Bodrum Otelleri

Şu anda bu kategoride size sunabileceğimiz ürünümüz yok ama taleplerinizi bize iletirseniz sizin için neler yapabileceğimize bakıp size hemen geri döneriz. Bunun için bize, ekranın sağ alt köşesinden yer alan canlı desteğimizden ya da 0850-532 2077 no'lu çağrı merkezimizden ulaşabilirsiniz.

Homeros’un “Ebedi mavilikler ülkesi” dediği Bodrum, doğu ve batı limanlarının birleşiminden meydana gelmektedir. Günümüzde önemli bir tatil destinasyonu olan Bodrum, tarih boyunca paylaşılamamıştır. Bodrum aynı zamanda yaz-kış yaşanabilecek bir turizm merkezidir. Bodrum'un mavi-beyaz evlerine görsel bir renk katan begonviller belde ile özdeşleşmiştir.

Turgutreis, Yalıkavak, Torba, Gümüşlük, Türkbükü, Gümbet, Bitez ve Ortakent gibi beldeler Bodrum’u turistik bir cennet yapmaktadır. Birbirinden güzel plajları, muhteşem denizi ve gece hayatının renkliliği Bodrum’un cazibesini arttırmakta ve Türkiye’de en çok tercih edilen tatil beldelerinden birisi olmasını sağlamaktadır.

Masmavi suların dinginliğiyle huzur bulacağınız mavi yolculuğun temelleri, Halikarnas Balıkçısı(Cevat Şakir Kabaağaçlı) ve arkadaşları tarafından Bodrum’da atılmıştır. Günümüzde turizm açısından önemli bir yeri olan Mavi Yolculuk, Bodrum’da yapılması gerekenler arasındadır. Myndos Kapısı, Halikarnas Mozolesi, Zeki Müren Sanat Müzesi, Bodrum’un en önemli ikonu olan Bodrum Kalesi ve Sualtı Arkeolojisi Müzesi, deniz keyfinin yanında tarihi yapılarıyla da sizleri büyülemeyi bekliyor.

Antik dünyanın 7 harikasından biri olan Halikarnas Mozolesi(Mausoleion), Yunan ve Mısır mimarisinden etkilenerek Kral Mausollos’un mezarı olarak yaptırılmıştır. 12. yüzyıllarda Bodrum’a gelen Saint Jean şövalyeleri uzun yıllar sonra tahrip olmuş Mozole’yi görmüş ve burada Bodrum Kalesi’ni inşa etmişlerdir.

Fransız Kulesi,İtalyan Kulesi, Alman Kulesi, İngiliz Kulesi ve Yılanlı Kule olmak üzere beş kuleden oluşan Bodrum Kalesi, üç tarafı denizlerle çevrili kayalık bir yarımada üzerinde, iki liman arasında inşa edilmiştir. Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi, Bodrum Kalesi’nin içinde yer almakta ve dünyanın en önemli sualtı arkeoloji müzelerinden birisi olarak kabul edilmektedir. 1995 yılında Avrupa’da Yılın Müzesi yarışmasında “Özel Övgü” ödülünü almıştır. Dünyanın en eski batığı olan Uluburun Batığı dahil olmak üzere  sualtı araştırma ve kazılarında bulunan eserler burada sergilenmektedir.

Gündüz deniz sefası yapıp, tarihi yapıları gezdikten sonra Bodrum’un o meşhur, rengarenk ve capcanlı Barlar Sokağı’nda, Bodrum gecelerinin keyfini çıkartabilirsiniz. Her bütçeye uygun Bodrum otellerini sayfamızda bulabilirsiniz.