Makedonya Turları

Şu anda bu kategoride size sunabileceğimiz ürünümüz yok ama taleplerinizi bize iletirseniz sizin için neler yapabileceğimize bakıp size hemen geri döneriz. Bunun için bize, ekranın sağ alt köşesinden yer alan canlı desteğimizden ya da 0850-532 2077 no'lu çağrı merkezimizden ulaşabilirsiniz.

Güneydoğu Avrupa’da bulunan Balkan ülkelerinden biri olan Makedonya tarihi binaları, birbirinden güzel göl ve nehirleriyle turistler için ilgi çekici destinasyonlardan biridir. Makedonya’nın kuzeyinde Sırbistan ve Kosova, batısında Arnavutluk, güneyinde Yunanistan ve doğusunda Bulgaristan yer almaktadır. Bir Balkan ülkesi olduğu için Makedonya’yı ziyaret etmek için en uygun zamanlar sıcaklıkların yükselmeye başladığı yaz aylarıdır. Ülkenin başkenti ve en kalabalık şehri Üsküp’tür. Manastır, Kumanova, Kalkandelen, Pirlepe, Gostivar ve Ohrid diğer önemli şehirlerinden bazılarıdır. Vardar Nehri’nin iki yakasına kurulmuş olan Üsküp’te 13 kemerli Taş Köprü ve Türk Çarşısı görülmeye değer yerlerden birkaçıdır. Mustafa Paşa Camii, Kurşunlu Han, Sulu Han ve Davut Paşa Hamamı kentteki önemli yapılardandır. Balkanların en güzel şehirlerinden biri olan Ohrid son derece huzur verici bir yerdir. Dünyanın en eski manastırı Saint Pantelejmon, Stevi Naum ve Treskavec Manastırı mutlaka görülmesi gereken yerlerden birkaçıdır. Aynı zamanda şehirde Çar Samuel Kalesi, UNESCO tarafından koruma altındaki Eski Şehir Bölgesi ve Ali Paşa Camii görülmeyi bekleyen önemli tarihi yapılardır. Aynı zamanda tekneyle Ohrid Gölü'nü gezebilir ve turistik bir şehir olan Struga’yı keşfedebilirsiniz. Kalkandelen adıyla bilinen Tetova, Osmanlı Dönemi’ndeki önemli merkezlerden biridir. Pena Nehri üzerine kurulu şehirde Alaca Camii ve Harabati Tekkesi görülmeye değerdir.

Makedonya’da geçmiş tarihin izlerine yakından tanıklık etmek ve eşsiz doğasının keyfini sürmek isterseniz sizlere uygun fırsatlarla Balkan Turları’nı sayfamızda bulabilirsiniz.