Türk Havayolları ile Yılbaşı Özel Vizesiz 3 GECE 4 GÜN Belgrad Turu Kod: KLP379

Türk Havayolları ile Yılbaşı Özel Vizesiz 3 GECE 4 GÜN Belgrad Turu-1
Türk Havayolları ile Yılbaşı Özel Vizesiz 3 GECE 4 GÜN Belgrad Turu-2
Türk Havayolları ile Yılbaşı Özel Vizesiz 3 GECE 4 GÜN Belgrad Turu-3
Türk Havayolları ile Yılbaşı Özel Vizesiz 3 GECE 4 GÜN Belgrad Turu-4
Türk Havayolları ile Yılbaşı Özel Vizesiz 3 GECE 4 GÜN Belgrad Turu-5
Türk Havayolları ile Yılbaşı Özel Vizesiz 3 GECE 4 GÜN Belgrad Turu-6
Türk Havayolları ile Yılbaşı Özel Vizesiz 3 GECE 4 GÜN Belgrad Turu-7

İlk Bakışta

  Yurtdışı Tur
     Vizesiz
     Eğlence
     Kültürel değerler
     Mimari güzellikler
     Gece hayatı
     Alışveriş
     Balayı çiftlerine uygun
     Aileler için uygun
     Tarihi güzellikler

  Bonus'a Peşin Fiyatına 5 Taksit

 • Kalan Süre:
 • 3 Kişi Aldı
 • Yorumlar
  Henüz yorum yapılmamış
Otel Seçenekleri
  % 17 indirim   3054 TL yerine
TÜRK HAVAYOLLARI İLE 3 GECE 4 GÜN VİZESİZ

YILBAŞI BELGRAD TURU


Seçenekler:

5* Metropol Palace Hotel vb.   ( görmek için tıklayın... )
  1.Dönem İstanbul Hareketli 5*lı Oteller - 2524,00 TL


Nasıl Kullanılır?

Son Kayıt Tarihi : 24 Kasım 2017

Tarihler

1.Dönem

29 Aralık

 

Tur fiyatı; 2-3 kişilik odada, kişi başı konaklama fiyatıdır.

Tura gitmek istediğiniz tarihle ilgili müsaitlik almanız tavsiye olunur.

Satın alma gerçekleştirdikten sonra, süratle rezervasyon yaptırılması rica olunur.  

Hızlı ve kolay rezervasyon için 0216 386 88 60 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

 

Fiyatlara Dahil Olan Hizmetler

 • THY’nın tarifeli seferi ile İstanbul – Belgrad  gidiş/dönüş ekonomi sınıfı  uçak biletleri
 • Havalimanı vergileri
 • Belgrad’da 5* otelde 3 gece konaklamalar,
 • Sabah Kahvaltıları
 • Özel araçlarla Havalimanı – Otel – Havalimanı transferleri
 • Panoramik Belgrad şehir turu
 • Türkçe rehberlik hizmeti

 

Fiyatlara Dahil Olmayan Hizmetler

 • Yurtdışı Çıkış Harç Pulu (15 TL)
 • Seyahat Sigortası
 • Kişisel harcamalar
 • Ekstra turlar

Peşin Fiyatına Taksit İmkanı
BONUS karta özel  PEŞİN FİYATINA 5 TAKSİT fırsatı!

a) T.C vatandaşları için vize uygulaması bulunmamaktadır. Yolcunun seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile seyahat edebilir. T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimiz için de 6 ay şartı aynı şekilde geçerlidir.

b) 24.11.2015 Tarihi itibari ile eski pasaportlar (Lacivert Pasaport) ile yurt dışına çıkış yapılamamaktadır. Eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir.

c) Pasaport ve Tur evraklarınızın tam olması ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır.

d) Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına, pasaportların yenilenmesi gerekmektedir.

e) 18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge gerekmektedir.

Yukarıda sıralanan maddelerindeki koşullarla ilgili sorumluluk tümüyle yolcuya aittir. Turun iptali durumunda vize ve sigorta ücreti iade edilemez.

Tur Programı

Tur Programı   ( görmek için tıklayın... )

1.Gün: İstanbul  – Belgrad // 12 EKİM 2017 Perşembe

Atatürk  Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminalinde siz değerli konuklarımızla sabah saat 04:40'da buluşma. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerini takiben, Saat 07:40'da Türk Hava Yollarına ait  TK 1081 sefer sayılı  uçağıyla Belgrad'a hareket. Yaklaşık 1 saatlik yolculuğun ardından saat yerel saatle 08:20'de Belgrad'a varış. Pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından özel aracımızla panaromik Belgrad turumuz için havalimanından hareket ediyoruz. Beyaz Şehir anlamına gelen Kanuni Sultan Süleyman tarafından ele geçirilen, Belgrad panoramik turumuz sırasında Osmanlı eseri olan Kalemegdan (Kale Meydanı), Mora Fatihi Damat Ali Paşa Türbesi, Mehmet Paşa (Sokullu Mehmet Paşa) çeşmesi, Belgrad galibi heykeli, Fikirbayır, Stambol (İstanbul) Kapısı, Askeri müze,Saat Kapı ve Müzesi, Nebojsa Kulesi, Sava ve Tuna nehirlerinin birleştiği nokta, Bayraklı Camii,Osmanlı’ya karşı isyanı başlatan yer olan Çukurçeşme, meşhur kafe ve dükkanlarıyla ünlü Knez Mihalijova sokağı, Skadarlija sokağı, St.Sava Kilisesi, Cumhuriyet meydanı görülecek yerlerdendir. Turumuzun ardından otelimize transfer. Dileyen misafirlerimiz için yerel restaurantta ekstra olarak gerçekleştirilecek olan Sırp müziği gecesi akşam yemeğine katılabilirler. Daha sonrasında ise Avrupa’nın en meşhur gece hayatı ile ün kazanan Belgrad gecelerinde kendilerini kaybedebilirler. Geceleme Belgrad’da otelimizde.

Sırp Gecesi Turu &  Yemekli : 45 €

2.Gün: Belgrad  // 13 EKİM 2017 Cuma
 

Sabah kahvaltısı sonrası dileyen misafirlerimiz için esktra Novi Sad – Sremski Karlovci turuna katılabilirler.  Novi Sad’a gitmek için özel aracımızla yola çıkıyoruz. İlk durağımız Sremski Karlovci. Bu güzel kasabada 1699’da 72 gün süren görüşmeler sonrası Osmanlı Devleti ile Avusturya-Macaristan-Venedik ve Polonya arasında Karlofça barış anlaşması imzalanmıştır. Ziyaretimizde anlaşmanın imzalandığı 4 kapılı mekanı ve burası dışında meydan, dört aslan çeşmesini,tarihi lise, Ortodoks ve Katolik kiliseleri göreceğimiz yerlerdendir. Kahve molası sonrası yolumuza devam ediyoruz. Ve yol üzerinde Petro Varadin kalesinde Belgrad Kapısı, Saat Kule, yukarı şehir,uzun kışla, Leopold Kapısı'nı göreceğiz. Novi Sad’a varıyoruz. Voyvodina, Sırbistan'ın  kuzeyinde ki bir multi etnik eyalettir. Ekonomik olarak Sırbistan'ın en gelişmiş bölgesidir ve başkenti Novi Sad’tır.Varışımıza takiben turumuza başlıyoruz. Burada yapacağımız yürüyüş turu sırasında özgürlük meydanı, halk tiyatrosu, tuna sokağı ve sahili, Svetozar Miletiç Heykeli, Katolik Katedrali, Ortodoks Aya Yorgi Katedrali, Aya Nikola Kilisesi ve Sinagog panaromik olarak görülecek yerler arasındadır. Serbest zamanın ardından turumuzun bitimiyle beraber otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

Tam Günlük Öğle Yemekli Novi Sad & Sremski Karlofça Turu :  60 €

 

3.Gün : Belgrad // 14 EKİM 2017 Cumartesi

Sabah kahvaltının ardından dileyen misafirlerimiz için extra Tito’nun mezarı & Zemun tekne turu. Bu turumuzda ilk olarak 2.Yugoslavya’nın kurucusu Hırvat asıllı, Maraşel Tito’nun anıt mezarını ziyaret edeceğiz.13 Ocak 1953'te Yugoslavya Devlet Başkanlığına seçilen ve Yugoslavya'yı Sosyalist Federal Cumhuriyet haline getiren, 1974 yılında ömür boyu devlet başkanlığına getirilen ve 1980 yılında ölen Tito’nun mezarını ziyaret ediyoruz. Ardından Zemun'a gidiyoruz. Zemun’da Avusturya-Macaristan dönemine ait köşkler, çarşı, meyhaneler sokağı, eski tiyatro, zemun parkı, görüyoruz. Sahilde kısa bir fotoğraf molasının ardından teknemize geçiyoruz. Tekne turunda Sava nehri ve Tuna nehrinin birleştiği noktadan başlayıp, tüm Belgrad’ı panoramik olarak görüyoruz. Yaklaşık bir saat süren tekne turunun ardından nehir kenarında kurulmuş yüzen restoranda öğle yemeğimizi alıyoruz. Turun bitimiyle beraber otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

Tito Mezarı & Zemun & Tekne turu ( Öğle yemekli )  :  60 €

4.Gün : Belgrad – İstanbul  //  15 EKİM 2017 Pazar

Sabah kahvaltısı sonrası odaların boşaltılması ve rehberimizin belirleyeceği buluşma saatine kadar serbest zaman. Buluşma saatinde özel aracımızla havalimanına transfer. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından, Türk Hava Yollarına ait TK 1084 sefer sayılı uçağı ile saat  20:20’de İstanbul'a hareket. Yaklaşık 1 saatlik yolculuğun ardından İstanbul Atatürk Havalimanı’na saat 23:05’de varış ve turumuzun sonu.  Bir sonraki gezimizde buluşmak dileğiyle…

Detaylar

**Acente havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir.

**Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir.

**Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan Acente sorumlu tutulamaz. Acente gerekli gördüğü durumlarda, tur güzergahını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar.

**Acente , kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.

**Programlarda belirtilen geziler bazı nedenlerden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Acente sorumlu tutulamaz. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup 3. yatak standart yataktan küçüktür.

**Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin yanında kalan çocuklar için geçerlidir.Öne Çıkanlar

Beyaz Şehir 

Sırbistan'ın başkenti ve en büyük şehridir. Tuna ve Sava nehirlerinin birleştiği platoda yer almakta olup 1,2 milyonluk merkez nüfusu ve 1,65 milyondan fazla metropolitan nüfusuyla Güneydoğu Avrupa'nın en büyük şehirlerinden biri olan kentin adı Beyaz Şehir anlamına gelmektedir. İdari olarak yüz ölçümü 3.222,68 km2 olan ve ülkenin %3,6'sını kaplayan kent, ülke nüfusun yaklaşık %22,5'ini barındırır

Belgrad'ın kurulduğu alan Prehistorik, Avrupa 'nın en büyük kültürlerinden olan Vinca kültürünün MÖ 6. yüzyıl dolaylarında doğduğu yerdir. Antik dönemde kentin bulunduğu alanda bir Trak - Dak  kabilesi olan Singiler yerleşmişken MÖ 279'dan sonra bölgeye gelen Keltler buranın adını Singidūn olarak değiştirdi. Roma İmparatoru Augustus tarafından fethedilerek 2. yüzyılın ortalarında şehir hakları ile ödüllendirilen Belgrad,  520'li yılların başlarında sürekli olarak Slav akınına uğradı. Stratejik konumu nedeniyle kent antik çağda sayısız Doğu ve Batı ordusunun 115 savaşına sahne oldu ve tarih boyunca 44 kez yerle bir edildi. Orta Çağ süresince Bizans İmparatorluğu, Franklar, Birinci Bulgar Devleti, Macaristan Krallığı  ve Sırp  Despotluğu hâkimiyetine giren kent 1521'de Osmanlı İmparatorluğu hâkimiyetine girerek bir sancak haline getirildi ve devletin Avrupa'daki toprakları ile tüm Avrupa'nın en büyük şehirlerinden biri oldu. Kentin büyük bölümü Avusturya -  Osmanlı Savaşlarında zarar gördü ve bir müddet sonra hâkimiyeti Habsburg Monarşisi'ne geçti. Kentin Sırbistan'ın başkenti unvanını tekrar kazanması Sırp İsyanları sonucunda 1841'de gerçekleşse de şehrin kuzeyi Habsburg Monarşisi'nde kaldı ve 1918'de Avusturya - Macaristan İmparatorluğu  dağılana kadar kent iki parça hâlinde varlığını sürdürdü. Birleşik kent 1918'de Yugoslavya 'nın başkenti ilan edildi ve 2006'da ülke tamamen dağılana kadar da bu durumunu sürdürdü. Günümüzde özerk bir yönetime sahip olan Belgrad'ın Sırbistan'ın idari yapılanmasında özel bir konumu vardır. Metropolitan kent alanı 17 belediyeye ayrılır ve her biri kendine özgü bir yerel konseye sahiptir.

Sırbistan’ın en kalabalık şehri ve başkenti olan Belgrad, özellikle vizesiz olduğu için tercih edilen rotalardan biridir. Belgrad, Tuna ve Sava nehirlerinin kavuştuğu yerde kurulmuştur. Şehrin tarihi merkezine Stari Grad, yeni yerleşim yerine ise Novi Beograd denmektedir. Belgrad’ın simgelerinden biri olan Belgrad Kalesi iki nehrin buluştuğu yerdedir. III. Ahmet döneminde sadrazamlık yapmış olan Mora Fatihi Damat Ali Paşa’nın türbesi bu kalede bulunmaktadır. Kalenin içerisinde ayrıca Sokullu Mehmet Paşa’nın çeşmesi de bulunmaktadır. Kaleyi çevreleyen parkın adı Kale Meydanı, Osmanlı hakimiyeti döneminden kalmıştır. Belgrad şehir merkezinden Knez Mihailova caddesine yürüyerek rahatlıkla ulaşabileceğiniz bir konumdadır. Her daim kalabalık olan bu cadde trafiğe kapalı olması nedeniyle ziyaretçilerin akınına uğrayan yerlerden biridir. Kral Mihailo, Belgrad’ı Osmanlı hakimiyetinden kurtaran kişi olduğu için Cumhuriyet Meydanı üzerinde heykeli bulunmaktadır. Bu meydanın hemen yanı başında bulunan Opera Binası ve Milli Müze görülmeye değer yerlerden yalnızca birkaçıdır. Cumhuriyet Meydanı’na komşu olan Terazije Meydanı ise kentin en ihtişamlı binalarına ev sahipliği yapmaktadır. Belgrad’a gelip görülmesi gereken yerlerin başında Nikola Tesla Müzesi gelir. Sırp asıllı Tesla, Belgrad’da hiç yaşamamış ama Sırplar ona sahip çıkmayı unutmamış. Müzede, Tesla’nın geliştirdiği yüksek frekans transformatörü ziyaretçilerin katılabileceği bir görsel şölen şeklinde sunulmaktadır.

Balkanların en büyük Ortodoks Kilisesi olan Aziz Sava Katedrali de Belgrad’da yer alan diğer bir önemli yapıdır. Camiye benzeyen görüntüsü nedeniyle ilgi çekici yapılardan biridir. Belgrad’a  gidip görmeden dönülmemesi gereken yerlerden bir diğeri ise  Bohem Mahallesi’dir. Birçok çağdaş sanatçının vakit geçirdiği bu mahallede turistlerin ilgisini çekebilecek sayısız restoran bulunmaktadır. İki nehrin arasında yükselen bu benzersiz başkentte tarihi güzelliklerin yanı sıra doğal güzelliklerin de keyfini doyasıya yaşayabilirsiniz.

 

 
Bölge • Yorum Yap
  Henüz yorum yapılmamış • Yorumlar

  YORUM EKLE
  Not: Yorum eklemek için üye girişi yapmalısınız. Üye değilseniz, buraya tıklayarak üye olabilirsiniz.


  İlk yorumu yapan siz olun.

  İlk Yorumu Siz Yazın:


  Not: Yorum eklemek için üye girişi yapmalısınız. Üye değilseniz, buraya tıklayarak üye olabilirsiniz.


  Yorum yayınlama kriterleri


  İptal / İade Bilgileri

  İptal talebinizi tur başlamadan en az 30 gün önce yazılı olarak veya kalıcı veri saklayıcısı ile bildirmeniz durumunda, devri ve iadesi olmayan uçak bileti vb ulaşım giderleri, vergi ve harçlar ve sair ödenmiş ve geri alınması mümkün olmayan belgeli masraflar kesilerek tarafınıza bedel iadesi yapılır. Paket turun başlamasına 30 gunden 15 gune kadar olan iptallerinide vergi, harç, devri ve iadesi mümkün olmayan ulaşım giderleri vb çıktıktan sonra kalan tutar üzerinden %30'u iade edilir. Paket turun başlamasına 15 günden az süre kala yapacağınız iptallerde, ödenen bedelin %100'ü kesilir ve bedel iadesi yapılmaz.

  Bir tur ya da konaklama paketini aldıktan sonra, rezervasyonunuz kesinleştirilmemiş ise, müşteri hizmetlerimizi arayarak aynı gün içinde değişiklik ya da iade talebinde bulunabilirsiniz. Rezervasyon kesinleştirildikten sonra, adınıza biletleme, konaklama vb konfirmasyonlar yapılmış olacağından, yukarıda belirtilen iptal koşulları geçerli olacaktır.

  İptal ve iade talepleriniz için iletişim sayfamızdaki formumuzu kullanabilir, destek@sehrikeyif.com adresine e-posta gönderebilir ya da çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.

  Pasaport ya da vizenin herhangi bir neden ile onaylanmaması, yetişmemesi gibi durumlar dâhilinde, acentemizin hiçbir sorumluluğu olmayıp, katılımcıya tazminat hakkı doğmamaktadır.

  Yurtdışı paket tur fiyatları dövize endeksli olduğundan, afişe edilen TL fiyatlar anlık olarak değişiklik gösterebilir. Satın alma ve rezervasyon onayı gerçekleştikten sonra, fiyat artışı durumunda ek ücret istenmeyeceği gibi, fiyat düşüşü durumunda da geri iade yapılmayacaktır. Rezervasyon sonrası gerçekleşen fiyat değişikleri, paket turlar için iptal ya da iade nedeni olarak kabul edilmemektedir.  Ödeme Bilgileri

  Ödemenizi kredi kartı ile taksitli ya da tek çekim olarak yapabileceğiniz gibi, eft/havale yoluyla da yapabilirsiniz.

  Kredi Kartı

  Kredi kartı ile ödemede taksit koşulları kredi kartınızın ilk 6 hanesini yazdığınızda görüntülenmektedir. Taksit sayısı seçiminizi kredi kartı numaranızı yazdıktan sonra yapabilirsiniz. Sitemizde 128 bit SSL güvenlik sertifikası kullanılmaktadır.
  Sitemizde Bonus, Axess ve CardFinans kartlarına taksit imkanı sunulmaktadır.

  BONUS karta özel 300 TL ve üzeri harcamalarınızda  PEŞİN FİYATINA 5 TAKSİT, 300 TL'ye kadar harcamalarınızda  PEŞİN FİYATINA 2 TAKSİT yapılmaktadır. Banka tarafından taksitlendirme yapılamayan (Business Card ve benzeri) kartlar peşin fiyatına taksit kampanyası kapsamında değildir.

  Eft / Havale

  Ödemenizi banka havalesi ya da EFT yoluyla yapmak isterseniz, yandaki formu doldurduktan ve ödeme kısmında EFT/Havale seçeneğini seçtikten sonra "Tamamla" butonuna tıklayın. EFT/Havale için sipariş tutarını aşağıdaki banka hesaplarımızdan birine yapabilirsiniz. Siparişinizin tamamlanabilmesi için EFT/Havale işleminin sipariş talebi iletildikten sonra bir iş günü içinde yapılması ve tarafımıza bildirilmesi gerekmektedir.

   Banka İban Numaralarımız:  

  DENİZBANK - TR16 0013 4000 0049 4967 1000 01
  YAPI KREDİ BANKASI - TR03 0006 7010 0000 0087 6080 19
  AKBANK - TR60 0004 6006 2888 8000 0959 91
  FİNANSBANK - TR18 0011 1000 0000 0036 5492 99
  GARANTİ BANKASI - ITR41 0006 2000 3500 0006 2975 10

  Benzer Fırsatlar

  % 19 indirim Türk Havayolları İle İlkbahar Dönemi 7 GECE 8 GÜN Maxi İtalya Turu

  Türk Havayolları İle İlkbahar Dönemi 7 GECE 8 GÜN Maxi İtalya Turu (kod:KYS310)


  1683 TL   1370 TL    Detaylar
  % 17 indirim Pegasus Havayolları ile 7 GECE 8 GÜN Maxi Benelux Paris Turu

  Pegasus Havayolları ile 7 GECE 8 GÜN Maxi Benelux Paris Turu (kod:DMH459)


  2474 TL   2062 TL    Detaylar
  % 21 indirim Pegasus Havayolları ile İlkbahar Dönemi 3 GECE 4 GÜN Barcelona Turu

  Pegasus Havayolları ile İlkbahar Dönemi 3 GECE 4 GÜN Barcelona Turu (kod:DYT453)


  1736 TL   1369 TL    Detaylar
  % 21 indirim Atlasjet Havayolları ile 7 GECE 8 GÜN Benelux Paris Turu
  3 Kişi Aldı

  Atlasjet Havayolları ile 7 GECE 8 GÜN Benelux Paris Turu (kod:JTK435)


  2321 TL   1829 TL    Detaylar