Thassos Adası Turu 4 GECE 5 GÜN Kod: HYH260

Thassos Adası Turu 4 GECE 5 GÜN-1
Thassos Adası Turu 4 GECE 5 GÜN-2
Thassos Adası Turu 4 GECE 5 GÜN-3
Thassos Adası Turu 4 GECE 5 GÜN-4
Thassos Adası Turu 4 GECE 5 GÜN-5
Thassos Adası Turu 4 GECE 5 GÜN-6

İlk Bakışta

  Yurtdışı Tur
     Eğlence
     Kültürel değerler
     Mimari güzellikler
     Deniz keyfi
     Muhteşem plaj
     Ekonomik tatil
     Aileler için uygun
     Ulaşım dahil
     Doğal güzellikler

  Bonus'a Peşin Fiyatına 2 Taksit

 • Kalan Süre:
 • Yorumlar
  Henüz yorum yapılmamış
Ama benzer paketleri inceleyebilirsiniz.Seçenekler:Nasıl Kullanılır?

Son Kayıt Tarihi : 21 Temmuz 2018

 

Tur fiyatı; 2-3 kişilik odada, kişi başı konaklama fiyatıdır.

Tura gitmek istediğiniz tarihle ilgili müsaitlik almanız tavsiye olunur.

Satın alma gerçekleştirdikten sonra, süratle rezervasyon yaptırılması rica olunur.  

Hızlı ve kolay rezervasyon için 0216 386 88 60 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

 

Peşin Fiyatına Taksit İmkanı
BONUS karta özel 300 TL ve üzeri harcamalarınızda  PEŞİN FİYATINA 5 TAKSİT, 300 TL'ye kadar  PEŞİN FİYATINA 2 TAKSİT fırsatı!

Pasaport ve Vize Bilgileri

a) T.C vatandaşları için vize uygulaması vardır. Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ilebaşvurmak gerekmektedir. Yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması olmayıp, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir.

b) Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez; pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır.

c) T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına, anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir.

d) Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına, pasaportların yenilenmesi gerekmektedir.

e) 18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge bulundurulması gerekmektedir.

Yukarıda sıralanan maddelerindeki koşullarla ilgili sorumluluk tümüyle yolcuya aittir.

Tur Programı

Tur Programı   ( görmek için tıklayın... )

1.GÜN - CUMARTESİ | İSTANBUL - THASOS ADASI

Akşam saat 23.50 Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü, 00.20 Mecidiyeköy Meydan (Bambi Cafe Önü), 00.40 İncirli Ömür Plaza Önünden misafirlerimizin alınması ve Tekirdağ, Keşan üzerinden İpsala sınır kapısına hareket ile turumuz başlıyor. Sınır geçişinde Gümrük / Pasaport işlemlerini takiben Alexandropouli (Dedeağaç), Komotini (Gümülcine) ve Xanthi (İskeçe) üzerinden yolculuğumuza devam ediyoruz.

 

2.GÜN - PAZAR | THASSOS ADASI

Sabah erken saatlerde Feribot ile Keramoti’den Thassos Adası’na geçiyoruz. Tüm gün deniz kum ve güneş keyfi için serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra ücret ödeyerek (15.-€) Thassos Adası’nın en popüler plajı La Scala Beach ‘e gidip tam gün deniz ve kum, güneşten faydalanabilirler. (Şezlong-Şemsiye-Kahve dâhil!) Saat 14.00’ten sonra rehberimizin bildireceği saatte otelimize transfer. Dileyenler kendi imkânları ile araba, motosiklet veya ATV kiralayıp Thassos adasını keşfedebilir. Saliara Beach, Golden Beach, Paradise Beach, Alikes Beach, Potos Beach, Glyfoneri Beach, Makriammos Beach, Pefkari Beach, Vathi Beach, görmek isteyebileceğiniz plajlardan bazıları.  Geceleme Thassos ‘un merkezi Limenas bölgesindedir.

 

3.GÜN - PAZARTESİ | THASSOS ADASI

Sabah kahvaltı sonrası serbest zaman veriyoruz. Dileyen misafirlerimiz ekstra ücret ödeyerek Ada Turu | Panagia Köyü & Potos Beach programına katılabilirler. (30.-€) Bu turumuzda öncelikle Thassos Adası’nın en popüler turistik bölgesi olan Potos Beach ‘e gidip tam gün deniz, kum ve güneşten faydalanıyoruz. (Şezlong-Şemsiye-Kahve dâhil!) Saat 14.30’da Thassos Adasının en önemli sembollerinden Giola’yı (Zeus’un Gözü/Oyuk Kaya) görmek isteyen misafirlerimizi yürüyüş parkuru başlangıç noktasına bırakıyoruz. (Giola için yaklaşık 30 dakikalık patika yürüyüşü gerekmektedir. Lütfen yanınıza ayakkabı v.b almayı unutmayınız!) Zamanlarını başka bir plajda geçirmek isteyen misafirlerimizi saat 14.30’da Pissili Ammos kumsalına bırakıyoruz. Saat 16.30’da Potos’dan ayrılıyor ve Yol üzerinde Archengelos Manastırını ve Aliki Antik Şehrini panoramik olarak görerek,  Thassos adasının en bakir köyü ve en kutsal yerleşim birimi olan Panagia köyünü ziyaret ediyoruz. Burada geleneksel yunan köy evleri arasından yürüyerek Panagia Kilisesini gördükten sonra zeytini ile ünlü bölgede geleneksel zeytinyağı fabrika ve müzesini ziyaret edip, köyde vereceğimiz kahve molası ardından adanın çevresini tam olarak görmüş olarak otelimize dönüyoruz. Dileyenler kendi imkânları ile araba, motosiklet veya ATV kiralayıp Thassos adasını keşfedebilir. Saliara Beach, Golden Beach, Paradise Beach, Alikes Beach, Potos Beach, Glyfoneri Beach, Makriammos Beach, Pefkari Beach, Vathi Beach, görmek isteyebileceğiniz plajlardan bazıları. Geceleme Thassos ‘un merkezi Limenas bölgesinde. Dileyenler Akşam saat 20.30’da ekstra olarak Limenas bölgesindeki Geleneksel Müzikli Yunan Taverna gecesine katılabilir. (35.-€/ Fix Menü – Limitli İçki) Dileyenler Limenas bölgesinde birbirinden güzel tavernaları, barları keşfedebilir, sabahın ilk ışıklarına kadar eğlenebilirler. Dileyenler Limenas bölgesinde birbirinden güzel tavernaları, barları keşfedebilir, sabahın ilk ışıklarına kadar eğlenebilirler.

 

 

4.GÜN - SALI | THASSOS ADASI

Sabah kahvaltı sonrası serbest zaman veriyoruz. Dileyen misafirlerimiz ekstra ücret ödeyerek Thassos Adası’nın simgesi olan bakir Marble Beach ’e gidip tam gün deniz ve kum, güneşten faydalanabilirler. (20.-€) (Şezlong-Şemsiye-Kahve dâhil!) Dileyenler ekstra ücret ödeyerek rehberimiz eşliğinde Özel Yelkenli Tekne turuna katılıp, 9-16 Saatleri arasında Thassos adasının doğu sahillerini eşsiz özel yelkenli teknesinden görüp bakir koylarda yüzebilirler Bu turumuzda sabah kahvesi / öğlen yemeği ve yanında bir içki / içecek ve meyve ikramı dâhildir. (65.-€) Dileyenler kendi imkânları ile araba, motosiklet veya ATV kiralayıp Thassos adasını keşfedebilir. Saliara Beach, Golden Beach, Paradise Beach, Alikes Beach, Potos Beach, Glyfoneri Beach, Makriammos Beach, Pefkari Beach, Vathi Beach, görmek isteyebileceğiniz plajlardan bazıları. Geceleme Thassos ’un merkezi Limenas bölgesinde. Dileyenler Limenas bölgesinde birbirinden güzel tavernaları, barları keşfedebilir, sabahın ilk ışıklarına kadar eğlenebilirler.

 

5.GÜN - ÇARŞAMBA | THASSOS ADASI

Sabah kahvaltı sonrası serbest zaman veriyoruz. Dileyen misafirlerimiz ekstra ücret ödeyerek (20.-€) altın kumuyla meşhur Makrymaos Plajına gidip tam gün deniz ve kum, güneşten faydalanabilirler. (Şezlong-Şemsiye dâhil!) Dileyenler ekstra ücret ödeyerek rehberimiz eşliğinde tam gün ATV Motor Safari yaparak tüm adayı, plajları ve köyleri keşfedebilirler. (100.-€ / Motor Kirası Dâhil) Dileyenler kendi imkânları ile araba, motosiklet veya ATV kiralayıp Thassos adasını keşfedebilir. Saliara Beach, Golden Beach, Paradise Beach, Alikes Beach, Potos Beach, Glyfoneri Beach, Makriammos Beach, Pefkari Beach, Vathi Beach, görmek isteyebileceğiniz plajlardan bazıları. Geceleme Thassos Adası, Skala Potamia’dadır.

 

6.GÜN - PERŞEMBE | THASSOS ADASI - ALEXANDROUPOLIS (DEDEAĞAÇ) - İSTANBUL

Sabah kahvaltı sonrası odalarımızı boşalttıktan sonra 11.15 Feribotu ile Keramoti ’ye geçip, Kavala Kurabiye fabrikasında kısa bir mola verdikten sonra Alexandroupolis’e (Dedeağaç) uğruyoruz. Burada vereceğimiz öğlen yemeği molasından sonra bir saatlik bir yolculukla Kipi sınır kapısına geliyoruz. Pasaport gümrük ve Free shop alış verişlerinden sonra Meriç Nehri üzerinden geçerek İpsala Türk Sınır Kapısında yapacağımız pasaport ve gümrük işlemleri sonrası İpsala, Keşan, Tekirdağ yolunu takip ederek İstanbul’a ulaşıp, sizleri tur başlangıcında almış olduğumuz yerlerde indirerek turumuzu bitiriyoruz.


Öne Çıkanlar

THASSOS ADASI TURU 4 GECE 5 GÜN

1.Dönem

16 Eylül

23 Eylül

 

 

 

THASSOS

Ege Denizi'nin kuzey kesiminde Yunanistan'a bağlı geniş ada. Trakya'daki Nestos Nehri deltasının açığındadır. Taşoz Boğazıyla Yunan anakarasından ayrılır. Yüzölçümü 379 km² olan ada yönetsel olarak Kavala iline bağlıdır. Dağlık ve ağaçlık bu adanın başlıca yükseltisi olan İpsarion (1.203 m) kuzeydoğu kıyısının yakınında yer alır. En önemli yerleşme olan Limenas (eskiden Limanhisar), kuzey kıyısındadır.

Tarihçi Herodotos adada altın madenlerini işleten eski bir Fenike yerleşmesinden söz ettiyse de bu yönde yeterince kanıt yoktur. MÖ 7. yüzyılda Paros'tan gelen Yunanlar Pangaion Dağı'ndaki altın ve gümüş madenlerini işletmek için, erken bir tarihte Taşoz'a yerleştiler. O dönemde adanın kendisi de bağları ve zeytinlikleri sayesinde çok zengindi. Yunanlar altın madenlerini işlettiler ve bir heykelcilik okulu kurdular. MÖ 491'de Persler adayı işgal etti ve surlarını yıktı. Med Savaşlarının ardından Taşoz Atina konfederasyonuna girdi. MÖ 465'te birlikten çıkmak isteyen adaya, MÖ 462'de Kimon boyun eğdirdi. Daha sonra Peloponisos Savaşı(MÖ 431-404) boyunca Taşoz, Sparta ile Atina arasında el değiştirdi. MÖ 389'da yeniden Atinalılarla ittifak kurdu ve İkinci Atina Birliği'nin sürekli üyesi oldu. MÖ 202'de Makedonya 'ya bağlandı, MÖ 196'da Roma egemenliğine girdi.

MS 395'te Roma İmparatorluğu 'nun ikiye bölünmesi üzerine Taşoz, Doğu Roma İmparatorluğu'nun (Doğu Roma İmparatorluğu) payına düştü. 1204'te, Dördüncü Haçlı Seferi sırasında Konstantinopolis'i (İstanbul) ele geçirerek Latin İmparatorluğu'nu kuran Katolik devletlerden Venedik Cumhuriyeti'ne bağlandı. 1261'de Bizanslılar tarafından geri alındı. İstanbul'un fethinden (1453) hemen sonra Hamza komutasındaki Türk donanmasınca ele geçirilen (1455) Taşoz, Midilli'nin Ceneviz dukası Rodrigo'nun yönetimine bırakıldı. 1456'da Sadrazam Mahmut Paşa tarafından doğrudan Osmanlı topraklarına katıldı. 1457'de Limni ile birlikte Papalık donanmasının işgaline uğrayan ada, Fatik Sultan Mehmet'in Mora seferi sırasında Osmanlı donanmasınca geri alındı (1458). 1463 - 1479 Osmanlı - Venedik Savaşı'nda iki taraf arasında sürekli el değiştiren ve sonunda Osmanlı Devleti'nin egemenliğinde kalan Taşoz, daha sonra Cezayir-i Bahr-i Sefid Eyaleti adını alan Kaptanpaşa Eyaleti'ne bağlandı. Ada, 1820'lerde patlak veren ve modern Yunanistan'ın kurulduğu Yunan İsyanı sırasında Osmanlılar adına isyana müdahale eden Kavalalı Mehmet Ali Paşa'ya bırakıldı. Balkan Savaşları'nda Yunan kuvvetleri tarafından ele geçirilerek Osmanli yönetiminden çıktı (1912).

Antik yerleşim alanlarındaki kazılar 1862-63'te başladı ve 1911'de yeniden canlandı. 1948'den sonra İÖ 7-2. yüzyıllar arasında yapılmış birçok anıt açığa çıkarıldı. Kazılar sonucu Taşoz kentinin büyük bölümü, özellikle de dinsel yaşamın yoğunlaştığı "Theoroslar Geçidi" ortaya çıkarıldı. Burada yer alan büyük sunak Apollon ve Musalar'ı betimleyen klasik dönem başlarına ait kabartmalarla (Louvre Müzesi'nde sergilenen) süslenmişti ve dinsel görevliler olan theoros'ların adlarının kazılı olduğu uzun listelerle kaplıydı. Kentte önemli tapınaklar yer alıyordu: Artemis Tapınağı'ndan güzel heykeller ve çeşitli atölyelerden çıkma doğu üslubunda vazolar ele geçirildi. Heredotos'un da sözünü ettiği Herakles Tapınağı ikili bir kütle sahne oluyordu: tanrı Herakles ve kahraman Herakles kültü.

Kazılarda ayrıca agora, kentin siyasal yaşamına ilişkin yapılar ve konutların bulunduğu birçok semt gün ışığına çıkarıldı. Kent, büyük bölümü mermerden yapılmış olan sur duvarıyla övünüyordu; surun kapıları büyük boy kabartmalarla süslüydü: Silenos Kapısı (Dionysos'un bu arkadaşını bugün de aynı yerde görmek mümkündür: at kuyruğu, kulakları ve toynakları olan ve kente giren bir adam), Zeus Kapısı, Herakles Kapısı (kabartması İstanbul'da). Adada heykel atölyelerinin gelişme göstermesi (dev boyutlu koç taşıyan adam heykeli, MÖ 6. yüzyıl ortaları; Dionysos heykeli, MÖ 4. yüzyıl ortaları, aynı dönemden kalma Musa heykelleri), zengin mermer yataklarının varlığıyla açıklanır.

Taşoz'da yüksek bir anlatım gücüne sahip figürlerle kaplı (MÖ 5. yüzyılda, bir nympheyi kaçıran Silenos, daha sonraları da Dionysos ve Herakles) sikkeleri basıldı.

 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler:

 • Lüks araçlarla ulaşım,
 • 4 gece Thassos adası oda-kahvaltı konaklama,
 • Feribot ile Thassos Adası Keramoti gidiş-dönüş geçiş ücreti.
 • Türkçe Rehberlik hizmeti,

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Schengen vize ücreti (120 Euro)
 • Yurtdışı çıkış harcı 15 TL
 • Ekstra Turlar
 • Tüm öğlen ve akşam yemekleri
 • Kişisel Harcamalar
Etiketler • Yorum Yap
  Henüz yorum yapılmamış • Yorumlar

  YORUM EKLE
  Not: Yorum eklemek için üye girişi yapmalısınız. Üye değilseniz, buraya tıklayarak üye olabilirsiniz.


  İlk yorumu yapan siz olun.

  İlk Yorumu Siz Yazın:


  Not: Yorum eklemek için üye girişi yapmalısınız. Üye değilseniz, buraya tıklayarak üye olabilirsiniz.


  Yorum yayınlama kriterleri


  İptal / İade Bilgileri

  İptal talebinizi tur başlamadan en az 30 gün önce yazılı olarak veya kalıcı veri saklayıcısı ile bildirmeniz durumunda, devri ve iadesi olmayan uçak bileti vb ulaşım giderleri, vergi ve harçlar ve sair ödenmiş ve geri alınması mümkün olmayan belgeli masraflar kesilerek tarafınıza bedel iadesi yapılır. Paket turun başlamasına 30 gunden 15 gune kadar olan iptallerinide vergi, harç, devri ve iadesi mümkün olmayan ulaşım giderleri vb çıktıktan sonra kalan tutar üzerinden %30'u iade edilir. Paket turun başlamasına 15 günden az süre kala yapacağınız iptallerde, ödenen bedelin %100'ü kesilir ve bedel iadesi yapılmaz.

  Bir tur ya da konaklama paketini aldıktan sonra, rezervasyonunuz kesinleştirilmemiş ise, müşteri hizmetlerimizi arayarak aynı gün içinde değişiklik ya da iade talebinde bulunabilirsiniz. Rezervasyon kesinleştirildikten sonra, adınıza biletleme, konaklama vb konfirmasyonlar yapılmış olacağından, yukarıda belirtilen iptal koşulları geçerli olacaktır.

  İptal ve iade talepleriniz için iletişim sayfamızdaki formumuzu kullanabilir, destek@sehrikeyif.com adresine e-posta gönderebilir ya da çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.

  Pasaport ya da vizenin herhangi bir neden ile onaylanmaması, yetişmemesi gibi durumlar dâhilinde, acentemizin hiçbir sorumluluğu olmayıp, katılımcıya tazminat hakkı doğmamaktadır.

  Yurtdışı paket tur fiyatları dövize endeksli olduğundan, afişe edilen TL fiyatlar anlık olarak değişiklik gösterebilir. Satın alma ve rezervasyon onayı gerçekleştikten sonra, fiyat artışı durumunda ek ücret istenmeyeceği gibi, fiyat düşüşü durumunda da geri iade yapılmayacaktır. Rezervasyon sonrası gerçekleşen fiyat değişikleri, paket turlar için iptal ya da iade nedeni olarak kabul edilmemektedir.  Ödeme Bilgileri

  Ödemenizi kredi kartı ile taksitli ya da tek çekim olarak yapabileceğiniz gibi, eft/havale yoluyla da yapabilirsiniz.

  Kredi Kartı

  Kredi kartı ile ödemede taksit koşulları kredi kartınızın ilk 6 hanesini yazdığınızda görüntülenmektedir. Taksit sayısı seçiminizi kredi kartı numaranızı yazdıktan sonra yapabilirsiniz. Sitemizde 128 bit SSL güvenlik sertifikası kullanılmaktadır.
  Sitemizde Bonus, Axess, WordCard ve Paraf kartlarına taksit imkanı sunulmaktadır.

  BONUS karta özel 300 TL ve üzeri harcamalarınızda  PEŞİN FİYATINA 5 TAKSİT, 300 TL'ye kadar harcamalarınızda  PEŞİN FİYATINA 2 TAKSİT yapılmaktadır. Banka tarafından taksitlendirme yapılamayan (Business Card ve benzeri) kartlar peşin fiyatına taksit kampanyası kapsamında değildir.

  Eft / Havale

  Ödemenizi banka havalesi ya da EFT yoluyla yapmak isterseniz, yandaki formu doldurduktan ve ödeme kısmında EFT/Havale seçeneğini seçtikten sonra "Tamamla" butonuna tıklayın. EFT/Havale için sipariş tutarını aşağıdaki banka hesaplarımızdan birine yapabilirsiniz. Siparişinizin tamamlanabilmesi için EFT/Havale işleminin sipariş talebi iletildikten sonra bir iş günü içinde yapılması ve tarafımıza bildirilmesi gerekmektedir.

   Banka İban Numaralarımız:  

  DENİZBANK - TR16 0013 4000 0049 4967 1000 01
  YAPI KREDİ BANKASI - TR03 0006 7010 0000 0087 6080 19
  AKBANK - TR60 0004 6006 2888 8000 0959 91
  GARANTİ BANKASI - ITR41 0006 2000 3500 0006 2975 10 HALKBANK - TR72 0001 2009 8750 0010 2602 37 ZİRAAT BANKASI - TR06 0001 0009 5464 1576 9050 03

  Benzer Fırsatlar

  % 32 indirim Sonbahar Dönemi 2 GECE 3 GÜN Thassos Adası Turu

  Sonbahar Dönemi 2 GECE 3 GÜN Thassos Adası Turu (kod:RZY747)


  813 TL   551 TL    Detaylar
  % 31 indirim   Vizesiz Türk Hava Yolları İle Kurban Bayramı 4 GECE 5 GÜN Fas Turu
  4 Kişi Aldı

  Türk Hava Yolları İle Kurban Bayramı 4 GECE 5 GÜN Fas Turu (kod:YND625)


  6329 TL   4381 TL    Detaylar
  % 20 indirim Pegasus Havayolları ile Sonbahar Dönemi 7 GECE 8 GÜN Elegant Avrupa Turu
  11 Kişi Aldı

  Pegasus Havayolları ile Sonbahar Dönemi 7 GECE 8 GÜN Elegant Avrupa Turu (kod:BZH920)


  2455 TL   1958 TL    Detaylar
  % 8 indirim Pegasus Havayolları ile Kurban Bayramı 3 GECE 4 GÜN Roma Turu
  8 Kişi Aldı

  Pegasus Havayolları ile Kurban Bayramı 3 GECE 4 GÜN Roma Turu (kod:PLD537)


  3102 TL   2843 TL    Detaylar