Bozcaada Turları

Şu anda bu kategoride size sunabileceğimiz ürünümüz yok ama taleplerinizi bize iletirseniz sizin için neler yapabileceğimize bakıp size hemen geri döneriz. Bunun için bize, ekranın sağ alt köşesinden yer alan canlı desteğimizden ya da 0850-532 2077 no'lu çağrı merkezimizden ulaşabilirsiniz.

Çanakkale iline bağlı bir ilçe olan Bozcaada, Türkiye'nin üçüncü, Ege Denizi’nin ise ikinci en büyük adasıdır. Bulunduğu konumdan dolayı kuzey rüzgarlarının hissedildiği ada, Ege denizinde bulunmasına rağmen Akdeniz iklimi hakimiyetindedir. Bolca rüzgar alan adada nem oranı düşüktür ve bu sebeple üzüm ve şarap üretimi dikkatleri çekmektedir. Berrak denizi ve turizme elverişli iklimiyle turistleri kendine hayran bırakan Bozcaada’da; tarihi Rum Mahallesi’nin tam ortasında yer alan Meryem Ana Kilisesi, ada merkezini görebileceğiniz manzarası ile Bozcaada Yeni Kale,  Osmanlı sadrazamlarından Halil Hamit Paşa’nın mezarının da bulunduğu Alaybey Hamamı, Bozcaada Namazgah, halk arasında Yalı Camii olarakta anılmakta Köprülü Mehmet Paşa Camii adanın tarihi izlerini sergilemektedir. Geçmişi Fenikelilere kadar uzanan Bozcaada Kalesi, balıkçı kasabası havasındaki nostaljik Bozcaada Sokakları, adanın geçmişini ortaya koyan Bozcaada Müzesi, günbatımının tadını doyasıya çıkartacağınız Batı Burnu, Bozcaada’da sizleri bekliyor.

Bozcaada’nın en çekici yanlarından biri tertemiz deniz ve el değmemiş plajlarıdır. Altın renkli, ince kumlu plajı ve turkuaz rengi denizi ile Ayazma Plajı, hem kumluk hem de taşlık bir plajı olan Habbele Plajı, pek bilinmeyen ama denizi ile kendine aşık eden Beylik Koyu, denizaltı canlı çeşitliliğinin sizleri etkileyeceği Akvaryum Koyu, merkeze yakın konumundan dolayı en çok tercih edilen Poyraz Limanı Koyu ziyaretçileri doyumsuz bir tatile davet ediyor.

Sizlere en uygun fırsatlarla sunulan Bozcaada Turlarına sayfamızdan ulaşabilirsiniz.