Alanya Otelleri

Şu anda bu kategoride size sunabileceğimiz ürünümüz yok ama taleplerinizi bize iletirseniz sizin için neler yapabileceğimize bakıp size hemen geri döneriz. Bunun için bize, ekranın sağ alt köşesinden yer alan canlı desteğimizden ya da 0850-532 2077 no'lu çağrı merkezimizden ulaşabilirsiniz.

Türkiye'nin Akdeniz Bölgesi'de bir turizm ilçesi olan Alanya, Antalya’ya 135 km uzaklıktadır. Toros Dağları’nın güneyinde kalan Alanya, Akdeniz Bölgesi’nin en uzun güney sahillerine sahiptir. Jeopolitik konumu nedeniyle eski dönemlerde Akdeniz’de önemli bir kale görevi gören Alanya,  doğal güzelliklerinin yanı sıra Yunan, Roma ve Osmanlı imparatorluklarından kalma tarihi eserlere de ev sahipliği yapmaktadır. Ülke turizminde büyük bir yere sahip olan Alanya Otelleri’ni, her bütçeye uygun fırsatlarıyla sizlere sunuyoruz.

Akdeniz ikliminin yoğun sıcaklarını yakalayabilmeniz için Mayıs-Eylül ayları önerilmektedir. Bunun dışında tarihi bir gezintiye çıkmak ve aşırı sıcaklardan etkilenmek istemeyenler diğer ayları tercih edebilirler. Kleopatra Plajı, birçok konaklama seçeneği sunan Alanya’da son dönemlerde popülerleşmiştir.

Denizden yaklaşık olarak 250 metre yükseklikte bir yarımada üzerinde bulunan ve yarımadayı surlarıyla çevreleyen Alanya Kalesi, şehrin en önemli simgelerinden birisi konumundadır. Dış, orta ve iç kale olmak üzere üç bölümden oluşur. Günümüzde yerleşimin sürdüğü kaleye çıkarken liman manzaralı restoran ve cafelerde vakit geçirebilir, yarımadanın zirvesinde açık alan müzesi olarak değerlendirilen İçkale’de güzel bir manzaranın keyfi çıkartabilirsiniz.

Alanya Kalesi’ni deniz yönünden gelecek saldırılara karşı korumak amacıyla yapılan Kızılkule tüm limana ve tersaneye hâkim bir noktada bulunuyor. Sekizgen planlı olan kule savunma yapılarının eşsiz örnekleri arasında yer alır. Alanya Kalesi’nin İç Kale bölümüne koridorla bağlıdır ve kale surlarının kilit noktasıdır.

Alanya Tersanesi ve tersanenin bitişiğinde denizden 10 metre yükseklikte bir kayaya tersaneyi korumak amacıyla yapılan Tophane, Alanya Kalesi’nin kuzeyinde bulunan Ehmedek gibi pek çok tarihi yapı ve ören yerleri Alanya’nın tarihteki konumunu gözler önüne sermektedir.

Alanya’da Şepit, Laba, Bumbar, Göleviz, Taze Ülübü Yemeği, Kırtakı ve diğer yöresel lezzetleri de tadabilirsiniz.

Yaz ve kültür turizmini bir arada bulabileceğiniz Alanya’da yerli ve yabancı turistlerden oluşan renkli gece hayatını da yaşayabilirsiniz. Limanda bulunan Barlar Bölgesi’nde ve İskele Caddesi’nde disco ve barlarda geç saatlere kadar eğlenebilirsiniz.