% 30 indirim Side Port River Hotel 3 gece ULTRA HER ŞEY DAHİL tatil

Side Port River Hotel 3 gece ULTRA HER ŞEY DAHİL tatil (kod:GZZ413)

   Eğlence
   Çiftlere uygun
   Çocuklu aileler
   Ekonomik tatil
   Aileler için uygun
   Açık ve kapalı havuz
   Kaliteli hizmet
   Yüzme keyfi
   Su kaydırakları
   Denize yakın konum
399 TL    279 TL    Detaylar

Antalya’ya 75 km, Manavgat’a 7 km uzaklıkta olan Side, Anadolu'nun en eski yerleşim birimlerindendir. İskender'in, Lidyalilarin, Perslerin ve daha bir çok medeniyetin hüküm sürdüğü Side bir liman kentidir. Tarihi ve doğal güzellikleriyle günümüzde önemli bir turizm destinasyonudur.

Side’de görülmesi gereken yerler arasında Manavgat Şelalesi, Side Antik Tiyatrosu, Side Müzesi, Apollon ve Athena Tapınakları bulunmaktadır.

Apollon Tapınağı, Athena Tapınağı ile birlikte Bizans Bazilikası’nın avlusunda bulunmaktadır. Adını, Side kentinin baş tanrılarından ışık, güzellik ve sanat tanrısı olarak bilinen Apollon’dan almıştır. Roma mimarisi ile yapılan Side Antik Tiyatrosu kentin yer aldığı yarımadanın daraldığı kesimde ve şehrin merkezinde yer almaktadır.

Roma devrine ait agoranın karşısında bulunan Side Müzesi’nde; Antik Side kentinden çıkarılan kalıntılar, Hellenistik, Roma ve Bizans devirlerinden kalma yazıtlar, silah kabartmaları, heykeller, portreler, mezar stelleri ve sütun başlıkları gibi tarihi kalıntılar sergilenmektedir. 

Doğa severlere eşsiz bir deneyim sunan Manavgat Şelalesi, ırmak sularının yaklaşık olarak 4 metrelik bir falezden dökülmesi sonucunda meydana gelmiştir. Şelalenin bulunduğu bölgede yapılabilecek aktiviteler arasında rafting ve araçla safari bulunmaktadır. Ülkemizin en önemli şelalerinden olan Manavgat her yıl binlerce kişi tarafından ziyaret edilmektedir.

Doğası, tarihi ve çeşitli aktivite olanakları ile Side otelleri, her bütçeye uygun fırsatlarla Şehrikeyif’te.