoruz. Burada yapacağımız yürüyüş turu sırasında özgürlük meydanı, halk tiyatrosu, tuna sokağı ve sahili, Svetozar Miletiç Heykeli, Katolik Katedrali, Ortodoks Aya Yorgi Katedrali, Aya Nikola Kilisesi ve Sinagog panaromik olarak görülecek yerler arasındadır. Serbest zamanın ardından turumuzun bitimiyle beraber otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

Tam Günlük Öğle Yemekli Novi Sad & Sremski Karlofça Turu :  60 €

 

3.Gün : Belgrad // 14 EKİM 2017 Cumartesi

Sabah kahvaltının ardından dileyen misafirlerimiz için extra Tito’nun mezarı & Zemun tekne turu. Bu turumuzda ilk olarak 2.Yugoslavya’nın kurucusu Hırvat asıllı, Maraşel Tito’nun anıt mezarını ziyaret edeceğiz.13 Ocak 1953'te Yugoslavya Devlet Başkanlığına seçilen ve Yugoslavya'yı Sosyalist Federal Cumhuriyet haline getiren, 1974 yılında ömür boyu devlet başkanlığına getirilen ve 1980 yılında ölen Tito’nun mezarını ziyaret ediyoruz. Ardından Zemun'a gidiyoruz. Zemun’da Avusturya-Macaristan dönemine ait köşkler, çarşı, meyhaneler sokağı, eski tiyatro, zemun parkı, görüyoruz. Sahilde kısa bir fotoğraf molasının ardından teknemize geçiyoruz. Tekne turunda Sava nehri ve Tuna nehrinin birleştiği noktadan başlayıp, tüm Belgrad’ı panoramik olarak görüyoruz. Yaklaşık bir saat süren tekne turunun ardından nehir kenarında kurulmuş yüzen restoranda öğle yemeğimizi alıyoruz. Turun bitimiyle beraber otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

Tito Mezarı & Zemun & Tekne turu ( Öğle yemekli )  :  60 €

4.Gün : Belgrad – İstanbul  //  15 EKİM 2017 Pazar

Sabah kahvaltısı sonrası odaların boşaltılması ve rehberimizin belirleyeceği buluşma saatine kadar serbest zaman. Buluşma saatinde özel aracımızla havalimanına transfer. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından, Türk Hava Yollarına ait TK 1084 sefer sayılı uçağı ile saat  20:20’de İstanbul'a hareket. Yaklaşık 1 saatlik yolculuğun ardından İstanbul Atatürk Havalimanı’na saat 23:05’de varış ve turumuzun sonu.  Bir sonraki gezimizde buluşmak dileğiyle…


Öne Çıkanlar

TÜRK HAVAYOLLARI İLE YILBAŞI ÖZEL VİZESİZ 3 GECE 4 GÜN BELGRAD TURU

1.Dönem

29 Aralık

30 Aralık

 

Beyaz Şehir 

Sırbistan'ın başkenti ve en büyük şehridir. Tuna ve Sava nehirlerinin birleştiği platoda yer almakta olup 1,2 milyonluk merkez nüfusu ve 1,65 milyondan fazla metropolitan nüfusuyla Güneydoğu Avrupa'nın en büyük şehirlerinden biri olan kentin adı Beyaz Şehir anlamına gelmektedir. İdari olarak yüz ölçümü 3.222,68 km2 olan ve ülkenin %3,6'sını kaplayan kent, ülke nüfusun yaklaşık %22,5'ini barındırır

Belgrad'ın kurulduğu alan Prehistorik, Avrupa 'nın en büyük kültürlerinden olan Vinca kültürünün MÖ 6. yüzyıl dolaylarında doğduğu yerdir. Antik dönemde kentin bulunduğu alanda bir Trak - Dak  kabilesi olan Singiler yerleşmişken MÖ 279'dan sonra bölgeye gelen Keltler buranın adını Singidūn olarak değiştirdi. Roma İmparatoru Augustus tarafından fethedilerek 2. yüzyılın ortalarında şehir hakları ile ödüllendirilen Belgrad,  520'li yılların başlarında sürekli olarak Slav akınına uğradı. Stratejik konumu nedeniyle kent antik çağda sayısız Doğu ve Batı ordusunun 115 savaşına sahne oldu ve tarih boyunca 44 kez yerle bir edildi. Orta Çağ süresince Bizans İmparatorluğu, Franklar, Birinci Bulgar Devleti, Macaristan Krallığı  ve Sırp  Despotluğu hâkimiyetine giren kent 1521'de Osmanlı İmparatorluğu hâkimiyetine girerek bir sancak haline getirildi ve devletin Avrupa'daki toprakları ile tüm Avrupa'nın en büyük şehirlerinden biri oldu. Kentin büyük bölümü Avusturya -  Osmanlı Savaşlarında zarar gördü ve bir müddet sonra hâkimiyeti Habsburg Monarşisi'ne geçti. Kentin Sırbistan'ın başkenti unvanını tekrar kazanması Sırp İsyanları sonucunda 1841'de gerçekleşse de şehrin kuzeyi Habsburg Monarşisi'nde kaldı ve 1918'de Avusturya - Macaristan İmparatorluğu  dağılana kadar kent iki parça hâlinde varlığını sürdürdü. Birleşik kent 1918'de Yugoslavya 'nın başkenti ilan edildi ve 2006'da ülke tamamen dağılana kadar da bu durumunu sürdürdü. Günümüzde özerk bir yönetime sahip olan Belgrad'ın Sırbistan'ın idari yapılanmasında özel bir konumu vardır. Metropolitan kent alanı 17 belediyeye ayrılır ve her biri kendine özgü bir yerel konseye sahiptir.

Sırbistan’ın en kalabalık şehri ve başkenti olan Belgrad, özellikle vizesiz olduğu için tercih edilen rotalardan biridir. Belgrad, Tuna ve Sava nehirlerinin kavuştuğu yerde kurulmuştur. Şehrin tarihi merkezine Stari Grad, yeni yerleşim yerine ise Novi Beograd denmektedir. Belgrad’ın simgelerinden biri olan Belgrad Kalesi iki nehrin buluştuğu yerdedir. III. Ahmet döneminde sadrazamlık yapmış olan Mora Fatihi Damat Ali Paşa’nın türbesi bu kalede bulunmaktadır. Kalenin içerisinde ayrıca Sokullu Mehmet Paşa’nın çeşmesi de bulunmaktadır. Kaleyi çevreleyen parkın adı Kale Meydanı, Osmanlı hakimiyeti döneminden kalmıştır. Belgrad şehir merkezinden Knez Mihailova caddesine yürüyerek rahatlıkla ulaşabileceğiniz bir konumdadır. Her daim kalabalık olan bu cadde trafiğe kapalı olması nedeniyle ziyaretçilerin akınına uğrayan yerlerden biridir. Kral Mihailo, Belgrad’ı Osmanlı hakimiyetinden kurtaran kişi olduğu için Cumhuriyet Meydanı üzerinde heykeli bulunmaktadır. Bu meydanın hemen yanı başında bulunan Opera Binası ve Milli Müze görülmeye değer yerlerden yalnızca birkaçıdır. Cumhuriyet Meydanı’na komşu olan Terazije Meydanı ise kentin en ihtişamlı binalarına ev sahipliği yapmaktadır. Belgrad’a gelip görülmesi gereken yerlerin başında Nikola Tesla Müzesi gelir. Sırp asıllı Tesla, Belgrad’da hiç yaşamamış ama Sırplar ona sahip çıkmayı unutmamış. Müzede, Tesla’nın geliştirdiği yüksek frekans transformatörü ziyaretçilerin katılabileceği bir görsel şölen şeklinde sunulmaktadır.

Balkanların en büyük Ortodoks Kilisesi olan Aziz Sava Katedrali de Belgrad’da yer alan diğer bir önemli yapıdır. Camiye benzeyen görüntüsü nedeniyle ilgi çekici yapılardan biridir. Belgrad’a  gidip görmeden dönülmemesi gereken yerlerden bir diğeri ise  Bohem Mahallesi’dir. Birçok çağdaş sanatçının vakit geçirdiği bu mahallede turistlerin ilgisini çekebilecek sayısız restoran bulunmaktadır. İki nehrin arasında yükselen bu benzersiz başkentte tarihi güzelliklerin yanı sıra doğal güzelliklerin de keyfini doyasıya yaşayabilirsiniz.

 

Fiyatlara Dahil Olan Hizmetler

 • THY’nın tarifeli seferi ile İstanbul – Belgrad  gidiş/dönüş ekonomi sınıfı  uçak biletleri
 • Havalimanı vergileri
 • Belgrad’da 5* otelde 3 gece konaklamalar,
 • Sabah Kahvaltıları
 • Özel araçlarla Havalimanı – Otel – Havalimanı transferleri
 • Panoramik Belgrad şehir turu
 • Türkçe rehberlik hizmeti

 

Fiyatlara Dahil Olmayan Hizmetler

 • Yurtdışı Çıkış Harç Pulu (15 TL)
 • Seyahat Sigortası
 • Kişisel harcamalar
 • Ekstra turlar

 
Bölge • Yorum Yap
  Henüz yorum yapılmamış • Yorumlar

  YORUM EKLE
  Not: Yorum eklemek için üye girişi yapmalısınız. Üye değilseniz, buraya tıklayarak üye olabilirsiniz.


  İlk yorumu yapan siz olun.

  İlk Yorumu Siz Yazın:


  Not: Yorum eklemek için üye girişi yapmalısınız. Üye değilseniz, buraya tıklayarak üye olabilirsiniz.


  Yorum yayınlama kriterleri


  İptal / İade Bilgileri

  Tatil paketlerimiz sınırlı sayıda ve süreli olduğundan, rezervasyon yapıldıktan sonra iptal ya da iade yapılamamaktadır. Ancak, bir tur ya da konaklama paketini aldıktan hemen sonra ve rezervasyonunuz yapılmadan önce müşteri hizmetlerimizi arayarak aynı gün içinde değişiklik ya da iade talebinde bulunabilirsiniz. Tur, ulaşım ve konaklama hizmetlerinden Rezervasyon yapıldıktan sonra, adınıza biletleme, konaklama vb konfirmasyonlar yapılarak ücretleri ilgili tedarikçilere peşin olarak ödendiğinden turizm hizmetlerinde hiç bir şekilde iptal ya da iade yapılamamaktadır.

  Turizm hizmetinin ertelenmesi, hiç yapılmaması gibi nedenlerle hizmet alamayacağınızın anlaşılması durumunda, iptal iade talebi için en kısa süre içinde müşteri hizmetlerimize bilgi veriniz. Bilgi vermek için iletişim sayfamızdaki formumuzu da kullanabilirsiniz.  Ödeme Bilgileri

  Ödemenizi kredi kartı ile taksitli ya da tek çekim olarak yapabileceğiniz gibi, eft/havale yoluyla da yapabilirsiniz.

  Kredi Kartı

  Kredi kartı ile ödemede taksit koşulları kredi kartınızın ilk 6 hanesini yazdığınızda görüntülenmektedir. Taksit sayısı seçiminizi kredi kartı numaranızı yazdıktan sonra yapabilirsiniz. Sitemizde 128 bit SSL güvenlik sertifikası kullanılmaktadır.
  Sitemizde Bonus, Axess ve CardFinans kartlarına taksit imkanı sunulmaktadır.

  Eft / Havale

  Ödemenizi banka havalesi ya da EFT yoluyla yapmak isterseniz, yandaki formu doldurduktan ve ödeme kısmında EFT/Havale seçeneğini seçtikten sonra "Tamamla" butonuna tıklayın. EFT/Havale için sipariş tutarını aşağıdaki banka hesaplarımızdan birine yapabilirsiniz. Siparişinizin tamamlanabilmesi için EFT/Havale işleminin sipariş talebi iletildikten sonra bir iş günü içinde yapılması ve tarafımıza bildirilmesi gerekmektedir.

   Banka İban Numaralarımız:  

  DENİZBANK - TR16 0013 4000 0049 4967 1000 01
  YAPI KREDİ BANKASI - TR03 0006 7010 0000 0087 6080 19
  AKBANK - TR60 0004 6006 2888 8000 0959 91
  FİNANSBANK - TR18 0011 1000 0000 0036 5492 99
  GARANTİ BANKASI - ITR41 0006 2000 3500 0006 2975 10

  Benzer Fırsatlar

  % 20 indirim Türk Havayolları ile 12 Ekim Kesin Kalkış Malta Turu 3 GECE 4 GÜN

  Türk Havayolları ile 12 Ekim Kesin Kalkış Malta Turu 3 GECE 4 GÜN (kod:ZJC325)  1989 TL   1590 TL    Detaylar
  6 GECE 7 GÜN Yunan Adaları Turu
  3 Kişi Aldı

  6 GECE 7 GÜN Yunan Adaları Turu (kod:BTN366)     Detaylar
  % 21 indirim Atlasjet Havayolları ile 7 GECE 8 GÜN Benelux Paris Turu

  Atlasjet Havayolları ile 7 GECE 8 GÜN Benelux Paris Turu (kod:JTK435)  1876 TL   1482 TL    Detaylar
  % 21 indirim Pegasus Havayolları ile 7 GECE 8 GÜN Maxi İspanya Turu

  Pegasus Havayolları ile 7 GECE 8 GÜN Maxi İspanya Turu (kod:DNR454)  2121 TL   1675 TL    Detaylar