% 30 indirim Belek Maya World Hotel'de 3 GECE HER ŞEY DAHİL tatil
   10 Kişi Aldı

Belek Maya World Hotel'de 3 GECE HER ŞEY DAHİL tatil (kod:PYK176)

   Açık ve kapalı havuz
   Spa ve güzellik merkezi
   Denize yakın konum
570 TL    399 TL    Detaylar

Antalya’ya 40 km uzaklıktaki Belek, Antalya’nın Serik ilçesine bağlı bir mahalledir. Antalya’nın en çok tercih edilen turizm merkezlerinden olan Belek, Nisan ayından Kasım ayına kadar en verimli dönemini geçirmektedir. Her bütçeye uygun konaklama seçenekleri ile Belek Otelleri turizmin gelişmesinde büyük katkı sağlamaktadır.

Bizans, Roma ve Helenistik esintilere rastlayabileceğiniz Belek’te, antik dünyanın en iyi korunmuş tiyatrosu Aspendos’u, uzun bir geçmişe dayanan Perge Antik Kenti’ni, huzurlu bir doğal ortamı sizlere sunan Kurşunlu Şelalesi’ni  ve Sillyon Antik Kenti’ni ziyaret edebilirsiniz.

Limana olan bağlantısı ve önemli bir ticaret yolu üzerinde bulunması sebebiyle Aspendos, her zaman önemli bir konumda olmuştur. Aspendos’un içerisinde tiyatro, stadyum, agora, bazilika, anıtsal çeşme gibi yapılar bulunmaktadır. Antik bir kent olan Aspendos’un en bilindik ve dikkat çekici yeri Romalılar tarafından inşa edilmiş Aspendos Tiyatrosu’dur. Tiyatrodan sonra gelen en önemli kalıntı ise kuzeydeki dağlardan şehre su getiren su kemerleridir. Ülkemizin en önemli tarihi yapılarından olan Aspendos, her yıl birçok turistin akınına uğramaktadır. 

Çağının bütün özelliklerini taşıyan Perge Antik Kenti, Kilikya ve Pisidya ticaret yolunun üstünde yer aldığı için önemli bir şehirdir. Helenistik bir mimari anlayışına ev sahipliği yapan Perge Antik Kenti’nde, sizleri büyük bir tarih şöleni bekliyor. Cavea, orkestra ve scene olmak üzere üç ana bölümden oluşan tiyatro, şehrin ticari ve politik merkezi olan agora, antik dünyadan günümüze ulaşabilmiş en iyi örneklerden biri olan stadyum, su kanalı ile ikiye ayrılan Sütunlu Cadde, Akrapol ve Anıtsal Çeşme, bazilikalar gibi pek çok tarihi eser Perge’nin geçmişini gözler önüne seriyor.

Belek yaz ve kültür turizmi dışında, golf turizmi açısından da ülkemizde önemli bir yere sahiptir. Uluslararası turnuvalara da ev sahipliği yapan Belek, doğayla iç içe 15 adet golf sahasına ev sahipliği yapmaktadır. Uluslararası Golf Tur Operatörleri Birliği tarafından 2008 yılında Belek Beldesi  Avrupa’da Yılın En İyi Golf Bölgesi seçilmiştir.

Sizlere modern ve kaliteli hizmet sunan Belek otellerinde konaklarken, Belek’in doğası, tarihi yapısı ve alternatif etkinlikleri ile unutulmaz bir tatil geçirmek için hemen yerinizi ayırtın.