Bulgaristan Turları

Şu anda bu kategoride size sunabileceğimiz ürünümüz yok ama taleplerinizi bize iletirseniz sizin için neler yapabileceğimize bakıp size hemen geri döneriz. Bunun için bize, ekranın sağ alt köşesinden yer alan canlı desteğimizden ya da 0850-532 2077 no'lu çağrı merkezimizden ulaşabilirsiniz.

Başkenti Sofya olan Bulgaristan, kuzeyinde Romanya, batıda Sırbistan-Makedonya, güneyinde Türkiye-Yunanistan ve doğuda Karadeniz ile çevrilidir. Traklar, Slavlar, Bizans ve Osmanlı Devleti’nin egemenliğini sürdürdüğü bu topraklar tarihiyle turistlerin ilgisini çeken önemli destinasyonlardandır. Bulgaristan’ın önemli şehirleri; Filibe, Kırcaali, Mestanlı, Varna, Silistre, Vidin, Plevne ve Sofya’dır. Balkanlar’da yer alan Bulgaristan’ın başkenti Sofya, Avrupa’nın en eski yerleşim yerlerinden biri olma özelliği taşımaktadır. İskar Nehri’nin yanına kurulmuş olan şehir yemyeşil doğasıyla dikkat çekicidir. Şehrin simgelerinden olan Vitosha Caddesi, 11. yüzyılda yapılmış Osmanlı döneminde boyanmış olan Sveta Petka Kilisesi, Avrupa’nın en eski camilerinden olan Mimar Sinan’ın eseri Banyabaşı Cami, şehrin en görkemli yapısı olan Alexander Nevsky Katedrali şehirde görülmesi gereken önemli yerlerden bazılarıdır. Aynı zamanda şehirde yeşil alanları değerlendirmek isteyenler için pek çok park bulunmaktadır. Krystal Garden ve Borisova Gradina Parkı muhteşem doğasıyla dinlenmek için en uygun adreslerdir.

Bulgaristan’da doğayla baş başa zaman geçirmek ve tatilinizi benzersiz kılmak isterseniz sizlere uygun fırsatları Balkan Turları Şehrikeyif'te bulabilirsiniz.