Türk Havayolları ile 3 GECE 4 GÜN Vizesiz Arnavutluk & Makedonya & Kosova Turu Kod: KPL442

Türk Havayolları ile 3 GECE 4 GÜN Vizesiz Arnavutluk & Makedonya & Kosova Turu-1
Türk Havayolları ile 3 GECE 4 GÜN Vizesiz Arnavutluk & Makedonya & Kosova Turu-2
Türk Havayolları ile 3 GECE 4 GÜN Vizesiz Arnavutluk & Makedonya & Kosova Turu-3
Türk Havayolları ile 3 GECE 4 GÜN Vizesiz Arnavutluk & Makedonya & Kosova Turu-4
Türk Havayolları ile 3 GECE 4 GÜN Vizesiz Arnavutluk & Makedonya & Kosova Turu-5

İlk Bakışta

  Yurtdışı Tur
     Vizesiz
     Eğlence
     Kültürel değerler
     Mimari güzellikler
     Aileler için uygun
     Çocuklu aileler
     Tarihi güzellikler
     Doğal güzellikler
 • Kalan Süre:
 • Yorumlar
  Henüz yorum yapılmamış
  % 21 indirim   2037 TL yerine
Türk Havayolları ile 3 GECE 4 GÜN Vizesiz Arnavutluk&Makedonya&Kosova Turu

17 Mayıs 2018 Hareket

(SPOR VE GENÇLİK BAYRAMI)

 


Seçenekler:

  17 Mayıs İstanbul Hareketli - 1609,00 TLNasıl Kullanılır?

3 ÜLKE 9 ŞEHİR

TİRAN, OHRİD (2), ÜSKÜP (1), ST. NAUM, RESNE, MANASTIR

TETOVA, PRİZREN, PRISTINE

 

Tur fiyatı; 2-3 kişilik odada, kişi başı konaklama fiyatıdır.

Tura gitmek istediğiniz tarihle ilgili müsaitlik almanız tavsiye olunur.

Satın alma gerçekleştirdikten sonra, süratle rezervasyon yaptırılması rica olunur.  

Hızlı ve kolay rezervasyon için 0216 386 88 60 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

 

Fiyatlara Dahil Olan Hizmetler

 • Türk Havayolları ile gidiş dönüş ekonomik sınıf uçak biletleri,
 • Havalimanı vergileri,
 • Şehir ve otel vergileri,
 • 3*/ 4* otellerde 3 gece oda-kahvaltı konaklama,
 • Programda dâhil olduğu belirtilen şehirlerarası transferler,
 • Programda dâhil olduğu belirtilen tüm turlar,
 • Türkçe Rehberlik hizmetleri

Fiyatlara Dahil Olmayan Hizmetler

 • Kişisel ve ekstra harcamalar
 • Öğle ve akşam yemekleri
 • Dâhil olduğu açıkça belirtilmemiş her türlü hizmet
 • Yurt dışı çıkış pulu (15 TL)
 • Zorunlu seyahat sigortası (15 Euro)
 • Müze ve ören yeri girişleri

a) T.C vatandaşları için vize uygulaması bulunmamaktadır. Yolcunun seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile seyahat edebilir. T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimiz için de 6 ay şartı aynı şekilde geçerlidir.

b) 24.11.2015 Tarihi itibari ile eski pasaportlar (Lacivert Pasaport) ile yurt dışına çıkış yapılamamaktadır. Eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir.

c) Pasaport ve Tur evraklarınızın tam olması ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır.

d) Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına, pasaportların yenilenmesi gerekmektedir.

e) 18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge gerekmektedir.

Yukarıda sıralanan maddelerindeki koşullarla ilgili sorumluluk tümüyle yolcuya aittir.

Tur Programı

Tur Programı   ( görmek için tıklayın... )

1.GÜN 17 MAYIS 2018 PERŞEMBE | İSTANBUL - TİRAN - OHRİD

Atatürk Havalimanı dış hatlar gidiş terminalinde buluşma ve belirtilen saatte bagaj ve pasaport işlemlerini takiben Türk Havayollarının TK1073 sayılı tarifeli seferi ile sabah 07.45’de Tiran uçuşumuz. Varışımızı takiben pasaport işlemlerimiz yaptırıp, panoramik Tiran turumuz için havalimanından ayrılıyoruz. Arnavutluk’un başkenti Tiran’da yapacağımız panoramik turda Ethem Bey Camii, Saat Kulesi, İskender Bey Heykeli ve Meydanı, Janna Nehri görülecek yerler arasındadır. Burada verilecek serbest zamanın ardından toplanma ve Makedonya’nın muhteşem kenti Ohri’de hareket ediyoruz. Varışımızın ardından panoramik olarak düzenlenecek olan Ohrid turumuza başlıyoruz. Turumuz esnasında; Bizans döneminin Ohri’deki en önemli kilisesi St. Panteleimon, günümüzde hala konserler için kullanılan Aya Sofya Kilisesi, Aziz Bakire Meryem Kilisesi, 13. yüzyıl Doğu Hristiyanlığının en görkemli mabetlerinden Aziz Bogorodica Perivleptos, Samoil Kalesi, Çınar Meydanı, Ohrid Pazarı ve Roma döneminden kalma antik tiyatro gibi yerler görülecektir. Turun bitiminde otelimize transfer ve odalara yerleşme. Geceleme otelimizde.

 

 2.GÜN 18 MAYIS 2018 CUMA | OHRİD - (ST. NAUM - RESNE - MANASTIR)

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman veriyoruz. Arzu eden misafirlerimiz Rehberimiz tarafında ekstra olarak düzenlenecek olan St. Naum - Manastır Turuna katılabilirler. (35 Euro) Bu turumuz da öncelikle St. Naum’a varıyoruz. Burada bölgenin en önemli azizlerinden biri olan St. Naum Manastırı ve Sarı Saltuk Türbesi‘ni ziyaret ediyoruz. Buradaki enfes manzara adeta nefesinizi kesecek niteliktedir. Ardından Resne’ye hareket ediyoruz. Yolumuz üzerinde bulunan ve İttihat ve Terakki’nin en ünlü 3 simasından biri ve Türk Yunan savaşındaki faydaları nedeni ile üne kavuşan olan Resneli Niyazi’nin Sarayını ziyaret ediyoruz. Manastır(Bitola) kent gezimiz sırasında; Türk Çarşısını, Bedesteni, İshak Camiini, Yeni Cami’yi, Haydar Kadı Camii ve gezinin en duygusal anlarını yaşayacağınız Atatürk’ün mezun olduğu Askeri İdadiyi ve Atatürk Müzesini ziyaret ediyoruz.. Turun bitiminde Ohri’de ve otelimize transfer. Dileyen misafirlerimiz için rehberimizin düzenleyeceği gece Sınırsız içkili, yemekli ve müzikli Makedon Gecesi (35 Euro) programına katılabilirsiniz.

                                                                

3.GÜN 19 MAYIS 2018 CUMARTESİ | OHRİD - TETOVA - ÜSKÜP

Sabah kahvaltısının ardından başkent Üsküp’e doğru yola çıkıyoruz. Yolumuzun üzerinde ziyaret edeceğimiz Tetova (Kalkandelen)‘da Kanuni’nin vezirlerinden Sersem Ali Baba tarafından 16. yüzyılda kurulan Bektaşi Harabati Baba Teknesi’ni ve bir mimari eser olan Alaca Cami’yi ziyaret ediyoruz. Kalkandelen turumuzun ardından Üsküp‘e hareket. Ünlü şairimiz Yahya Kemal Beyatlı’nın doğum yeri olan Üsküp’te göreceğimiz yerler arasında Yahya Paşa Camii, Saat Kulesi, Türk Çarşısı, İsa Bey Camii, Mustafa Paşa Camii, Murat Paşa Camii, Kapan Han, Sulu Han, Davut Paşa Hamamı, Taş Köprü bulunmaktadır. Üsküp şehir turumuzun ardından otelimize geçiyoruz.

 

4.GÜN 20 MAYIS 2018 PAZAR | ÜSKÜP - PRİZREN - PRİŞTİNA - İSTANBUL

Sabah kahvaltısının ardından Prizren‘e hareket. Balkanlar’ın belki de en güzel ve en şirin kentlerinden birisi olan ve Osmanlıların 37 cami inşa ettikleri Prizren ’de göreceğimiz ilk eser süslemeleriyle ünlü Sinan Paşa Camii’dir. Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti tarafından son dönemlerde restore edilen Gazi Mehmet Paşa Hamamı’nı ziyaret ettikten sonra yemek ve alışveriş gibi ihtiyaçlarınız için serbest zaman veriyoruz. Rehberimizin bildireceği toplanma saatinde Priştina Havalimanı’na transfer sağlıyoruz. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Havayollarının TK1020 sayılı tarifeli seferi ile akşam 20.35’de İstanbul’a hareket, varışımız ve turumuzun sonu.

 


Öne Çıkanlar

ARNAVUTLUK

İtalya ve Osmanlı’dan izler taşıyan, kendine has kültürü ile Balkan kültürüyle yoğrulmuş Arnavutluk, Balkanların anahtar ülkesi olarak konumlandırılıyor.  Arnavutluk, Avrupa coğrafyasına yakın olmasına rağmen kendine özgü kültürel dokusunu korumayı başarmış ender ülkelerden biri olarak görülüyor. Bunun en önemli nedeni ise Arnavutluk’u 40 yılı aşkın süre baskıyla yöneten komünist lider Enver Hoca’nın,  ülkeyi dünyadan uzun süre izole etmesi. Ülkenin kültürel, siyasal, ekonomik faaliyetler gibi çeşitli alanlardaki en önemli merkezi başkent Tiran’dır. Her yıl çok sayıda turist ağırlayan Tiran, seyahat için tercih edilen gözde şehirlerden biridir.  

Tiran, Osmanlı İmparatorluğu zamanında kurulmuş, uzun yıllar imparatorluğun idaresinde kalmıştır. Osmanlıların 14. Yüzyılda bu bölgeye gelmesi ve 1912’ye kadar Türk yönetiminde kalması nedeniyle Tiran’daki pek çok yapı Osmanlı’dan izler taşır. 1919 yılında bağımsızlığını ilan eden Arnavutluk, İkinci Dünya Savaşı’ndan sonra Yugoslav Birliği içinde kalmış, bu dönemde çok fazla değişim geçirmiştir. Şehirdeki eski yapılar tahrip edilmiş Yugoslav-Sovyet mimarisinin izlerini taşıyan yapılar inşa edilmiştir. Uzun yıllar Kominist rejimin yönetimi altında kalan Tiran, rejimin değişmesiyle yeni bir değişim sürecine girmiş zarar gören yapılar yenilenmiştir. Tiran’ın merkezinde bulunan İskender Bey Heykeli ve meydanı, Tiran Kültür Sarayı, Tiran Tarih Müzesi, Saat Kulesi, Ethem Bey Camii, Janna Nehri görülebilecek en önemli yerlerdir.

MAKEDONYA

Arnavutluk, Kosova, Sırbistan, Bulgaristan ve Yunanistan arasında yer alan yedi yüz bin nüfuslu küçük bir ülke olan Makedonya, tarihi ve kültürel özellikleri ile benzersiz bir yapıya sahiptir. Vardar Nehri’nin iki kıyısında kurulmuş olan ülkenin başkenti Üsküp’tür. Makedonya’nın en gelişmiş turizm rotalarından biri olan Ohrid, Balkanlar’ın en güzel şehirlerinden biri. Bizans döneminin Ohri’deki en önemli kilisesi St. Panteleimon, günümüzde hala konserler için kullanılan Aya Sofya Kilisesi, Aziz Bakire Meryem Kilisesi, 13. yüzyıl Doğu Hristiyanlığının en görkemli mabetlerinden Aziz Bogorodica Perivleptos, Samoil Kalesi, Çınar Meydanı, Ohrid Pazarı ve Roma döneminden kalma antik tiyatro gibi yerler görülebilecek yerler arasında göze çarpıyor. Önemli diğer bir yer ise St. Naum - Manastır bölgesi. Çar Samuel Kalesi, UNESCO Dünya Mirası tarihi eski şehir bölgesi, Ali Paşa Camii, Halveti Tekkesi Ohrid’de görülecek yerler arasında. Avrupa’da ki en eski uygarlıklardan biri ve dünyadaki en eski Slav manastırı olan Saint PantelejmonSveti Naum ve Treskavec Manastırı mutlaka görülmesi gereken dini yapılardan. Burada bölgenin en önemli azizlerinden biri kabul edilen St. Naum Manastırı ve Sarı Saltuk Türbesi ziyaret edebilirsiniz. Resne üzerinde bulunan ve İttihat ve Terakki’nin en ünlü 3 simasından biri ve Türk Yunan savaşındaki faydaları nedeni ile üne kavuşan olan Resneli Niyazi’nin Sarayı da mutlaka görmeniz gereken önemli bir diğer yapı. Manastır (Bitola) kent gezisi yapabilir, Türk Çarşısı’nı, Bedesten’i, İshak Camisi, Yeni Cami, Haydar Kadı Camii ve Atatürk’ün mezun olduğu Askeri İdadiyi ve Atatürk Müzesini ziyaret edebilirsiniz.

Ohri’den çıkıp Üsküp’e doğru yola çıktığınızda rota üzerinde yer alan Tetova (Kalkandelen)‘da Kanuni’nin vezirlerinden Sersem Ali Baba tarafından 16. yüzyılda kurulan Bektaşi Harabati Baba Teknesi ve Alaca Cami’yi ziyaret edebilirsiniz. Son yıllarda yapılan mimari değişiklikler ile heykeller şehri olarak anılmaya başlanan Üsküp, ülkenin politik, kültürel, ekonomik ve akademik merkezi olarak kabul edilmektedir. Kentin simgesi olan 13 kemerli Taşköprü ve köprünün bağlandığı 18.500 metrekarelik devasa Makedonya Meydanı şehrin kalbi sayılmaktadır. Ünlü şairimiz Yahya Kemal Beyatlı’nın doğum yeri olan Üsküp’te, Yahya Paşa Camii, Saat Kulesi, Türk Çarşısı, İsa Bey Camii, Mustafa Paşa Camii, Murat Paşa Camii, Kapan Han, Sulu Han, Davut Paşa Hamamı, Taş Köprü görülebilecek yerler arasındadır.

KOSOVA

Uzun yıllar işgale maruz kalan Kosova, bağımsızlığına 2008 yılında ilan ettikten sonra Avrupa Birliği’ne geçmiştir. Uzun yıllar Osmanlı İmparatorluğu egemenliğinde kaldığı için ülkede müslüman nüfus yoğundur. Eşsiz sahillere sahip olması, UNESCO Dünya mirası Koruma Listesi’nde yer alan Sırp Ortodoks Kilisesi burada yer alması Kosova turizm açısından oldukça önemlidir.

Balkanlar’ın belki de en güzel ve en şirin kentlerinden birisi olan ve Osmanlıların 37 cami inşa ettikleri Prizren’de süslemeleriyle ünlü Sinan Paşa Camii, Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti tarafından son dönemlerde restore edilen Gazi Mehmet Paşa Hamamı’nı görebilir, alışveriş yapabilir ve bölgeye özgü yemekleri tadabilirsiniz.
Bölge • Yorum Yap
  Henüz yorum yapılmamış • Yorumlar

  YORUM EKLE
  Not: Yorum eklemek için üye girişi yapmalısınız. Üye değilseniz, buraya tıklayarak üye olabilirsiniz.


  İlk yorumu yapan siz olun.

  İlk Yorumu Siz Yazın:


  Not: Yorum eklemek için üye girişi yapmalısınız. Üye değilseniz, buraya tıklayarak üye olabilirsiniz.


  Yorum yayınlama kriterleri


  İptal / İade Bilgileri

  Bu turumuzu satın aldıktan sonra, tur kalkış tarihinden 21 öncesine kadar koşulsuz ve kesintisiz iade imkanınız bulunmaktadır.

  Rezervasyon yapıldıktan sonra, tur kalkış tarihine 21 günden az süre kaldığında, iptal ya da iade işlemi yapılamamaktadır.

  Tur nedeniyle alınmış bile olsa dahi, tarafımızdan yapılan vize işlem bedelleri iade edilememektedir.

  Vize veya pasaport alınamaması ya da geç alınması nedeniyle dahi olsa, tur kalkış tarihine 21 gün kaldıktan sonra iptal ya da iade imkanı bulunmamaktadır. Bu nedenle vize ve pasaport işlemlerine yeterli zaman tanıyarak rezervasyonlarınızı önceden yaptırmanızı önemle tavsiye ederiz.  Ödeme Bilgileri

  Ödemenizi kredi kartı ile taksitli ya da tek çekim olarak yapabileceğiniz gibi, eft/havale yoluyla da yapabilirsiniz.

  Kredi Kartı

  Kredi kartı ile ödemede taksit koşulları kredi kartınızın ilk 6 hanesini yazdığınızda görüntülenmektedir. Taksit sayısı seçiminizi kredi kartı numaranızı yazdıktan sonra yapabilirsiniz. Sitemizde 128 bit SSL güvenlik sertifikası kullanılmaktadır.
  Sitemizde Bonus, Axess ve CardFinans kartlarına taksit imkanı sunulmaktadır.

  Eft / Havale

  Ödemenizi banka havalesi ya da EFT yoluyla yapmak isterseniz, yandaki formu doldurduktan ve ödeme kısmında EFT/Havale seçeneğini seçtikten sonra "Tamamla" butonuna tıklayın. EFT/Havale için sipariş tutarını aşağıdaki banka hesaplarımızdan birine yapabilirsiniz. Siparişinizin tamamlanabilmesi için EFT/Havale işleminin sipariş talebi iletildikten sonra bir iş günü içinde yapılması ve tarafımıza bildirilmesi gerekmektedir.

   Banka İban Numaralarımız:  

  DENİZBANK - TR16 0013 4000 0049 4967 1000 01
  YAPI KREDİ BANKASI - TR03 0006 7010 0000 0087 6080 19
  AKBANK - TR60 0004 6006 2888 8000 0959 91
  FİNANSBANK - TR18 0011 1000 0000 0036 5492 99
  GARANTİ BANKASI - ITR41 0006 2000 3500 0006 2975 10

  Benzer Fırsatlar

  % 26 indirim   Vizesiz HER GÜN HAREKETLİ 3 GECE 4 GÜN UKRAYNA HAVAYOLLARI İLE VİZESİZ KİEV TURU

  HER GÜN HAREKETLİ 3 GECE 4 GÜN UKRAYNA HAVAYOLLARI İLE VİZESİZ KİEV TURU (kod:RVN184)  1900 TL   1399 TL    Detaylar
  % 21 indirim Pegasus Havayolları ile 7 GECE 8 GÜN Maxi İspanya Turu

  Pegasus Havayolları ile 7 GECE 8 GÜN Maxi İspanya Turu (kod:DNR454)  2121 TL   1675 TL    Detaylar
  % 20 indirim Güney İtalya Turu 5 GECE 6 GÜN
  4 Kişi Aldı

  Güney İtalya Turu 5 GECE 6 GÜN (kod:PHS419)  2076 TL   1656 TL    Detaylar
  % 20 indirim Atlasjet Havayolları ile 3 GECE 4 GÜN Paris Turu

  Atlasjet Havayolları ile 3 GECE 4 GÜN Paris Turu (kod:FLP319)  1557 TL   1238 TL    Detaylar