% 20 indirim   Vizesiz Emirates Havayolları ile Sömestre Dönemi 6 GECE 7 GÜN Bangkok & Pattaya Turu

Emirates Havayolları ile Sömestre Dönemi 6 GECE 7 GÜN Bangkok & Pattaya Turu (kod:GJY354)

   Vizesiz
   Eğlence
   Kültürel değerler
   Mimari güzellikler
   Deniz keyfi
   Alışveriş
   Balayı çiftlerine uygun
   Dağ manzarası
   Doğal güzellikler
   Kültürel zenginlik
4395 TL    3515 TL    Detaylar

Bangkok

Tayland’ın “Melekler Şehri” olarak bilinen başkenti Bangkok, Asya Kıtası’nın en çok turist çeken şehirlerindendir. Bangkok’ta hava sıcaklığının yıl boyunca pek değişmediği, sıcak ve nemli bir Muson iklimi hakimdir. Budizm inancının yoğun bir şekilde hakim olduğu Bangkok’ta, Budizm tapınakları ve Budist heykelleri en dikkat çekici yapılardır. Bangkok, modern dünyaya ayak uydurmuş onlarca kata sahip gökdelenleri ve tarihten izler taşıyan  tapınakları ile geçmiş ile günümüz arasında bir denge sağlamıştır. Pahurat Hint Pazarı’nda Hint, Çin Mahallesi'nde de Çin yemeği gibi farklı mutfakları barındıran Bangkok, baharat ve sosun yoğun olarak kullanıldığı yöresel bir mutfağa sahiptir.

Tarihinde Tayland kraliyetine ve kraliyet mahkemesine ev sahipliği yapmış olan Grand Palace, Bangkok’un en ünlü simgelerindendir. Budizm’in önemli sembollerinden olan Zümrüt Budha heykeline ev sahipliği yapan Wat Phra Kaew (Zümrüt Budha Tapınağı), harika bir mimariye sahip olan Grand Palace’te yer almaktadır. Grand Palace kadar turistlerin dikkatini çeken, Tha Kha, Damnoen Saduak, Taling Chan ve Bang Ku Wiang Market, adlarındaki yüzen pazarlarda, nehir üzerinde gezen satıcılardan yerel yemek, sebze ve egzotik meyve alışverşi yapabilirsiniz. Dünyaca ünlü yatan altın Buddha heykelinin bulunduğu Wat Pho (Yatan Buddha Tapınağı), Bangkok’un en eski ve en bilindik tapınağıdır. Adını Hindu Şafak Tanrısı Aruna’dan alan Wat Arun (Şafak Tapınağı), Bangkok’ta görülmesi gereken en önemli yapılardandır.

Sizlere en uygun fırsatlarla sunulan Bangkok Turlarına sayfamızdan erişim sağlayabilirsiniz.

Pattaya

Tayland Körfezi kıyısında yer alan Pattaya, başkent Bangkok’un güneydoğusunda yer almaktadır. Batıda Myanmar, kuzeyde Laos, doğuda Kamboçya ve güneyde Malezya ile sınırlıdır. Dünya’nın en çok tercih edilen tatil destinasyonlarından olan Pattaya, muazzam denizi ve birbirinden güzel sahilleri ile sizleri unutulmaz bir tatile davet ediyor. Yıl boyunca sıcaklıkların yüksek olması Pattaya’da tatil sezonunun neredeyse tüm yıl sürmesini sağlıyor. Pattaya’da deniz ürünleri yoğunluklu Tay mutfağının yanı sıra pek çok farklı mutfağa ait lezzetleri bulabileceğiniz restoranlar mevcuttur. Gece eğlenceleri ile meşhur Pattaya’da, her çeşit eğlence anlayışına hizmet eden çeşitli mekanları ile Walking Street şehrin kalbi olarak görülüyor. Tatil turizm açısından çok tercih edilen Pattaya, sizlere kültürel bir esinti de sunuyor. Tamamı ahşap üzerine işlenerek yapılmış olan Prasat Satchatham (Hakikat Tapınağı), muhteşem görüntüsü ile Pattaya ve Naklua plajları arasında konumlanmış ve Pattaya’nın en ilgi çekici yapısı olmuştur. Anamorfoz tekniği ile yapılmış üç boyutlu sanatsal çalışmaların bulunduğu Art in Paradise, bronz ve pirinç heykellerin bulunduğu Çin Müzesi(Anek Kusala Sala), Wat Yai Chai Tapınağı ve Mercan(Ko Lan) Adası, Pattaya'da görülmesi gerekenler arasındadır.

Bangkok ve Pattaya'yı kapsayan en uygun fırsatlı turlara sayfamızdan ulaşabilirsiniz.