Roma Turları

Şu anda bu kategoride size sunabileceğimiz ürünümüz yok ama taleplerinizi bize iletirseniz sizin için neler yapabileceğimize bakıp size hemen geri döneriz. Bunun için bize, ekranın sağ alt köşesinden yer alan canlı desteğimizden ya da 0850-532 2077 no'lu çağrı merkezimizden ulaşabilirsiniz.

İtalya’nın başkenti Roma, 2800 yıllık tarihiyle muhteşem bir şehirdir. İtalya tatillerinin vazgeçilmez duraklarından biri olan Roma, pek çok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Bu nedenle Roma’da gezip görülebilecek yerlerin sayısı oldukça fazladır. Antik kentlerden tarihi meydanlara, zarif işlemelerle süslü çeşmelerden göl kenarında bulunan parklara kadar pek çok tarihi güzelliği bir arada bulabilmek mümkündür. Geçmişine sahip çıkan ve özenle koruyan Roma’da ilginizi çekecek pek çok yer bulunmaktadır. Roma dendiğinde ilk akla gelen yapı ise kuşkusuz Kolezyum’dur. Düşünüldüğü tarihten tam sekiz yıl sonra İmparator Titus döneminde yapımı tamamlanan bu devasa amfi tiyatro, Roma’da en çok ziyaret edilen yerlerden biridir. Zamanında tiyatro gösterilerinden gladyatör dövüşlerine kadar pek çok etkinliğe ev sahipliği yapmış olan Kolezyum, Roma’da bulunan en güzel yapılardan biridir. Doğusunda yer alan Roma Forumu, dünya üzerindeki önemli arkeolojik alanlardan biri olma özelliği taşımaktadır. İçinde pek çok tapınak, bina ve anıt mezar bulunan Roma Forumu, tarihe ışık tutması nedeniyle ziyaretçilerin akınına uğrayan yerlerden biridir. Roma, aynı zamanda dünyanın en küçük devleti Vatikan’a da ev sahipliği yapar. Papa tarafından yöneltilen ülkede Aziz Petrus Bazilikası, Sistina Şapeli ve Vatikan Müzeleri görülmeye değer yerlerden birkaçıdır. Vatikan’ın en ünlü meydanı olan Aziz Petrus Meydanı, Napolili ünlü sanatçı Bernini tarafından yapılmıştır. Meydandaki dikilitaş İskenderiye’den getirilmiştir. Papa, çarşamba ve pazar günleri olmak üzere bu meydanda halka seslenerek kısa bir konuşma yapar. Meydanın en güzel noktası ise kubbe kısmıdır. Buradan şehrin manzarası mükemmel görünmektedir. Roma’da yer alan ve dünyanın en güzel yapılarından biri olan Aziz Petrus Bazilikası’nın tasarımında adı geçen isimler kuşkusuz dünya tarihinin en önemli ressamlarıdır. Michelangelo ve Raphael gibi Rönesans döneminin en önemli ustalarının emekleri görülmeye değerdir. Roma aynı zamanda İtalya’nın en popüler mekanlarından birine ev sahipliği yapar. Aşk Çeşmesi olarak bilinen ve hemen herkesin önünde dilek dilediği bu çeşmenin asıl adı Trevi Çeşmesi’dir. Her yıl pek çok turisti ağırlayan Roma’ya gelip Aşk Çeşmesi’ni görmemek olmaz. Roma’da tarihi güzelliklerin yanı sıra muhteşem bahçe ve parkları görmek mümkündür. Doğanın keyfini çıkarmaya hazır olun. Roma’nın en huzurlu yerlerinden biri olan Villa Borghese, Roma’da dinginliği bulacağınız eşsiz bir park. Göl kenarında bulunan ve içinde bir sanat galerisinin de bulunduğu parkta pek çok İtalyan heykeli bulunmaktadır. Şehrin kalbindeki en popüler yerlerden biri olan İspanyol Merdivenleri, Roma’nın en canlı noktalarından biridir. Merdivenlerin bitiminde yer alan Trinita dei Monti Kilisesi’nin de görülebileceği bu alan Via Condotti adı verilen ünlü alışveriş caddesinin tam karşısında yer alır.

Roma’da geçmiş zamanın izlerini taşıyan pek çok yapı eşsiz güzellikleriyle caddeleri ve meydanları süslemektedir. Her sokağın ayrı bir tarihi esere çıktığı Roma, tarihi güzelliklerinin yanı sıra doğası, birbirinden renkli insanları ve canlılığı ile uyumayan şehirlerden biridir. Kısaca, İtalya tarihine ışık tutan kentlerden biri olması nedeniyle Roma’ya gitmeden İtalya’yı görmüş sayılmazsınız. Roma dışındaki İtalya Turları’nı görmek için sayfamızı inceleyebilirsiniz.