Almanya Turları

Şu anda bu kategoride size sunabileceğimiz ürünümüz yok ama taleplerinizi bize iletirseniz sizin için neler yapabileceğimize bakıp size hemen geri döneriz. Bunun için bize, ekranın sağ alt köşesinden yer alan canlı desteğimizden ya da 0850-532 2077 no'lu çağrı merkezimizden ulaşabilirsiniz.

Almanya’nın kuzeyinde Kuzey Denizi ve Baltık Denizi'nin kıyıları, güneyinde ile Alpler'in tepeleri bulunur. Batı ve Orta Avrupa’da yayılma gösteren Almanya, köklü tarihi ile yurtdışı turlarının olmazsa olmazları arasında yer almaktadır. Almanya, özellikle sıcaklıkların artmaya başladığı ilkbahar ve yaz aylarında yoğun bir turizm sezonu geçirmektedir. Gotik mimari yapıları, dünyaca ünlü şatoları, tarihin tozlu sayfalarına tanıklık etmiş politik binaları, doğal güzellikleri, şirin kasaba ve köyleri ile Almanya her yıl dünyanın dört bir yanından gelen turistlerin vazgeçilmez destinasyonudur.

Berlin

Almanya’da gezilecek yerlerin başında gelen Berlin, Almanya’nın başkenti ve en büyük şehridir. İsmini Potsdam kentinden alan tarihi kent merkezinin kalbi Potsdamer Meydanı Berlin’de bulunmaktadır. Berlin Duvarı‘nın yıkılmasından sonra önem kazanan meydan, Berlin’in simgelerinden biri haline gelen Sony Center’a ev sahipliği yapmaktadır. Tam anlamıyla Berlin’in simgesi olan Brandenburg Kapısı, Berlin’in en çok turist çeken yapılarındandır. Berliner Dom, Gendarmenmarkt, Bellevue Sarayı, Olympiastadion ve Charlottenburg Sarayı, Berlin’in tarihsel yapısını sergilemektedir.

Münih

Münih, Berlin ve Hamburg'dan sonra Almanya'nın en büyük üçüncü şehridir. Dünyanın en eski yerleşim yerlerinden biri olarak kabul edilen Münih, Romalılar da dahil olmak üzere birçok uygarlığa ev sahipliği yapmıştır. Eski meydanları ve kiliseleri ile görülmeye değer olan Munih’te, Munich Residenz, Frauenkirche ve Nymphenburg Sarayı gibi yapıları ziyaret edebilirsiniz.

Romantik Yol

Ortaçağda ticari amaçlı kullanılan Almanya'nın orta kısmı ile güney kısmını birbirine bağlayan Romantik Yol, 350 kilometrelik uzunluğu ile 27 küçük şehri kapsıyor ve Würzburg şehrinden başlayıp Füssen şehrinde bitiyor. Balayı çiflerinin de vazgeçilmezleri arasında bulunan Romantik Yol, her yıl binlerce turist ağırlayan önemli yerlerden biridir.

Almanya'nın doğal güzelliklerini, tarihi yapılarını ve müthiş kültürünü içeren Avrupa Turlarını, Şehrikeyif farkı ve en uygun fırsatlarla sayfamızda bulabilirsiniz.