Türk Havayolları ile 23 Nisan Dönemi 4 GECE 5 GÜN Portekiz Turu Kod: ZRK450

Türk Havayolları ile 23 Nisan Dönemi 4 GECE 5 GÜN Portekiz Turu-1
Türk Havayolları ile 23 Nisan Dönemi 4 GECE 5 GÜN Portekiz Turu-2
Türk Havayolları ile 23 Nisan Dönemi 4 GECE 5 GÜN Portekiz Turu-3
Türk Havayolları ile 23 Nisan Dönemi 4 GECE 5 GÜN Portekiz Turu-4
Türk Havayolları ile 23 Nisan Dönemi 4 GECE 5 GÜN Portekiz Turu-5
Türk Havayolları ile 23 Nisan Dönemi 4 GECE 5 GÜN Portekiz Turu-6

İlk Bakışta

  Yurtdışı Tur
     Eğlence
     Kültürel değerler
     Mimari güzellikler
     Deniz keyfi
     Alışveriş
     Balayı çiftlerine uygun
     Aileler için uygun
     Doğal güzellikler
     Lezzet keşfi
     Kültürel zenginlik
 • Kalan Süre:
 • Yorumlar
  Henüz yorum yapılmamış
Otel Seçenekleri
(min. fiyat)
  % 21 indirim   3760 TL yerine
Türk Havayolları ile 23 Nisan Dönemi 4 GECE 5 GÜN Portekiz Turu


Seçenekler:

4* Oteller   ( görmek için tıklayın... )
  19 Nisan İstanbul Hareketli - 2969,00 TL
  19 Nisan İstanbul Hareketli İzmir'den İzmir'e Ankara'dan Ankara'ya - 3394,00 TL


Nasıl Kullanılır?

Lizbon(2) – Porto(2)

Obidos – Fatima – Nazare dahil

19 Nisan 2018 Hareket

 

Tur fiyatı; 2-3 kişilik odada, kişi başı konaklama fiyatıdır.

Tura gitmek istediğiniz tarihle ilgili müsaitlik almanız tavsiye olunur.

Satın alma gerçekleştirdikten sonra, süratle rezervasyon yaptırılması rica olunur.  

Hızlı ve kolay rezervasyon için 0216 386 88 60 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

 

Fiyatlara Dahil Olan Hizmetler

— Türk Havayolları ile  İstanbul (IST) – Lizbon (LIS) / Porto (OPO) -  İstanbul(IST) uçak bileti,

— Havalimanı vergileri ve hizmetleri bedeli,

— Belirtilen kategori otelde toplam 4 gece oda kahvaltı konaklama,

— Alan/Otel/Alan transferleri ve şehirlerarası transferler,

— Lizbon, Porto, Coimbra panoramik şehir turları,

— Otel vergileri,

— Şehir vergileri,

— Türkçe rehberlik hizmetleri.

 

Fiyatlara Dahil Olmayan Hizmetler

— Vize ücreti ve servis bedeli (120 Euro),

— Yurt dışı çıkış harcı bedeli,

— Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar,

— Programda belirtilmeyen tüm gezi ve turlar,

— Müze ve ören yerleri girişleri,

— İsteğe bağlı rehber ve şoför bahşişleri,

— İsteğe bağlı özel seyahat sağlık sigortası (15 Euro )

 

 

 

Pasaport ve Vize Bilgileri

a) T.C vatandaşları için vize uygulaması vardır. Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile Vize Bilgileri sayfamızda belirtilen belgeler ile başvurmak gerekmektedir. Yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması olmayıp, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir.

b) Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez; pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır.

c) T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına, anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir.

d) Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına, pasaportların yenilenmesi gerekmektedir.

e) 18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge bulundurulması gerekmektedir.

Yukarıda sıralanan maddelerindeki koşullarla ilgili sorumluluk tümüyle yolcuya aittir.

Tur Programı

Tur Programı   ( görmek için tıklayın... )

1.GÜN- İSTANBUL – LİZBON

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde saat 08.00’de hazır bulunulması. Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Türk Havayolları TK 1759 sefer sayılı uçuşu ile saat 11.50’de Lizbon’a hareket. Yerel saat ile 14.50’de Lizbon’a varış. Alanda bizi bekleyen özel otobüsümüz ile panoramik şehir turu. Bu turumuzda; Rossio Meydanı, St. Georges Şatosu’nun bulunduğu şehrin tarihi bölümü, Alfama Meydanı, Belem Kulesi, Keşifler Anıtı, Jeronimus Manastırı, Sao Jorge Kulesi ve Alfama görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelinize transfer ve serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Lizbon Gece turuna (25 Euro) katılabilirler. Tur sonrası otele dönüş. Geceleme otelimizde.

2.GÜN- LİZBON

Sabah kahvaltısı sonrası serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Sintra & Cascais & Cabo da Roca & Estoril turuna katılabilirler (75 Euro). Bir tepe üstüne kurulu tarihi şehir Sintra, eşsiz manzarasıyla Cabo da Roca, Atlantik kıyısındaki Cascais balıkçı kasabası ve Estoril, görülecek yerler arasındadır. Akşamı eğlenceli bir ortamda geçirmek isteyen misafirlerimiz ile ekstra düzenlenecek Fado Gecesi’ne (yemekli) katılma imkanı (75 Euro). Geceleme otelinizde.

3.GÜN- LİZBON – OBIDOS&FATIMA&NAZARE – PORTO

Sabah kahvaltısı ardından Porto’ya hareket. Yol üzerinde Obidos & Nazare & Fatima turumuzu gerçekleştiriyoruz. Turumuzda Portekiz’in kutsal mekanı olarak bilinen Fatima, görülmeye değer sahiliyle, şirin bir balıkçı kasabası olan Nazare , iki katlı beyaz evleri ve sarmaşıklar ile sarılmış tarihi surları olan Obidos’u ziyaret ediyoruz. Tur sonrası Porto’ya transfer.Arzu eden misafirlerimiz ile yol üstünde ekstra olarak düzenlenecek olan Aviero (tekne turu dahil) turuna katılabilirler (35 Euro). Portekiz’in Venedik’i olarak bilinen Aviero turunda şehrin içinden geçen kanallar, Aviero Nehri Köprüsü, Aviero Üniversitesi, Eski Tren Garı ve Aviero Katedrali görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası Porto’ya hareket ve varışımıza istinaden otelimize transfer. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Porto Gece turu (25 Euro) katılabilirler. Geceleme otelimizde.

4.GÜN-PORTO

Sabah kahvaltısı sonrası panoramik Porto şehir turu; Bento İstayonu, Sao Francisco Kilisesi, Borsa Sarayı, Porto Katedrali, tarihi şarap mahzenleri, Liberdade Meydanı, Batalha Meydanı, şehrin en eski ve tipik yerleşim merkezi olan Riberia Bölgesi, Tore dos Clerigos Kulesi, şehrin en ünlü alışveriş caddesi olan Santa Catarina, Don Luis 1. Köprüsü, Arrabida Köprüsü, şehrin yeni ve modern bölgesi olan Boa Vista görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Braga & Goimaraes turuna (35 Euro) katılabilirler. Braga; Portekiz’in 3. Büyük şehri olan Braga aynı zamanda İsa Tepesine ve Katedraline ev sahipliği yapan bu şehir Portekiz’in dini merkezidir. Portekiz’in tarihi şehri olan güzel küçük meydanlara ve dar sokaklara sahiptir. Goimaraes; 10. Yy ‘da Portekiz Kralı tarafından kurulan bu şehir Portekiz’in doğduğu yerdir. 10.yy’dan beri kendine has yapısını korumuş dini bir başkent olmuş küçük şirin bir yer olan burada zamanın durduğunu hissedeceksiniz. Tur sonrası otele dönüş. Geceleme otelimizde.

5.GÜN-PORTO – İSTANBUL

Sabah kahvaltısı sonrası odaların boşaltılması ve otelden ayrılış işlemleri sonrası serbest zaman. Serbest zaman sonrası havalimanına transfer, bilet ve bagaj işlemlerinin tamamlanmasından sonra Türk Havayolları’nın TK 1450 sefer sayılı uçağı ile saat 15.35’te İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 22.00’da İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.


Öne Çıkanlar

Portekiz ve Eşsiz Başkenti Lizbon'a Yolculuk

 

Portekiz’in başkenti Lizbon tıpkı İstanbul gibi yedi tepe üzerine kurulu bir şehirdir. Dünyanın en romantik şehirlerinden biri olan Lizbon; daracık sokakları, katedralleri, küçük kiliseleri, ortaçağdan günümüze birbirinden güzel köprüleriyle eşsiz bir kent. Lizbon aynı zamanda fado müziğinin anavatanı. Gün içinde Lizbon sokaklarını gezerken hemen her yerde karşınıza çıkabilecek bu müzik; ilk olarak bir zamanlar gemilerine binip bir daha geri dönmeyen Portekizli denizciler için söylenmeye başlamıştır. Lizbon, renkli atmosferi, şehrin içinden geçen tramvayları, ilgi çekici mimarisiyle önemli bir liman kenti. Kentte görülmesi gereken yerlerin başında; 16.yüzyılda Portekizli kaşif Vasco de Gama anısına yaptırılan Belem Kulesi geliyor. Karma manuelin denilen mimari tarzıyla dikkat çeken yapı, Tagus Nehri’nin ağzını korumak için savunma amaçlı yapılmıştır. Bir dönem savaş suçlularının da tutulduğu kule günümüzde turistlerin ilgisini çeken yerlerin başında geliyor. M.Ö 6.yüzyılda İberler ve Keltler tarafından kullanıldığı düşünülen Sao Jorge Kalesi ise Lizbon’u panoramik olarak görebileceğiniz ender yerlerden biri. Sao Jorge Kalesi ve Tejo Nehri arasına kurulmuş olan Alfama ise, Lizbon’un en eski mahallesi olarak biliniyor. 12.yüzyıldan kalma şirin evleri ve dar sokaklarıyla dikkat çekiyor. Ortaçağ’dan beri şehrin ana meydanı olan Pedro Rossio Meydanı, geçmiş yıllardan beri yürüyüşler, mitingler, boğa güreşleri, festivaller gibi birçok etkinliğe ev sahipliği yapıyor. İmparator IV. Pedro’nun bronz heykelinin de bulunduğu meydan kentin en önemli yerlerinden biri. Portekiz’in kuzeyinde yer alan ve dünyaca ünlü şaraplarıyla bilinen Porto ise kalbinde bulunan Ribeira’da sadece yayalara ayrılmış bölgesiyle büyüleyici yerlerin başında geliyor. Bölgenin görülmeye değer en önemli yerlerinden biri ise Porto’yu Vila Nova de Gaia’ya bağlayan demir köprü. Aynı zamanda şarap mahzenleriyle ünlü köprü, Porto’nun sanat etkinliklerinin yapıldığı önemli mekanlardan biri. Portekiz’in Venedik’i olarak bilinen kent, seramik-porselen gibi malzemelerin kullanıldığı Endülüs etkisinin görülebildiği ender mimari eserlerle dolu. Rengarenk Porto evleri, şirin trenleri, nostaljik gondolları, dillere destan şaraplarıyla Lizbon’dan sonra Portekiz’de görülmesi gereken yerlerin başında geliyor. Bento İstasyonu, Calem şarap mahzeni, Sao Francisco Kilisesi ve Torre Dos Clerigos ilgi çekici yerlerden yalnızca birkaçı.  
Bölge • Yorum Yap
  Henüz yorum yapılmamış • Yorumlar

  YORUM EKLE
  Not: Yorum eklemek için üye girişi yapmalısınız. Üye değilseniz, buraya tıklayarak üye olabilirsiniz.


  İlk yorumu yapan siz olun.

  İlk Yorumu Siz Yazın:


  Not: Yorum eklemek için üye girişi yapmalısınız. Üye değilseniz, buraya tıklayarak üye olabilirsiniz.


  Yorum yayınlama kriterleri


  İptal / İade Bilgileri

  Bu turumuzu satın aldıktan sonra, tur kalkış tarihinden 21 öncesine kadar koşulsuz ve kesintisiz iade imkanınız bulunmaktadır.

  Rezervasyon yapıldıktan sonra, tur kalkış tarihine 21 günden az süre kaldığında, iptal ya da iade işlemi yapılamamaktadır.

  Tur nedeniyle alınmış bile olsa dahi, tarafımızdan yapılan vize işlem bedelleri iade edilememektedir.

  Vize veya pasaport alınamaması ya da geç alınması nedeniyle dahi olsa, tur kalkış tarihine 21 gün kaldıktan sonra iptal ya da iade imkanı bulunmamaktadır. Bu nedenle vize ve pasaport işlemlerine yeterli zaman tanıyarak rezervasyonlarınızı önceden yaptırmanızı önemle tavsiye ederiz.  Ödeme Bilgileri

  Ödemenizi kredi kartı ile taksitli ya da tek çekim olarak yapabileceğiniz gibi, eft/havale yoluyla da yapabilirsiniz.

  Kredi Kartı

  Kredi kartı ile ödemede taksit koşulları kredi kartınızın ilk 6 hanesini yazdığınızda görüntülenmektedir. Taksit sayısı seçiminizi kredi kartı numaranızı yazdıktan sonra yapabilirsiniz. Sitemizde 128 bit SSL güvenlik sertifikası kullanılmaktadır.
  Sitemizde Bonus, Axess ve CardFinans kartlarına taksit imkanı sunulmaktadır.

  Eft / Havale

  Ödemenizi banka havalesi ya da EFT yoluyla yapmak isterseniz, yandaki formu doldurduktan ve ödeme kısmında EFT/Havale seçeneğini seçtikten sonra "Tamamla" butonuna tıklayın. EFT/Havale için sipariş tutarını aşağıdaki banka hesaplarımızdan birine yapabilirsiniz. Siparişinizin tamamlanabilmesi için EFT/Havale işleminin sipariş talebi iletildikten sonra bir iş günü içinde yapılması ve tarafımıza bildirilmesi gerekmektedir.

   Banka İban Numaralarımız:  

  DENİZBANK - TR16 0013 4000 0049 4967 1000 01
  YAPI KREDİ BANKASI - TR03 0006 7010 0000 0087 6080 19
  AKBANK - TR60 0004 6006 2888 8000 0959 91
  FİNANSBANK - TR18 0011 1000 0000 0036 5492 99
  GARANTİ BANKASI - ITR41 0006 2000 3500 0006 2975 10

  Benzer Fırsatlar

  % 21 indirim 2 GECE 3 GÜN Yılbaşı Bansko Kayak Turu

  2 GECE 3 GÜN Yılbaşı Bansko Kayak Turu (kod:LJY443)  908 TL   718 TL    Detaylar
  % 26 indirim   Vizesiz HER GÜN HAREKETLİ 3 GECE 4 GÜN UKRAYNA HAVAYOLLARI İLE VİZESİZ KİEV TURU

  HER GÜN HAREKETLİ 3 GECE 4 GÜN UKRAYNA HAVAYOLLARI İLE VİZESİZ KİEV TURU (kod:RVN184)  1900 TL   1399 TL    Detaylar
  % 20 indirim 3 GECE 4 GÜN Yılbaşı Özel Kuzey Işıkları Turu

  3 GECE 4 GÜN Yılbaşı Özel Kuzey Işıkları Turu (kod:VJC440)  4775 TL   3819 TL    Detaylar
  % 20 indirim Türk Havayolları ile Yılbaşı Özel 3 GECE 4 GÜN Bükreş Turu

  Türk Havayolları ile Yılbaşı Özel 3 GECE 4 GÜN Bükreş Turu (kod:HHM373)  2075 TL   1655 TL    Detaylar