Baltık Turları

Şu anda bu kategoride size sunabileceğimiz ürünümüz yok ama taleplerinizi bize iletirseniz sizin için neler yapabileceğimize bakıp size hemen geri döneriz. Bunun için bize, ekranın sağ alt köşesinden yer alan canlı desteğimizden ya da 0850-532 2077 no'lu çağrı merkezimizden ulaşabilirsiniz.

Estonya

Kuzey Avrupa’da bir Baltık ülkesi olan Estonya, Sovyetler Birliği’nden ilk ayrılan ülke olma özelliği taşımaktadır. Ülkenin yarısı ormanlarla kaplı olduğu muhteşem bir doğaya sahip olan Estonya’nın başkenti Tallinn’dir. Ülkenin doğusunda Rusya ve güneyinde Letonya bulunmaktadır. Ilıman iklimin görüldüğü Estonya’da kışlar kar yağışlı olması nedeniyle oldukça soğuk geçmektedir. Bu nedenle ülkeyi ziyaret etmek için en uygun zamanlar ilkbahar ve yaz aylarıdır.

Ortaçağı yansıtan mimarisiyle akılda kalıcı şehirlerden biri olan Tallinn, arnavut kaldırımlı sevimli sokakları ve ahşap evleriyle görülmeye değer şehirlerden biridir. Ülkenin en ünlü kentlerinden olan Parnu ise beyaz kumsalları ve birbirinden güzel parklarıyla yaz tatilini benzersiz kılmak isteyenler için en doğru adrestir. Estonya aynı zamanda Modern Sanat Müzesi, Jekaterina Kilisesi ve Seepi Maja gibi birçok önemli yapıya ev sahipliği yapmaktadır.  

Litvanya

En büyük ve en kalabalık Baltık ülkelerinden biri olan Litvanya’yı gezmek için baharın son ayları ve yaz ayları ideal zamanlardır. Bu aylarda hava çok açık olduğu için Litvanya’nın benzersiz doğasında keyifli zaman geçirebilirsiniz. Başkenti Vilnius’tur. Güzel mimarisi, pek çok kilisesi, doğasının güzelliğini ortaya koyan parklarıyla görülmeye değer yerlerden biri olan Vilnius’un yanı sıra diğer önemli şehirleri Kaunas ve Klaipeda’dır.  Trakai Ada Kalesi ve Kaunas Kalesi gibi pek çok tarihi yapının yer aldığı Litvanya önemli bir turizm destinasyonudur.

Letonya

Kuzey Avrupa’da yer alan ve üç Baltık ülkesinden biri olan Letonya’nın sınırları kuzeyde Estonya, güneyde Litvanya ve doğuda Rusya ve Belarus ile çizilmiştir. Başkenti Riga olan Letonya’yı gezmek için en uygun zamanlarsa kışları çok soğuk olduğu için sarı sonbahar zamanı yani ekim-kasım aylarıdır.

Riga, Art Nouveau tarzındaki mimarisiyle dikkat çekicidir. Taş sokakları, renkli gece hayatıyla Baltık ülkelerinin keyifli şehirlerinden biridir.      Bembeyaz uzun kumsalları ve eşsiz çam ormanlarıyla öne çıkan Jurmala, nehir kenarında bulunan tuğla kaleleriyle Sigulda, rüzgarın doğduğu yer olarak bilinen kıyı şehri Liepaja Letonya’da görülmesi gereken yerlerden yalnızca birkaçıdır.

Tatilinizin keyfini sürerken bir yandan da tarihe doyacağınız Baltık Ülkeleri’ni sizlere uygun fırsatlarla Şehrikeyif’te bulabilirsiniz.