Türk Havayolları ile 7 GECE 8 GÜN Elegant Avrupa Turu Kod: DLS360

Türk Havayolları ile 7 GECE 8 GÜN Elegant Avrupa Turu-1
Türk Havayolları ile 7 GECE 8 GÜN Elegant Avrupa Turu-2
Türk Havayolları ile 7 GECE 8 GÜN Elegant Avrupa Turu-3
Türk Havayolları ile 7 GECE 8 GÜN Elegant Avrupa Turu-4
Türk Havayolları ile 7 GECE 8 GÜN Elegant Avrupa Turu-5
Türk Havayolları ile 7 GECE 8 GÜN Elegant Avrupa Turu-6

İlk Bakışta

  Yurtdışı Tur
     Eğlence
     Kültürel değerler
     Mimari güzellikler
     Alışveriş
     Balayı çiftlerine uygun
     Doğa ile iç içe
     Dağ manzarası
     Aileler için uygun
     Romantik kaçamak
     Tarihi güzellikler
 • Kalan Süre:
 • Yorumlar
  Henüz yorum yapılmamış
(min. fiyat)
  % 22 indirim   2717 TL yerineSeçenekler:

  1.Dönem İstanbul Hareketli - 2119,00 TL
  1.Dönem Ankara'dan Ankara'ya ve İzmir'den İzmir'e - 2544,00 TL
  2.Dönem İstanbul Hareketli - 2332,00 TL
  2.Dönem Ankara'dan Ankara'ya ve İzmir'den İzmir'e - 2757,00 TL
  3.Dönem İstanbul Hareketli - 2544,00 TL
  3.Dönem Ankara'dan Ankara'ya ve İzmir'den İzmir'e - 2969,00 TLNasıl Kullanılır?

Tur fiyatı; 2-3 kişilik odada, kişi başı konaklama fiyatıdır.

Tura gitmek istediğiniz tarihle ilgili müsaitlik almanız tavsiye olunur.

Satın alma gerçekleştirdikten sonra, süratle rezervasyon yaptırılması rica olunur.  

Hızlı ve kolay rezervasyon için 0216 386 88 60 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Pasaport ve Vize Bilgileri

a) T.C vatandaşları için vize uygulaması vardır. Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile Vize Bilgileri sayfamızda belirtilen belgeler ile başvurmak gerekmektedir. Yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması olmayıp, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir.

b) Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez; pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır.

c) T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına, anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir.

d) Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına, pasaportların yenilenmesi gerekmektedir.

e) 18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge bulundurulması gerekmektedir.

Yukarıda sıralanan maddelerindeki koşullarla ilgili sorumluluk tümüyle yolcuya aittir.

Tur Programı

Tur Programı   ( görmek için tıklayın... )

1.Gün- İSTANBUL – CENEVRE – ANNECY –  LYON  

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde THY kontuarında saat 05.00’de hazır bulunulması. Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Türk Havayolları’nın TK 1917 sefer sayılı uçağı ile saat 08.05’da Cenevre’ye hareket. Yerel saat ile 10.35’te Cenevre’ye varış. Alanda bizi bekleyen özel otobüsümüz ile Cenevre şehir turu. Leman Gölü, Mont Blanc Köprüsü, Büyük Katedral,Rousseau Adası, Birleşmiş Milletler Binası ve eski şehir görülecektir. Tur sonrası “Alplerin Venedik”i olarak adlandırılan Annecy’e hareket ediyoruz. “Mavi Göl” olarak nitelenen Annecy Gölü ve gölün iki yakasında boylu boyunca uzanan şirin ve renkli evleri ile Annecy; Savoy Alplerinin eteğinde bizleri tüm güzelliğiyle karşılıyor. Annecy şehir turumuz sonrasında Lyon’a hareket ediyoruz. Lyon panoramik şehir turunda görülecek yerler arasında; Fourviere Katedrali, Eski Lyon, Saint Jean Katedrali, Terreaux Meydanı, Opera Binası, Rhone ve Saone nehirleri bulunmaktadır. Tur sonrası otele yerleşme ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.

2.Gün- LYON – AVIGNON – AIX-EN-PROVENCE

Sabah kahvaltının ardından; Aix-en-Provence bölgesine hareket ediyoruz. Yol üzerinde Avignon şehir turu yapıyoruz. UNESCO Dünya Kültür Miras Listesi’nde yer alan, üzüm bağları ve güzel şaraplarıyla tanınan Rhone nehri kıyısındaki Avignon kenti bir dönem Papalık merkezi olduğu için ortaçağdan kalma surları, Papalık Sarayı ve ünlü St.Benezet köprüsüyle ilginç bir tarihi doku oluşturuyor. Kentte adı geçen yerler gezilerek turu tamamlıyor. Sonrasında dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Güney Fransa Köyleri ve Lavanta Bahçeleri turuna katılabilirler (55 Euro). Uçsuz bucaksız ve eşsiz bir doğa manzarası sunan Güney Fransa’nın ruhu olan lavanta bahçelerini ziyaret ediyoruz. Turumuzda; mavi ve mor rengin her tonunu görmemizi mümkün kılan masalsı bir atmosfere yolculuk ediyoruz. Köylerde, tarihi taş evler ve aynı renklere sahip Arnavut kaldırımlı dar sokaklar bizlere eşlik ediyor, taş evlerin arasında doğal güzellikteki yemyeşil ağaçlar bizleri sarıp sarmalıyor. Bu tarihi köylerde kendimizi lavantanın oluşturduğu renk harmonisinde bulacağız. Turumuzda Lavanta Müzesi’ni görerek Lavantanın tohumdan evlerimize kadar olan serüvenine tanıklık etme imkanına sahip oluyoruz. Daha sonra suları ve çeşmeleri ünlü Aix en Provence kentine geçiyoruz. Güney Fransa’nın saklı cenneti olan şirin kent aynı zamanda şık butikleri ve şirin sokak kahveleriyle de bizleri cezbediyor. En ünlü çeşmesi La Rotonde şehrin göbeğinde yine aynı isimle La Rotonde Meydanı'nda bulunuyor. Şehrin her köşesinde hepsi ayrı birer sanat eseri olan çeşmelerle karşılaşmak mümkün. Aix-en Provence tarih boyunca entellektüeller tarafından ilgi odağı olmuş; Van Gogh, Cezanne ve daha birçok ünlü ressamın eserlerine ilham kaynağı olmuştur. Tur sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

 

3.Gün- AIX-EN-PROVENCE – CANNES – CENOVA

Sabah kahvaltı sonrası Cannes’a hareket. Fransız Rivierası diye bilinen ünlü sahilde dünya jet sosyetesinin gözde beldesi ve film festivali ile ünlü Cannes şehir turumuzu yapıyoruz. Tur sonrası Cenova’ya hareket ediyoruz. Yol üzerinde arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Nice & Monaco & Monte Carlo turuna katılabilirler (65 Euro). Turumuz ünlü sahil şeridi Promenade des Anglais ile başlıyor, eski Nice bölgesi, Massena Meydanı, Antika Pazarı ile sona eriyor. Öğleden sonra Monaco ve ardından yapılacak Monte Carlo turu için hareket ediyoruz. Cote d’Azur bölgesinin en güzel koy ve burunları, en güzel yamaçları gezilerek prensliğe varıyor, saray ve çevresini gezdikten sonra akşam lüks ve ihtişamın odak noktası Monte Carlo’ya geçiyoruz. Tur sonrası  Cenova’ya transfer ve geceleme otelimizde.

 

4.Gün- CENOVA

Sabah kahvaltının ardından; panoramik şehir turu. Şehir turunda Cenova Antik liman bölgesi, Ferrari Meydanı, San Lorenzo Katedrali, Dükler Sarayı, Carlo Felice Opera Binası, Antik Fener Kulesi’ni görüyoruz. Turumuzun ardından arzu eden misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Portofino & Pisa turuna ya da Portofino & Cinque Terre turuna katılabilirler (90 Euro). Rengarenk evlerin çevrelediği, tüm güzelliği ile şarkılara ilham kaynağı olmuş olan Portofino’yu ziyaret ediyoruz. Daracık sokakları rengarenk evleri, yeşil tepeleri ve turkuaz rengi Akdeniz ile Portofino görülmeye değer güzellikteki manzarasıyla bizi kendine hayran bırakıyor. 12. asırda Batı Akdeniz’deki ticaret üstünlüğünü elinde bulunduran eski deniz cumhuriyeti Pisa katedrali, vaftizhanesi ve ünlü eğik kulesi ile turistlerin odak noktası olmaya devam ediyor. Abidelerin yer aldığı Miracoli Meydanı'nı gezerek otele dönüyoruz. Unesco Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Cinque Terre; köylerin pastel turuncu, sarı, kızıl ve terra cota renklere boyanmış evlerinin gün batımı zamanı değişen renkleri, arka fonda dağların koyu yeşili ve ön planda denizin lacivert rengi ile ruhu okşayan epik bir manzara ortaya koyuyor. Geceleme otelimizde.

 

5.Gün- CENOVA – MİLANO – COMO

Sabah kahvaltının ardından Milano’ya hareket. Varışımıza istinaden panoramik Milano şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Avrupa’nın moda başkentlerinden biri olan Milano, bunun yanı sıra mutfağı, operası, kiliseleri ve büyük usta Leonardo Da Vinci’nin Son Akşam Yemeği freskosu gibi paha biçilemez sanat eserleriyle de öne çıkıyor. İtalya’nın iş ve finans başkenti olsa da alışveriş, gece hayatı ve yeme içme deneyimi için de doğru adres olan Milano’da ünlü opera binası La Scala, Duomo Meydanı ve Katedrali, birçok ünlü markanın bulunduğu keyifle alışveriş yapabileceğiniz La Galeria, Porta Romano görülecektir. Milano şehir turunun ardından Como’ya hareket ve panoramik şehir turu. Como; dünya jet sosyetesinin odak yeri olup,ünlü Hollywood yıldızlarının yazlık evlerine ev sahipliği yapıyor. Como şehir turumuz esnasında yeşilin ve mavinin en güzel birlikteliğini oluşturan muhteşem manzaraları görüyor olacağız. Tur bitimi otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest saatler. Geceleme otelimizde.

 

6.Gün- COMO – LUGANO –  ZÜRİH

Sabah kahvaltının ardından Lugano’ya hareket. Varışımıza istinaden panoramik Lugano şehir turu yapıyoruz. Lugano turumuzda Dünya jet sosyetesinin yazlık evlerinin bulunduğu, İsviçrenin Ticino kantonunda göl kenarında yer alan şık finans kenti Lugano ve Lugano gölü  görülecek yerler arasındadır. Sonrasından dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan İsviçre’nin İncisi Luzern turuna katılabilirler (55 Euro). Alplerin kuzey eteklerinde kurulmuş Luzern şehri İsviçre’nin incisi olarak adlandırılmaktadır. Luzern’de Avrupa’nın en eski kapalı ahşap köprüsünü görüyoruz. Şehri adeta ikiye bölen Reuss Nehri’nin ortasından geçen Chapel Köprüsü üzerinde Luzern şehrini anlatan çok sayıda tablo görüyoruz. Nehir boyunca uzanan tarihi yapıları, yapıların ardı sıra uzanmış dağları, yemyeşil ağaçları, şehrin her yanında görebileceğiniz kırmızı sardunyaları, nehrin üzerindeki kuğularıyla Luzern’de bir tablonun parçası olmuşuz hissine kapılıyoruz. Tur sonrası Zürih’e hareket ediyoruz. Zürih’e varış ve panoramik şehir turu. Bu turumuzda Zürih Gölü, Grossmunster Katedrali, Saat Kulesi, eski lonca evleri,eski gar ile ünlü alışveriş merkezi Bahnhofstrsasse Caddesi görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası serbest zaman. Geceleme otelimizde.

 

7.Gün- ZÜRİH

Sabah   kahvaltının ardından    serbest zaman.   Arzu  eden   misafirlerimiz Fransa’nın Alsace bölgesine ekstra olarak düzenlenecek (Strasbourg & Colmar) turuna katılabilirler (90 Euro). Fransız ve Alman ortak kültür ve mimari özelliklerini taşıyan, Ren şarap yolu üzerindeki Strasbourg kentinde Küçük Fransa, Katedral Meydanı, Notre Dame Katedrali, Kammerz evi, Colmar kentinde Eski Gümrük Binası, Pfister evi, Küçük Venedik görülecek yerler arasında bulunuyor. Ren nehri ve kanallarının çevrelediği eşsiz ortamda hem damak zevkinizi tatmin edece hem hediyelik tutkunuzu giderecek yüzlerce olanak bulacaksınız. Tur sonrası otelinize dönüş ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.

 

8.Gün-ZÜRİH – İSTANBUL

Sabah kahvaltının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Heidi’nin Köyü ve Liechtenstein turuna katılabilirler (75 Euro). Ohanna Spyri’nin ölümsüz eseri Heidi karakterini yaşattığı ve ilham aldığı yer olan köyü ziyaret ediyoruz. Dünyanın dört bir yanından ziyaretçi akınına uğrayan köyde; dağda dedesi ile kulübede yaşayan küçük Heidi’nin doğa ile iç içe ve sevgi dolu dünyasına bir yolculuk yapacağız. Sonrasında turumuza Lihtenştayn ile devam ediyoruz. İsviçre ile Avusturya arasındaki Lihtenştayn’ın yarısını Ren vadisi diğer yarısını da Alp dağları kaplamaktadır. Lihtenştayn, size yeşilin her tonunu sunacak, doğal güzelliklere doyacağınız şirinlikte bir ülke. Rehberinizin bildireceği saatte Zürih havaalanına  transfer. Türk Havayolları’nın TK 1910 seferi ile saat 19.55’te İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 23.45’te İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.


Öne Çıkanlar

TÜRK HAVAYOLLARI İLE 7 GECE 8 GÜN ELEGANT AVRUPA TURU

FRANSA & İTALYA & İSVİÇRE

Cenevre – Annecy – Lyon (1) – Avignon – Aix-en Provence (1)

 Cannes – Cenova (2) – Milano – Como (1) – Lugano –  Zürih (2)

 

1.Dönem

9 Aralık  2017

17 Şubat 2018

2.Dönem

29 Eylül

15 Ekim

25 Kasım

20,27 Ocak 2018

10,24 Mart 2018

3.Dönem 

11 Kasım 2017

 

 

 

 

Zarafetin İzinde

Fransa’nın en eski şehri olan Marsilya, Akdeniz’in en büyük ticari limanına sahiptir. Akdeniz kıyısında bulunan şehrin sahili Callelongue balıkçı kasabasından başlayıp Calanques fiyort kıyılarına kadar uzanır. Büyük bir liman kenti olması dolayısıyla şehirde gece hayatı oldukça renklidir. Hareketli eski liman bölgesi, renkli pazarları, masmavi denizi, tarihi kaleleri ve kiliseleriyle şehirde gezilebilecek pek çok yer bulunmaktadır.

Fransa’nın Akdeniz’e kıyısı olan efsanevi sahilleri. Fransızca’da gök mavisi kıyı anlamına gelen Cote d’Azur bölgesinde bulunan en önemli yerler; St.Tropez, Cannes, Monaco, Antibes, Port Girmaud, St.Maxime ve Nice’tir. Güney Fransa’nın merkez şehri Nice olağanüstü doğası, benzersiz manzarası ve dünyaca ünlü şaraplarıyla turistlerin uğrak yerlerinden biridir. Özellikle İngiliz Caddesi olarak bilinen Promenade des Anglais birbirinden güzel restoran, bar ve cafelerin yer aldığı eski şehir bölgesi Vieux Nice ile canlılık kazanıyor. Nice’ten sonra Nietzche’nin ‘’Böyle Buyurdu Zerdüşt’’ün bir kısmını yazdığı Eze kasabasına ya da Picasso’nun hatta Abidin Dino’nun bir süre yaşadığı, meraklısı için Picasso’nun müzesinin de bulunduğu Antibes görülmesi gereken yerlerden bir diğeridir. Dünyaca ünlü film festivali ve özgün güzellikleri nedeniyle tüm dünya tarafından bilinen Cannes ise Fransız Rivierası’nın en popüler şehirlerinden biri olma özelliği taşıyor. La Croisette şehrin ünlü sahil yolu ve aynı zamanda casino’ların bulunduğu bir cadde. Le Suquet, şehrin eski bölümü olarak nitelendirilen bölgesi. Eski ve tarihi binaları, rengarenk sokaklarıyla turistlerin ilgisini çeken yerlerden biri. Şehrin turistik meydanı ise Castre Meydanı, kilise ve müzelerin dikkat çektiği meydanda pek çok cafe ve restoran bulabilmek mümkün. Castre Meydanı’nda bulunan yapılardan biri olan Notre Dame de l’Esperance Kilisesi şehrin en büyük kilisesidir ve yine Castre Meydanı’nda bulunan Castre müzesi önceleri şapel olarak kullanılırken şimdilerde ise müze olarak ziyaretçilerin akınına uğrayan yerlerden. Güney Fransa’da görülmesi gereken yerlerden bir diğeri olan Monaco, Akdeniz kıyısında yer alan bir şehir devletidir. Vatikan’dan sonra dünyadaki ikinci küçük bağımsız devlet olan Monaco’nun kara sınırları Fransa ile çevrilidir. Görülebilecek yerler arasında; Monaco Kraliyet Sarayı, okyanus müzesi Musêe Ocêanographique ve botanik bahçesi Jardin Botanique gelir.

Kuzey İtalya’daki Toscana bölgesinin başkenti olan Floransa, şehrin içinden geçen Arno Nehri çevresinde kurulmuştur. Köklü bir tarihe sahip olan şehir aralarında Michelangelo, Leonardo da Vinci ve Botticelli’nin de bulunduğu sanatçılar ile Rönesans çağının başladığı şehir olarak biliniyor. Pinokyo’nun memleketi olan şehir, portakal renkli kubbesiyle dikkat çeken ve Avrupa’nın 4. Büyük kilisesi olan Santa Maria Del Fiore Katedrali’nin en dikkat çeken özelliği, Kur’an-ı Kerim’de zikredilen peygamber kıssalarının temsili olarak canlandırıldığı ve “Cennet Kapısı” olarak adlandırılan bronz kapısıdır. Halkı parlamentoya davet etmek için kullanılan Giotto’nun Çan Kulesi, Michalengelo’nun ünlü Davut Heykeli’nin de bulunduğu Senyörler Meydanı ile antika ve kuyumcu dükkanlarıyla meşhur Eski Köprü (Ponte Vecchio) görülecek yerler arasındadır. Görülebilecek önemli yerler arasında Arno Nehri, Ponte Vecchio Köprüsü, San Givoanni Battista, Vaftizhane ve Signoria Sarayı bulunuyor. 1987’den beri Unesco Dünya Mirası listesinde yer alan kaliteli ve çeşitli üzüm bağları, porcini ve trüf peynirleri ile ünlü San Gimignano, İtalya’nın keyifli yemeklerini tatma ve aynı zamanda Toskana’nın güzel şaraplarını alma imkanına sahip olacağınız Siena da görülmesi gereken yerler arasındadır., Eğik kulesiyle ünlü Pisa Kulesi ve katedralinin de içerisinde bulunduğu Mirocali (Mucizeler) Meydanı İtalya’nın en önemli sembollerinden biridir. Beş topraklar ya da beş Köyler olarak bilinen 1998’de UNESCO Dünya Mirası olarak koruma altına alınan Cinque Terre’nin köylerindeki epik manzarasını izleyebilir Roma kolonosinden kalma Lucca'yı ziyaret edebilirsiniz. Floransa ve Venedik rotası üzerinde bulunan ve 2000 yılında Avrupa Kültür Başkenti seçilen Bologna ise gerek Gastronomik zenginliği gerek Avrupa’nın ilk üniversitesi Bologna Üniversitesi ile eğitim açısından da önem taşımaktadır. Dante, Erasmus, Kopernik gibi isimleri yetiştiren üniversitenin, bölgeye eğitim anlamında büyük katkıları olmuştur. Neptün Çeşmesi, Piazza Maggiore (Büyük Meydan), Eski Borsa binası, Quadrilatero (Eski Pazar), Garisenda ve Asinelli Kuleleri görülebilecek önemli yerler arasında bulunuyor. Avrupa’nın moda başkentlerinden biri olan Milano, operası, kilisesi ve büyük usta Leonardo Da Vinci’nin Son Akşam Yemeği freskosu gibi paha biçilemez sanat eserleri ile öne çıkıyor. Milano, dünyanın en büyük Gotik tarzdaki Katedrali olan Duomo di Milano ve dünyanın en eski alışveriş merkezlerinden biri olan La Galleria, Porta Romano ve dünyanın en büyük tiyatro binalarından La Scala’ya da ev sahipliği yapıyor. Dünyanın en önemli moda merkezi olan Milano’da ünlü moda markalarının bulunduğu lüks cadde ve sokaklarını gezebilir alışveriş yapabilirsiniz.

İsviçre denize kıyısı olmayan, Alpler, İsviçre Platosu ve Jura Dağları arasında bulunan küçük bir ülkedir. Avrupa’nın refah seviyesi en yüksek ülkelerinden olan İsviçre, birbirinden güzel doğa harikalarına ev sahipliği yapan muhteşem coğrafyasıyla nefes kesicidir. Heidi’nin ülkesi olarak bilinen İsviçre, orta-batı Avrupa arasında muhteşem Alplerin kuzey ve güney yamaçlarına konumlanmıştır. İsviçre’nin önemli şehirlerinden biri olan Cenevre, ilgi çekici tarihi ve doğal güzellikleriyle İsviçre’nin en kalabalık şehirlerinden biridir. Jura Dağları ve Alpler ile çevrili olan Cenevre, tarihi ve sanatın birleşimi mimari yapıları, yemyeşil doğası, benzersiz nehirleri ve kartpostallara yakışır manzarasıyla büyüleyici şehirlerden biridir. St. Pierre Katedrali, Cenevre’de görülmesi gereken yerlerin başında gelir. 1160-1252 yılları arasında inşa edilmiş olan yapı şehrin en ünlü ana yapılarından biridir. Sade vitray süslemeleri ile beğeni toplayan mimari eserin içinde yer alan görkemli avizeler, birbirinden güzel tapınak ve şapel kalıntıları görülmeye değerdir. Özellikle yan kısımlarda bulunan neo-klasik tarzdaki kulelerin yer aldığı katedrali, Place du Bourg de Four meydanına geldiğinizde es geçmemenizi öneririz.

1909 yılında John Calvin’in 400. doğum günü anısına Eski Şehir’e ait duvarlar üzerinde inşa edilen Reform Anıtı, Cenevre Üniversitesi’nin bahçesinde yer alır. Protestan Reformu’nu sembolize eden önemli olayları ve bilgileri içeren yapıtın baş kabartmaları Parc des Bastions semtine karşı oldukça heybetli bir görünüme sahiptir. Tarihi, 16.yüzyıla kadar uzanan Reform Müzesi ise ortaçağ tarihine damgasını vuran ve en çok Avrupa’yı yakından etkileyen Reform hareketlerinin başlangıcını baz alır. Reform hareketlerinin başladığı manastır bölgesinde kurulmuş olan müzenin içerisinde kitap, el yazması, mezar taşı gibi pek çok tarihsel unsur sergilenmektedir. İsviçre ile Fransa arasına konumlanmış olan Cenevre Gölü, 581 kilometrelik yüz ölçümü ile büyük bir alanı kapsamaktadır. Le Mans olarak adlandırılan gölün etrafında, otantik gemiler, yelkenler ve yat limanları göze çarpmaktadır. Aynı zamanda Le Mans yakınlarında bulunan İngiliz Bahçesi içinde görülebilecek olan Çiçek Saati, 1955 yılında Cenevre’de çalışan bahçıvanlar tarafından tasarlanmıştır. 4 metre çapındaki saat, her mevsim farklı renk tonlarına bürünerek şehre ayrı bir güzellik katmaktadır.

İsviçre’nin görülmeye değer şehirlerinden bir diğeri olan Zürih, Zürih Gölü’nün Limmat Nehri ile birleştiği noktada kurulan Avrupa’nın en temiz şehirlerinden biridir. Dünyanın en yüksek yaşam standartlarına sahip şehirlerinden biri olan Zürih’te, şehir merkezindeki Fraumünster Kilisesi, Zürichhorn Parkı ve içerisinde yer alan Le Courbusier Pavyonu, şehrin en ünlü meydanlarından Paradeplatz, Kunsthaus Zürich ve birbirinden şirin çikolata dükkanları Zürih’te mutlaka görülmesi gereken yerlerdendir.

 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • — Türk Havayolları ile İstanbul(IST) – Cenevre(GVA) / Zürih(ZRH) – İstanbul(IST) parkurunda uçak bileti,
 • —   Havalimanı vergileri,
 • —   3* & 4* otellerde oda kahvaltı konaklamalar, 
 • —   Alan/otel/alan transferleri,
 • —   Özel otobüslerimiz ile tüm şehir transferleri, 
 • —   Cenevre, Annecy, Lyon, Avignon, Aix-en-Provence , Cenova, Cannes, Como, Lugano, Milano ve Zürih panoramik turları,
 • —   Profesyonel rehberlik ve asistanlık hizmetleri,
 • —  Otel vergileri,  
 • —  Turist Şehir vergileri.
 • —  TURSAB zorunlu mesleki sorumluluk sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • —   Vize ücreti ve servis bedeli ( 120 Euro ), 
 • —   Zorunlu sigorta ücreti (10 Euro),
 • —   Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları,
 • —   Yurt dışı çıkış harcı bedeli, 
 • —   Müze ve ören yerleri girişleri, 

 
Bölge • Yorum Yap
  Henüz yorum yapılmamış • Yorumlar

  YORUM EKLE
  Not: Yorum eklemek için üye girişi yapmalısınız. Üye değilseniz, buraya tıklayarak üye olabilirsiniz.


  İlk yorumu yapan siz olun.

  İlk Yorumu Siz Yazın:


  Not: Yorum eklemek için üye girişi yapmalısınız. Üye değilseniz, buraya tıklayarak üye olabilirsiniz.


  Yorum yayınlama kriterleri


  İptal / İade Bilgileri

  Tatil paketlerimiz sınırlı sayıda ve süreli olduğundan, rezervasyon yapıldıktan sonra iptal ya da iade yapılamamaktadır. Ancak, bir tur ya da konaklama paketini aldıktan hemen sonra ve rezervasyonunuz yapılmadan önce müşteri hizmetlerimizi arayarak aynı gün içinde değişiklik ya da iade talebinde bulunabilirsiniz. Tur, ulaşım ve konaklama hizmetlerinden Rezervasyon yapıldıktan sonra, adınıza biletleme, konaklama vb konfirmasyonlar yapılarak ücretleri ilgili tedarikçilere peşin olarak ödendiğinden turizm hizmetlerinde hiç bir şekilde iptal ya da iade yapılamamaktadır.

  Turizm hizmetinin ertelenmesi, hiç yapılmaması gibi nedenlerle hizmet alamayacağınızın anlaşılması durumunda, iptal iade talebi için en kısa süre içinde müşteri hizmetlerimize bilgi veriniz. Bilgi vermek için iletişim sayfamızdaki formumuzu da kullanabilirsiniz.  Ödeme Bilgileri

  Ödemenizi kredi kartı ile taksitli ya da tek çekim olarak yapabileceğiniz gibi, eft/havale yoluyla da yapabilirsiniz.

  Kredi Kartı

  Kredi kartı ile ödemede taksit koşulları kredi kartınızın ilk 6 hanesini yazdığınızda görüntülenmektedir. Taksit sayısı seçiminizi kredi kartı numaranızı yazdıktan sonra yapabilirsiniz. Sitemizde 128 bit SSL güvenlik sertifikası kullanılmaktadır.
  Sitemizde Bonus, Axess ve CardFinans kartlarına taksit imkanı sunulmaktadır.

  Eft / Havale

  Ödemenizi banka havalesi ya da EFT yoluyla yapmak isterseniz, yandaki formu doldurduktan ve ödeme kısmında EFT/Havale seçeneğini seçtikten sonra "Tamamla" butonuna tıklayın. EFT/Havale için sipariş tutarını aşağıdaki banka hesaplarımızdan birine yapabilirsiniz. Siparişinizin tamamlanabilmesi için EFT/Havale işleminin sipariş talebi iletildikten sonra bir iş günü içinde yapılması ve tarafımıza bildirilmesi gerekmektedir.

   Banka İban Numaralarımız:  

  DENİZBANK - TR16 0013 4000 0049 4967 1000 01
  YAPI KREDİ BANKASI - TR03 0006 7010 0000 0087 6080 19
  AKBANK - TR60 0004 6006 2888 8000 0959 91
  FİNANSBANK - TR18 0011 1000 0000 0036 5492 99
  GARANTİ BANKASI - ITR41 0006 2000 3500 0006 2975 10

  Benzer Fırsatlar

  % 20 indirim   Vizesiz VİZESİZ ARNAVUTLUK MAKEDONYA KOSOVA TURU

  VİZESİZ ARNAVUTLUK MAKEDONYA KOSOVA TURU (kod:TKV181)  2052 TL   1637 TL    Detaylar
  % 20 indirim Türk Havayolları ile 7 GECE 8 GÜN Neo Klasik İspanya Turu

  Türk Havayolları ile 7 GECE 8 GÜN Neo Klasik İspanya Turu (kod:JMK347)  2587 TL   2063 TL    Detaylar
  % 20 indirim Atlasjet Havayolları ile 3 GECE 4 GÜN Paris Turu

  Atlasjet Havayolları ile 3 GECE 4 GÜN Paris Turu (kod:FLP319)  1557 TL   1238 TL    Detaylar