İsviçre Turları

Şu anda bu kategoride size sunabileceğimiz ürünümüz yok ama taleplerinizi bize iletirseniz sizin için neler yapabileceğimize bakıp size hemen geri döneriz. Bunun için bize, ekranın sağ alt köşesinden yer alan canlı desteğimizden ya da 0850-532 2077 no'lu çağrı merkezimizden ulaşabilirsiniz.

Batı Avrupa’da bulunan İsviçre’nin kuzey sınırında Almanya, batısında Fransa, güneyinde İtalya ve doğusunda Avusturya yer alır. İsviçre’de kültürel seyahatler için en uygun zaman yağışların az olduğu sonbahar aylarıdır. İsviçre’nin başkenti Bern’dir. Diğer önemli şehirleri ise Zürih, Lozan, Basel ve Cenevre’dir. İsviçre’nin önemli kentlerinden biri olan Zürih, gölü ve kenarındaki muhteşem evleriyle eşsiz manzaralar sunmaktadır. İsviçre’de Chillon Şatosu, Ortaçağ’dan kalma olup Cenevre gölü kenarında eşsiz bir manzaraya sahiptir. Mimari ve kültürel açıdan görülmesi gereken yerlerden bir diğeri ise Abbey Kütüphanesi’dir. İşlemeleriyle dikkat çekici olan yapı görülmeye değer güzelliktedir ve kitap severlerin uğrak yerlerinden biridir. Aynı zamanda Avrupa’nın en büyük şelalerinden Ren Şelalesi’nin güzelliğini nehrin en üstündeki kaleden izleme fırsatını kaçırmamalısınız. İsviçre’nin en güzel şehirlerinden biri olan Bern ise Aare Nehri’nin ortasına kurulmuştur. Ortaçağ’dan kalma yapıların korunduğu kent Unesco dünya mirası listesine girmiş ender yerlerden biridir. Saat Kulesi ve Zindan Kulesi, Bern’de görülmesi gereken yerlerin başında gelir. Şehirde kulelerin yanı sıra Einstein’ın Evi ve Münster St. Vinzenz (Aziz Vinzenz Manastırı) ziyaretçilerini bekleyen önemli duraklardandır.

İsviçre doğal güzellikleri ve Ortaçağ mimarisi nedeniyle görülmesi gereken, şehri keşfederken keyifli zaman geçirebileceğiniz ender ülkelerden biridir. Sizlere özel tatil fırsatlarını Şehrikeyif’te bulabilirsiniz.