Side Otelleri

Şu anda bu kategoride size sunabileceğimiz ürünümüz yok ama taleplerinizi bize iletirseniz sizin için neler yapabileceğimize bakıp size hemen geri döneriz. Bunun için bize, ekranın sağ alt köşesinden yer alan canlı desteğimizden ya da 0850-532 2077 no'lu çağrı merkezimizden ulaşabilirsiniz.

Antalya’ya 75 km, Manavgat’a 7 km uzaklıkta olan Side, Anadolu'nun en eski yerleşim birimlerindendir. İskender'in, Lidyalilarin, Perslerin ve daha bir çok medeniyetin hüküm sürdüğü Side bir liman kentidir. Tarihi ve doğal güzellikleriyle günümüzde önemli bir turizm destinasyonudur.

Side’de görülmesi gereken yerler arasında Manavgat Şelalesi, Side Antik Tiyatrosu, Side Müzesi, Apollon ve Athena Tapınakları bulunmaktadır.

Apollon Tapınağı, Athena Tapınağı ile birlikte Bizans Bazilikası’nın avlusunda bulunmaktadır. Adını, Side kentinin baş tanrılarından ışık, güzellik ve sanat tanrısı olarak bilinen Apollon’dan almıştır. Roma mimarisi ile yapılan Side Antik Tiyatrosu kentin yer aldığı yarımadanın daraldığı kesimde ve şehrin merkezinde yer almaktadır.

Roma devrine ait agoranın karşısında bulunan Side Müzesi’nde; Antik Side kentinden çıkarılan kalıntılar, Hellenistik, Roma ve Bizans devirlerinden kalma yazıtlar, silah kabartmaları, heykeller, portreler, mezar stelleri ve sütun başlıkları gibi tarihi kalıntılar sergilenmektedir. 

Doğa severlere eşsiz bir deneyim sunan Manavgat Şelalesi, ırmak sularının yaklaşık olarak 4 metrelik bir falezden dökülmesi sonucunda meydana gelmiştir. Şelalenin bulunduğu bölgede yapılabilecek aktiviteler arasında rafting ve araçla safari bulunmaktadır. Ülkemizin en önemli şelalerinden olan Manavgat her yıl binlerce kişi tarafından ziyaret edilmektedir.

Doğası, tarihi ve çeşitli aktivite olanakları ile Side otelleri, her bütçeye uygun fırsatlarla Şehrikeyif’te.