Çanakkale Turları

Şu anda bu kategoride size sunabileceğimiz ürünümüz yok ama taleplerinizi bize iletirseniz sizin için neler yapabileceğimize bakıp size hemen geri döneriz. Bunun için bize, ekranın sağ alt köşesinden yer alan canlı desteğimizden ya da 0850-532 2077 no'lu çağrı merkezimizden ulaşabilirsiniz.

Çanakkale

Doğal güzellikleri ve Türkiye tarihindeki önemli konumu ile Çanakkale, Kuzeybatı Anadolu'da, kendi adıyla anılan boğazın en dar kıyısında yer almaktadır. Çanakkale ilinin kurulmuş olduğu yarımada Biga Yarımadası olarak adlandırılır. Ege Denizi'nde ülkemizin en büyük adaları olan Bozcaada ve Gökçeada, Çanakkale iline bağlıdır.

Tuzla Çayı ile deniz arasndaki volkanik bir tepe üzerindeki Assos Antik Kenti, dünyadaki en ünlü antik kentlerden olan ve İlyada’da bahsi geçen Troya Savaşı'nın gerçekleştiği Truva Antik Kenti, Ege ile Marmara iklimlerinin kesiştiği ve ülkemizin en büyük adası olan Gökçeada, Patara ve Side’den sonra ülkemizdeki en büyük sahil kumsalı olan Erikli sahilinin bulunduğu Saros Körfezi, Çanakkale’nin doğal güzelliklerinin en iyi örnekleridir.

Birinci Dünya Savaşı, Çanakkale Deniz ve Kara Muharebeleri’ne tanıklık etmiş olan Gelibolu Yarımadası, her yıl yapılan anma törenleri ile dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen ziyaretçilere Türk milletinin destansı tarihini göstermektedir. İstanbul kuşatması sırasında Bizans İmparatorluğu’na gelebilecek yardımları kesmek amacıyla yaptırılan Kilitbahir Kalesi, Çanakkale mücadelesinden büyük izler taşıyan Çimenlik Kalesi ve Deniz Müzesi, Çanakkale'nin kapalı çarşısı olan ve Çanakkale Türküsü'nde de adı geçen Aynalı Çarşı, Çanakkale’nin görülmesi gereken yerleri arasındadır.

Marmara Bölgesi ve Ege Turlarının ortak noktası olan Çanakkale Turları sizleri tarihi bir gezintiye çıkartmak için, sizlere sunulan en uygun fırsatlarla sitemizde yerini almıştır.