Sonbahar Dönemi Özbekistan Havayolları ile 4 GECE 5 GÜN Özbekistan Turu Kod: FJH928

Sonbahar Dönemi Özbekistan Havayolları ile 4 GECE 5 GÜN Özbekistan Turu-1
Sonbahar Dönemi Özbekistan Havayolları ile 4 GECE 5 GÜN Özbekistan Turu-2
Sonbahar Dönemi Özbekistan Havayolları ile 4 GECE 5 GÜN Özbekistan Turu-3
Sonbahar Dönemi Özbekistan Havayolları ile 4 GECE 5 GÜN Özbekistan Turu-4
Sonbahar Dönemi Özbekistan Havayolları ile 4 GECE 5 GÜN Özbekistan Turu-5

İlk Bakışta

  Yurtdışı Tur
     Eğlence
     Kültürel değerler
     Mimari güzellikler
     Alışveriş

  Bonus'a Peşin Fiyatına 2 Taksit

 • Kalan Süre:
 • Yorumlar
  Henüz yorum yapılmamış
Ama benzer paketleri inceleyebilirsiniz.
Sonbahar Dönemi Özbekistan Havayolları ile  4 GECE 5 GÜN Özbekistan Turu

Semerkant (2) Buhara (1) Taşkent (1)


Seçenekler:Nasıl Kullanılır?

Tarih

11 Eylül 2018

9 Ekim 2018

Tur fiyatı; 2-3 kişilik odada, kişi başı konaklama fiyatıdır.

Tura gitmek istediğiniz tarihle ilgili müsaitlik almanız tavsiye olunur.

Satın alma gerçekleştirdikten sonra, süratle rezervasyon yaptırılması rica olunur.  

Hızlı ve kolay rezervasyon için 0850-532 2077 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Fiyata Dâhil Olan Hizmetler:

 • özbekistan Havayolları ile  İstanbul (AHL) -Semerkant-Taşkent-İstanbul (AHL) uçak bileti;
 • Belirtilen kategori otellerde 4 gece yarım pansiyon konaklama,(5 kahvaltı, 4 akşam yemeği)
 • Taşkent-Buhara iç hat uçak bileti;
 • Müze ve ören yerlerinin giriş ücretleri;
 • Klimalı Otobüsler ile seyahatler;
 • Türkçe bilen profesyonel rehber;
 • Hava alanlarında karşılama ve uğurlamalar.

Fiyata Dâhil Olmayan Hizmetler:

 • Şahsi harcamalar, bahşişler;
 • Müze ve ören yerlerindeki fotoğraf, video çekimi
 • için istenen ücretler;
 • Öğle yemekleri.

Peşin Fiyatına Taksit İmkanı
BONUS karta özel 300 TL ve üzeri harcamalarınızda  PEŞİN FİYATINA 5 TAKSİT, 300 TL'ye kadar  PEŞİN FİYATINA 2 TAKSİT fırsatı!

a) T.C vatandaşları için vize uygulaması bulunmamaktadır. Yolcunun seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile seyahat edebilir. T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimiz için de 6 ay şartı aynı şekilde geçerlidir.

b) 24.11.2015 Tarihi itibari ile eski pasaportlar (Lacivert Pasaport) ile yurt dışına çıkış yapılamamaktadır. Eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir.

c) Pasaport ve Tur evraklarınızın tam olması ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır.

d) Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına, pasaportların yenilenmesi gerekmektedir.

e) 18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge gerekmektedir.

Yukarıda sıralanan maddelerindeki koşullarla ilgili sorumluluk tümüyle yolcuya aittir. Turun iptali durumunda vize ve sigorta ücreti iade edilemez.

Tur Programı

Tur Programı   ( görmek için tıklayın... )

1. GÜN:  SALI İSTANBUL – SEMERKANT
Saat 00:30’da İstanbul’dan Semerkant’a HY – 276 sefer sayılı uçağı ile uçuş. Saat 06:45’da Semerkant’a geliş. Havaalanında karşılama. Mahalli lokantada  alınacak kahvaltı sonrası (odalara yerleşme öğleden sonra olacaktır) Semerkant şehir turu: İmam-i Buhari türbesi ve kulliyesi ziyareti, Hz. Hızır camii, Ruhabad türbesi ve Hz.Daniyar Peygamber türbesi, İmam-ı Maturudi türbesi gibi mekanların ziyaret edilmesi. Siyob Pazarında alışveriş sonrası otelimizde akşam yemeği.

2. GÜN:  ÇARŞAMBA SEMERKANT
Otelde sabah kahvaltısı sonrası Medeniyetlerin Taç kapısı Semerkant şehir turuna devam ediyoruz. OrtaASya Türk-İslam mimarlığının nadide üç eserinin ortak meydanı Registan meydanı; Uluğ Bey medresesi, Şirdar medresesi, Tilla Kari medresesi; Maveraünnehir’in büyük hükümdarı Gur-I Emir türbesi, Şahi Zinda türbesi, Bibi Hanım türbesi, Uluğ Bey rasathanesi gezileri ardından akşam yemeği. Geceleme otelde.


3. GÜN:  PERŞEMBE SEMERKANT – BUHARA
Otelde sabah kahvaltısı ardından gizemliliği-manevi kutsallığı ile Doğunun ‘’Kubbetü’l İslam’’ı olarak kabul edilen Kadim Şehir Buhara’ya hareket. Buhara gezi ve ziyaretleri: Seyyid Emir Külal, Bahauddin Şah-i Nakşibendi ve valideleri’nin türbeleri’ni ziyaret etmek. Buhara emirlerinin yazlık sarayı “Sitarai-Mahi-Hasa” ziyareti. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

4. GÜN: 8 CUMA BUHARA – TAŞKENT
Otelde alınacak kahvaltının ardından Buhara’yı dünyada eşsiz manevi şehir kılan Çar-Minar minaresi, Orta Asya da pişirilmiş çamurdan ilk yapı İsmail Samani türbesi, Magaki Attari türbesi, Eyyüb Peygamber çeşmesi ve türbesi, Uluğ Bey medresesi, Bolo Havuz camii, Ark kalesi, ahşap sütunları ile ünlü Lebi Havuz camii, Poyi Kalon kompleksi: Kalan minaresi, Mir Arap medresesi, Kalan türbesi gezileri ve Akşam yemeği. Iç hatlar terminaline Taşkent’e uçuş için transfer , uçuş saat 21:55’da. Taşkent’a varış, karşılama ve otele transfer. Geceleme otelde.

5. GÜN:  CUMARTESI TAŞKENT – İSTANBUL
Otelde alınacak kahvaltının ardından Taşkent gezisi: Taşkent’te bulunan Barak Han medresesi, Kaffal Şaşi türbesi, Özbekistan Diyanet İşleri Başkanlığı’nda bulunan Hazreti Osman dönemine ait Kuran-ı Kerim’in orijinal mushafı’nın ziyaret edilmesi. Emir Temur meydanı, Bağimsizlik meydani, dışarıdan Alişir Nevai tiyatrosu görme, Taşkent Havaalanına transfer. HY – 273 sefer sayili uçağı ile İstanbul’a uçuş saat 17:50’da. Tur sonu.

Detaylar

Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir.

*Otellerde 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olduğundan, 3. yatak standart yataktan küçük olabilir. Bazı otellerde ise 3. yatak uygulaması olmamaktadır. Bu tip oteller ile çalışılan paketlerde acenta misafirlerini satış sırasında bilgilendirecektir. 

*Çocuk fiyatları sadece çocukların ebeveynleri ile aynı odada konaklaması şartı ile geçerlidir. 0-2 yaş çocuk uygulamasında, çocuğun tur dönüş tarihinde 2 yaşından, 3-12 yaş çocuk uygulamasında, çocuğun tur dönüş tarihinde 12 yaşından gün almamış olması gerekmektedir. 

*Dış nedenlerden dolayı acenta programda değişiklik yapma hakkına sahiptir.

*Tura katılımın yeterli olmaması durumunda acenta iptal/değişikliği misafirlerine tur hareketinden önceden bildirecektir. *Acenta, kategorisi aynı kalmak şartıyla programda belirtilen otelleri değiştirme hakkına sahiptir.

*Ekstra turlar belli bir katılım şartı ile düzenlenir. Katılımın yetersiz olduğu durumlarda düzenlenemez. Katılımcı sayısının yetersiz kaldığı durumlarda fiyatlar rehber tarafından revize edilip yeni bir düzenleme yapılabilir.

*Yol üzeri yapılacak ekstra turlarda tura katılmayacak olan misafirlerimiz rehberimiz tarafından kent girişlerinden önce yer alan dinlenme alanlarına yönlendirilecektir.

*Tur esnasında yerel otoriteler tarafından gezilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen turlar gerçekleştirilmez. Bu turların yapılamamasından acenta sorumlu değildir. 

*Acenta, havayolu ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09. 1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Uçuş öncesinde uçak saatleri değişebilir. Tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.Öne Çıkanlar

Her biri açık hava müzesi gibi 4000 den fazla tarihi eseri ile; UNESCO Dünya mirası listesinde bulunan; tarihi İpek yolu üzerinde, asırlar boyu tüm gezginleri büyüleyen, Türk-İslam tarihinin en önemli şehirlerinden 2750 yıllık SEMERKANT ve 2500 yıllık BUHARA, Orta Asya’nın en büyük şehri ve ticaret üssü TAŞKENT, sizleri bekliyor..
Etiketler • Yorum Yap
  Henüz yorum yapılmamış • Yorumlar

  YORUM EKLE
  Not: Yorum eklemek için üye girişi yapmalısınız. Üye değilseniz, buraya tıklayarak üye olabilirsiniz.


  İlk yorumu yapan siz olun.

  İlk Yorumu Siz Yazın:


  Not: Yorum eklemek için üye girişi yapmalısınız. Üye değilseniz, buraya tıklayarak üye olabilirsiniz.


  Yorum yayınlama kriterleri


  İptal / İade Bilgileri

  İptal talebinizi tur başlamadan en az 30 gün önce yazılı olarak veya kalıcı veri saklayıcısı ile bildirmeniz durumunda, devri ve iadesi olmayan uçak bileti vb ulaşım giderleri, vergi ve harçlar ve sair ödenmiş ve geri alınması mümkün olmayan belgeli masraflar kesilerek tarafınıza bedel iadesi yapılır. Paket turun başlamasına 30 gunden 15 gune kadar olan iptallerinide vergi, harç, devri ve iadesi mümkün olmayan ulaşım giderleri vb çıktıktan sonra kalan tutar üzerinden %30'u iade edilir. Paket turun başlamasına 15 günden az süre kala yapacağınız iptallerde, ödenen bedelin %100'ü kesilir ve bedel iadesi yapılmaz.

  Bir tur ya da konaklama paketini aldıktan sonra, rezervasyonunuz kesinleştirilmemiş ise, müşteri hizmetlerimizi arayarak aynı gün içinde değişiklik ya da iade talebinde bulunabilirsiniz. Rezervasyon kesinleştirildikten sonra, adınıza biletleme, konaklama vb konfirmasyonlar yapılmış olacağından, yukarıda belirtilen iptal koşulları geçerli olacaktır.

  İptal ve iade talepleriniz için iletişim sayfamızdaki formumuzu kullanabilir, destek@sehrikeyif.com adresine e-posta gönderebilir ya da çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.

  Pasaport ya da vizenin herhangi bir neden ile onaylanmaması, yetişmemesi gibi durumlar dâhilinde, acentemizin hiçbir sorumluluğu olmayıp, katılımcıya tazminat hakkı doğmamaktadır.

  Yurtdışı paket tur fiyatları dövize endeksli olduğundan, afişe edilen TL fiyatlar anlık olarak değişiklik gösterebilir. Satın alma ve rezervasyon onayı gerçekleştikten sonra, fiyat artışı durumunda ek ücret istenmeyeceği gibi, fiyat düşüşü durumunda da geri iade yapılmayacaktır. Rezervasyon sonrası gerçekleşen fiyat değişikleri, paket turlar için iptal ya da iade nedeni olarak kabul edilmemektedir.  Ödeme Bilgileri

  Ödemenizi kredi kartı ile taksitli ya da tek çekim olarak yapabileceğiniz gibi, eft/havale yoluyla da yapabilirsiniz.

  Kredi Kartı

  Kredi kartı ile ödemede taksit koşulları kredi kartınızın ilk 6 hanesini yazdığınızda görüntülenmektedir. Taksit sayısı seçiminizi kredi kartı numaranızı yazdıktan sonra yapabilirsiniz. Sitemizde 128 bit SSL güvenlik sertifikası kullanılmaktadır.
  Sitemizde Bonus, Axess, WordCard ve Paraf kartlarına taksit imkanı sunulmaktadır.

  Eft / Havale

  Ödemenizi banka havalesi ya da EFT yoluyla yapmak isterseniz, yandaki formu doldurduktan ve ödeme kısmında EFT/Havale seçeneğini seçtikten sonra "Tamamla" butonuna tıklayın. EFT/Havale için sipariş tutarını aşağıdaki banka hesaplarımızdan birine yapabilirsiniz. Siparişinizin tamamlanabilmesi için EFT/Havale işleminin sipariş talebi iletildikten sonra bir iş günü içinde yapılması ve tarafımıza bildirilmesi gerekmektedir.

   Banka İban Numaralarımız:  

  DENİZBANK - TR16 0013 4000 0049 4967 1000 01
  YAPI KREDİ BANKASI - TR03 0006 7010 0000 0087 6080 19
  AKBANK - TR60 0004 6006 2888 8000 0959 91
  GARANTİ BANKASI - ITR41 0006 2000 3500 0006 2975 10 HALKBANK - TR72 0001 2009 8750 0010 2602 37 ZİRAAT BANKASI - TR06 0001 0009 5464 1576 9050 03

  Benzer Fırsatlar