Assos Turları

Şu anda bu kategoride size sunabileceğimiz ürünümüz yok ama taleplerinizi bize iletirseniz sizin için neler yapabileceğimize bakıp size hemen geri döneriz. Bunun için bize, ekranın sağ alt köşesinden yer alan canlı desteğimizden ya da 0850-532 2077 no'lu çağrı merkezimizden ulaşabilirsiniz.

Çanakkale'nin 87 km güneyinde bulunan Assos, Ayvacık ilçesine bağlıdır. Tarihi ve turistik bir bölge olan Assos, antik çağlardan beri yerleşim görmüş olan bir kenttir. Mimari açıdan günümüze pek çok tarihi eser kalan Assos’ta dünyanın en önemli filozoflarından Aristoteles üç yıl yaşamış ve bir felsefe okulu kurmuştur.

Adını Assos’un koruyucu tanrısı Athena’dan alan Athena Antik Kenti, Akropol’ün en yüksek yerine, Edremit Körfezi ve Midilli’ye hakim bir tepe üzerine dor düzeninde kurulmuştur. Ticari ve dini faaliyetlerin yanı sıra politik işlerin görüldüğü, Akropol’ün güney yamacında yer alan Agora ve agoranın batı kapısından aşağıya inen taş yoldan geçerek ulaşacağınız doğal bir kaya oyuğuna inşa edilmiş tiyatro; agora ile batı kapısı arasında yer alan, Helenistik dönemde yapılmış Gymnasium, Helenistik ve Roma dönemlerinden kalma Assos Nekropolü,  kent meclisinin toplandığı Bouleuterion, Assos yıkıntıları arasında kurulmuş olan Hüdavendigar Camii ve Behramkale Köprüsü, Assos’a gelince görülmesi gereken tarihi yapılardır.

Sizlere kültürel bir şölen yaşatacak Assos Turları'na en uygun fırsatlarla sayfamızdan ulaşabilirsiniz.