Malta Turları

Şu anda bu kategoride size sunabileceğimiz ürünümüz yok ama taleplerinizi bize iletirseniz sizin için neler yapabileceğimize bakıp size hemen geri döneriz. Bunun için bize, ekranın sağ alt köşesinden yer alan canlı desteğimizden ya da 0850-532 2077 no'lu çağrı merkezimizden ulaşabilirsiniz.

Sicilya'nın güneyinde, Güney Avrupa’da yer alan Malta, beş takımadadan oluşan bir ada devletidir. En büyük adası Malta Adası’dır. Uzun bir süre İngiliz sömürgesinde bulunmasından dolayı adaya İngiliz kültürü hakimdir. Tarihte Türklere karşı alınan galibiyetle avrupa devletlerinin desteğini de arkasına alan Malta, mimari, sanat ve kültür bakımından geliştirilmiştir. Masmavi denizi ve birbirinden güzel koyları ile turistik açıdan büyük bir cennet olan Malta’da resmi dil İngilizce olduğu için ada son zamanlarda dil eğitimi konusunda popülerleşmiştir.

Dünya çapında büyük bir izleyici kitlesine sahip olan Game of Thrones dizisinin çeşitli sahnelerinin Malta’da çekilmesi de Malta’nın turistik kitlesini arttırmıştır. Dizide Kralın Şehri olarak kullanılan ve adanın surlarla çevrili eski başkenti olan ve UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alan Mdina, araçlara kapalı olmasından dolayı Sessiz Şehir olarak adlandırılmaktadır.St. Paul Katedrali, Doğa Tarih Müzesi, Vilhena Sarayı ve eski dönemlerde zindan olarak kullanılan, içerisinde balmumu heykellerinin bulunduğu Dungeons Müzesi ve Palazzo Falson, Mdina’da görülmesi gereken yapılardır.

Malta’dan tekne turu ile erişebileceğiniz Camino Adası, turkuaz renkli eşsiz denizi ile ünlü Blue Lagoon’a ev sahipliği yapmaktadır. Malta’ya özgü taşlarla inşa edilmiş olan ve ada için önemli bir dini değeri bulunan Ta' Pinu Bazilikası’nın ve dünyanın en eski dini yapılarından Ggantija Tapınakları’nın bulunduğu Gazo Adası, ayrıca yıkılmadan önce muhteşem doğal güzelliğiyle herkesi büyüleyen Azur Penceresi’ne de ev sahipliği yapmaktadır.

Sizlere en uygun Malta Turlarına, Yurtdışı Turları sayfamızdan ulaşabilirsiniz.