Pegasus Havayolları ile 7 GECE 8 GÜN Maxi İtalya Turu Kod: BYT461

Pegasus Havayolları ile 7 GECE 8 GÜN Maxi İtalya Turu-1
Pegasus Havayolları ile 7 GECE 8 GÜN Maxi İtalya Turu-2
Pegasus Havayolları ile 7 GECE 8 GÜN Maxi İtalya Turu-3
Pegasus Havayolları ile 7 GECE 8 GÜN Maxi İtalya Turu-4
Pegasus Havayolları ile 7 GECE 8 GÜN Maxi İtalya Turu-5
Pegasus Havayolları ile 7 GECE 8 GÜN Maxi İtalya Turu-6

İlk Bakışta

  Yurtdışı Tur
     Eğlence
     Kültürel değerler
     Mimari güzellikler
     Gece hayatı
     Alışveriş
     Balayı çiftlerine uygun
     Aileler için uygun
     Doğal güzellikler
 • Kalan Süre:
 • Yorumlar
  Henüz yorum yapılmamış
Otel Seçenekleri
(min. fiyat)
  % 17 indirim   1591 TL yerine
Pegasus Havayolları ile 7 GECE 8 GÜN Maxi İtalya Turu 

Milano(1) – Sirmione – Venedik(1) – Ferrara – Floransa (2) – Roma (3)  


Seçenekler:

3* ve 4* Oteller   ( görmek için tıklayın... )
  1.Dönem İstanbul Hareketli - 1315,00 TL
  1.Dönem İç Hat Bağlantı Dahil - 1535,00 TL
  1.Dönem Kıbrıs Bağlantı Dahil - 1755,00 TL
  2.Dönem İstanbul Hareketli - 1535,00 TL
  2.Dönem İç Hat Bağlantı Dahil - 1754,00 TL
  2.Dönem Kıbrıs Bağlantı Dahil - 1975,00 TL
  3.Dönem İstanbul Hareketli - 1667,00 TL
  3.Dönem İç Hat Bağlantı Dahil - 1887,00 TL
  3.Dönem Kıbrıs Bağlantı Dahil - 2107,00 TL
  4.Dönem İstanbul Hareketli - 1754,00 TL
  4.Dönem İç Hat Bağlantı Dahil - 2194,00 TL
  4.Dönem Kıbrıs Bağlantı Dahil - 2415,00 TL


Nasıl Kullanılır?

1.Dönem

09 Aralık 2017

17 Şubat 2018

17 Mart 2018

2.Dönem

03 Şubat 2018

3.Dönem

11 Kasım 2017 

4.Dönem

31 Mart 2018

 

Tur fiyatı; 2-3 kişilik odada, kişi başı konaklama fiyatıdır.

Tura gitmek istediğiniz tarihle ilgili müsaitlik almanız tavsiye olunur.

Satın alma gerçekleştirdikten sonra, süratle rezervasyon yaptırılması rica olunur.  

Hızlı ve kolay rezervasyon için 0216 386 88 60 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Pegasus Hava yolları ile İstanbul (BGY) –  (FCO)– İstanbul (IST) gidiş dönüş uçak bileti, 
 • Programda belirtilen otellerde 7 gece konaklamalar,  
 • Havalimanı vergileri ve servisleri bedeli, 
 • Sirmione, Milano, Ferrara panoramik şehir turları, 
 • Profesyonel rehberlik hizmetleri 
 • Otel vergileri & turist şehir vergileri, 
 • Şehir giriş ücretleri. 
 • TURSAB zorunlu mesleki sorumluluk sigortası 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Vize ücreti ve servis bedeli (120 Euro )  
 • Seyahat Sağlık sigortası (10 Euro)  
 • Program dışı turlar ve kişisel harcamalar,  
 • Yurtdışı çıkış vergisi  (15 TL), 
 • Müze, ören yerleri ve buna benzer tüm giriş ücretleri, 
 • İsteğe bağlı şoför bahşişleri(5 Euro) 

 

Peşin Fiyatına Taksit İmkanı
BONUS karta özel  PEŞİN FİYATINA 5 TAKSİT fırsatı!

Pasaport ve Vize Bilgileri

a) T.C vatandaşları için vize uygulaması vardır. Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ilebaşvurmak gerekmektedir. Yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması olmayıp, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir.

b) Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez; pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır.

c) T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına, anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir.

d) Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına, pasaportların yenilenmesi gerekmektedir.

e) 18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge bulundurulması gerekmektedir.

Yukarıda sıralanan maddelerindeki koşullarla ilgili sorumluluk tümüyle yolcuya aittir.

Tur Programı

Tur Programı   ( görmek için tıklayın... )

1. Gün-İSTANBUL – BERGAMO –MİLANO 

Sabiha Gökçen Dış Hatlar Terminali Pegasus kontuarı önünde saat 08.15’de hazır bulunulması. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Pegasus Hava yolları PC 1211 sefer sayılı uçuşu ile saat 11.25 ’de Milano’ya hareket ve yerel saat ile 13.25’de varış. Varışımızın ardından alanda bekleyen özel otobüsümüz ile Milano’ya hareket ve panoramik şehir turu. Turumuz esnasında ünlü opera binası La Scala, Duomo Meydanı ve Katedrali, birçok ünlü markanın bulunduğu keyifle alışveriş yapabileceğiniz La Galeria, Porta Romano görülecektir. Tur bitimi otelimize transfer. Geceleme otelinizde.  

2.Gün-MİLANO – SİRMİONE – VENEDİK 

Sabah kahvaltı sonrası odaların boşaltılması ve Sirmione’ye hareket. İtalya' nın en büyük gölü olan Garda Gölünün incisi Sirmione kasabasının girişinde sizi, tarihi 13. yy’a dayanan Scaligero Kalesi karşılıyor. Begonvil çiçekleriyle kaplı binaları ve tarihi dokusu korunmuş sokakları ile sakin bir Ortaçağ kasabası olan Sirmione, masal diyarını andırıyor. Tur sonrası serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Verona turumuza katılabilirler. (50 Euro).Ünlü İngiliz edebiyatçı Shakespeare'in eserine konu olmuş tarihteki en büyük aşk hikayesi Romeo ve Juliet'in evininde bulunduğu, Roma amfi tiyatrosundan (Coloseum) sonra İtalya’daki en büyük amfi tiyatrosuna (Arena di Verona) ev sahipliği yapan UNESCO Dünya Kültürel Mirası Listesi'ndeki Kuzey İtalya’nın romantik şehri Verona gezimiz sonrasında, Milano şehir turu için hareket. Turumuz esnasında ünlü opera binası La Scala, Duomo Meydanı ve Katedrali, birçok ünlü markanın bulunduğu keyifle alışveriş yapabileceğiniz La Galeria, Porta Romano görülecektir. Tur bitimi otelimize transfer. Geceleme otelinizde.  

3.Gün-VENEDİK  – FERRARA – FLORANSA 

Sabah kahvaltı sonrası odaların boşaltılması. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan * Venedik Kombi– Gondol turuna katılabilirler (65 Euro). Özel Tekne ile ile yaklaşık 4 km uzunluğundaki Büyük Kanal’dan geçip San Marco Meydanı’na geliş. İstanbul’dan getirilen granit sütunların da bulunduğu bu meydan yüzyıllar boyunca dünya ticaretinde söz sahibi olmuş Venedikli tüccarların buluştukları ve açık denizlere yelken açtıkları önemli bir merkez. Daracık kanalları, küçük meydanları ve gondolları ile meşhur Venedik’te süslemeleri ile ‘altın kilise’ unvanını kazanan San Marco bazilikası ve mahkûmların idam edilmeden evvel son kez şehri izledikleri “Son Bakış” Köprüsü, büyük kanal üzerindeki en büyük köprü olan ve üzerinde dükkânlar bulunan Rialto Köprüsü, Venedik’in en önemli anıt binalarından Dükler Sarayı ile 15. yy. sonunda inşa edilmiş Saat Kulesi’nin göreceğimiz yerler arasındadır. Daha sonra su ile hemhal olmuş bu şehrin meşhur kanallarında gondol gezisi. Gondol gezisi esnasında Cem Sultan’ın Venediklilerin elinde tutulduğu süre içinde bir süre kaldığı Salute Kilisesi’nin görülmesinin ardından, UNESCO Dünya Kültürel Mirası Listesi'ndeki, ve bölgenin surlar içindeki en büyük, Ortaçağ – Rönesans şehri Ferrara’ya transfer ve panoramik şehir turu. Via Mazzini, Teatro Comunale di Ferrara, Opera binası ve 18. yy dan kalma Ferrara kalesi görülecek yer arasındadır. Tur bitimi otelimize transfer. Geceleme otelinizde. 

4.Gün-FLORANSA  

Sabah kahvaltı sonrası odaların boşaltılması. Arzu eden misafirlerimiz ile ekstra olarak düzenlenecek Mega Toscana turu (95 Euro). San Gimignano, Siena, Pisa ve Lucca olmak üzere dört farklı geziden oluşan, tam günlük Toscana turumuz boyunca unutulmaz manzaralar ve görkemli yapılar sizi bekliyor. San Gimignano : Çevresinde Dünyanın en kaliteli ve çeşitli üzüm bağlarının ve en iyi dondurmacısının bulunduğu ,porcini ve türüf mantarlı peynirleri ile ünlü,14.yy’dan kalma ve etrafı surlarla çevrilmiş Toskana’nın Orta Çağ şehrini geziyoruz. Siena :Orta Çağ’dan kalma dar sokakları, ufak caddeleri ve Avrupa’nın en büyük meydanı olarak kabul edilen Campo Meydanı ile ünlüdür. İtalya’nın keyifli yemeklerini tatma imkanına sahip olacağınız Siena, Toscana Bölgesi’nin görülmeye değer şehirlerinden bir tanesidir. Pisa; dünyaca bilinen en önemli tarihi eserlerinden biri olarak kabul edilen eğik kulesiyle ünlüdür. Akşam ışıklar eşliğinde Panoramik gezisırasında Pisa Kulesi, katedral, vaftizhane ile Miracoli Meydanı gezilecek yer arasında olup, dileyen misafirlerimiz bu tarihi şehirde gönüllerince fotoğraf çektirebilirler. Tur bitimi otelimize transfer. Geceleme otelinizde.           

5.Gün-FLORANSA  – ROMA 

Sabah kahvaltı sonrası odaların boşaltılması. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Floransa Şaheserleri ve Rönesans turuna katılabilirler. (35 Euro). Rönesans’ın başkenti Floransa’da, aynı zamanda Pinokyo’nun memleketi olan bu şirin şehirde önce portakal rengi kubbesiyle hemen dikkat çeken ve Avrupa’nın 4. büyük kilisesi olan Santa Maria Del Fiore Katedrali’n dışarıdan görülmesi. Katedralin en dikkat çeken özelliklerinden biri de bazıları Kur’an-ı Kerim’de de zikredilen peygamber kıssalarının temsili olarak canlandırıldığı ve ‘Cennet Kapısı’ olarak adlandırılan bronz kapıdır. Daha sonra bir zamanlar halkı parlamentoya davet etmek için kullanılan Giotto’ nun Çan Kulesi, yüzyıllar boyunca Floransa’nın politik ve sosyal merkezi olan ve Michalengelo’un’ nun ünlü Davut Heykeli’nin de bulunduğu Senyörler Meydanı ile antika ve kuyumcu dükkânlarıyla meşhur Eski Köprü (Ponte Vecchio) görülecek yerler arasındadır. Turumuzun sonunda Roma’ya transfer. Odaların alınmasına kadar serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ile Roma gece turu (35 Euro). Roma’nın en önemli İkonlarını rehberiniz ve Roma gece ışıklarının eşliğinde keşfetme şansı bulacaksınız. Tur bitimi otelimize transfer. Geceleme otelinizde.  

6.Gün-ROMA  

Sabah kahvaltı sonrasında serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak  düzenlenecek olan Roma ikonları ve Vatikan turuna katılabilirler. (55Euro). “Dünyanın merkezindeki kent” olarak adlandırılan Roma; sanat, tarih, müzik, alışveriş, güneş ve yemekleri ile karşınıza çıkan, antik dönemden Rönesans’a uzanan farklı stillerdeki binalarıyla sizi tarihte bir yolculuğa çıkarıyor. Mimarların birbiriyle yarışarak ortaya koyduğu eserler her mevsim binlerce turisti şehre çekerken, Roma tüm güzelliği ve estetiğiyle bu kalabalıkları bile insanı boğmadan taşıyabiliyor. Turumuzda Avrupa Medeniyeti’ne şekil vermiş, 23 asırlık tarihe tanıklık eden imparatorluk şehri Roma’da önce şehrin sembolü haline gelen ve Roma İmparatorluğu boyunca gladyatör dövüşlerine ev sahipliği yapmış antik tiyatro Colosseum, imparatorluk zamanında şehrin tören merkezi olan Roma Forumu, efsaneye göre içine para atanın tekrar Roma’ya geleceğine inanılan Aşk Çeşmesi, sokak sanatçılarıyla meşhur İspanyol Merdivenleri, Vatikan (San Pietro), Castel San't Angelo - Melekler Şatosu, Navona meydanı ,Piazza Pietra Pantheon, Piazza Popolo görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi otelimize transfer. Geceleme otelinizde. 

7.Gün-ROMA 

Sabah kahvaltı sonrasında serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Napoli & Pompei turuna katılabilirler.  (85 Euro). Margarita pizzasının anavatanı olduğu söylenen ve İtalya’nın en büyük 3. Şehri olan Napoli’de Garibaldi meydanı, ViaToledo ve bu ikisinin arasında kalan kısmı olan CentroStorico diye adlandırılan şehrin en eski denebilecek semti gezilecek yerler arasındadır. Napoli şehir turumuz sonrasında, Dünyanın en ünlü arkeolojik alanlarından biri olan Pompei görülecektir. Pompei M.S. 79’da patlayan ve şehri yok eden VezüvYanardağı'nın eteklerinde uzanmaktadır. Arkeologların 1748 yılında uzun süren kazıları sonucu, şehir tüm canlılığıyla ortaya çıkarılmıştır. Görülecek yerler arasında Bazilika, Forum, fauna evi, restoranlar, hamamlar, ekmek fırınları yer almaktadır. Gezi bitiminde Roma otelimize dönüş. Geceleme otelinizde. 

8.Gün-ROMA - İSTANBUL 

Sabah kahvaltı sonrasında, odaların boşaltılması ardından havalimanına transfer. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Pegasus Hava Yolları’nın PC 1224 sefer sayılı uçuşu ile saat 14.45‘te İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 18.40’da İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.  

Detaylar

***Tur Programımız minimum 40 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kakışına 20 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir. 

***Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce acenteniz tarafından bildirilecektir.***Programda belirtilen iç hat bağlantı saatleri havayolunun tarifesinde bulunan örnek saatler olup, tüm uçuş detayları ve iç hat bağlantı saatlerinin turdan 48 saat önce teyit edilmesi zorunludur. 

***Fuar, kongre, konser,etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen lokasyonlardan veya km’ lerden daha fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce acenteniz tarafından bilgi verilecektir. 

*** 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.***Tur programında dahil olan hizmetlerden Otelde alınan Kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.***Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin  genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine,  girilmesine izin verilmeyen veya her hangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkansız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından acenta sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda  imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.***Ekstra turlar , servis aldığımız yerel acente tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. 20 kişi altında kalan katılımlar durumunda tur ulaşımları tren, tramway, metro ile yapılacaktır. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamaktadır veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerde ki  müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir. 

***Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar. Ekstra turlar için tahsis edilen araçlar, sadece bu turları alan misafirler için geçerlidir.  

*** Acenta, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Acenta, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler. Öne Çıkanlar

İtalya'nın İncileri

Doğası, denizi, sahip olduğu tarihi güzellikleri ve kültürü ile ziyaretçilerini hayran bırakan İtalya her sene sayısız turiste ev sahipliği yapıyor. Her noktası görülmeye değer güzellikte, her biri başyapıt olan mimari yapıları ve muhteşem plajları da İtalya’nın en iyi gezi noktaları arasında yer alıyor. Geçmişinde Roma İmpartatorluğu’na ev sahipliği yapan İtalya, Katolik mezhebinin merkezi olan Vatikan’ı da içinde bulunduruyor. Geçmişten bugüne kültürel miras açısından çok değerli eserleri üretmiş olan ülke çok popüler turistik destinasyonlar arasında yerini alıyor.

ROMA

İtalya yarımadasının ortasında yedi tepe üzerine kurulan başkent Roma, Vatikan’ın da burada yer alması nedeniyle iki devletin de başkenti olarak biliniyor. Doğal güzelliklerinin yanında çok sayıda eski Roma eserinin hala görülebilir olması, anıtsal mekan ve eserlerin fazlalığı, Rönesans, Barok mimarisinin ilk örneklerini içinde barındırması nedeniyle de oldukça önemlidir. Vatikan, San Pietro Katedrali, Roma İmparatorluğu döneminde gladyatör dövüşlerine ev sahipliği yapan Colleseum, Roma Forumu, Venedik Meydanı, Vittoriano Zafer Anıtı, Aşk Çeşmesi (Fontana Di Trevi) ve İspanyol Merdivenleri (Piazza Di Spagna) görülebilecek en önemli yerler arasında yer alıyor. Papaların yaz dönemlerinde yaşadığı doğal güzelliklerin olduğu Nemi ve Frascati göllerine uğrayabilir, dağ çileği ile ünlü Nemi bölgesini gezip göl ve vadi manzarası eşliğinde sokakları gezebilirsiniz.

Mutfağı oldukça zengin olan Roma, İtalyan mutfağının en güzel örneklerini sergileyen restoran ve kafeleri ile Dünya Mutfağı’nın önde gelen yerleri arasında yer almaktadır. Roma, İtalyan makarnaları, pizzaları, Tiramisu, Panna Cotta ve Roma dondurması olan Gelato ile benzersiz bir deneyim sunuyor. Ayrıca Roma’da gece eğlence hayatı oldukça gelişmiş, tiyatroları ve Avrupa’nın hatta dünyanın en önemli sinema merkezlerinden biri olan Cinecitta’sı da ilgi duyulan yerler arasına girmiştir.

EDEBİYAT ŞEHRİ : NAPOLİ

İtalya’nın bir diğer önemli noktası olan Napoli deniz tatili sevenler için muhteşem bir rotadır. Yunanlılar tarafından kurulan şehir, dar sokakları, tarihi yapısı ve kültürel özellikleri ile dikkat çeker ve Yunanlıların Hellenistik kültürünü korumaya devam eder. UNESCO Dünya Miras Listesi’nde yerini alan Napoli  Avrupa’nın en büyük eski şehirleri arasında yerini alır. UNESCO tarafından “Edebiyat Şehri” olarak ilan edilen Napoli Avrupa’daki romantik duraklar arasında yerini alıyor. Margarita pizzasının anavatanı olan Napoli’de Garibaldi Meydanı, Via Toledo ve bu ikisinin arasında kalan kısmı olan Centro Storico diye adlandırılan şehir gezilecek yerler arasındadır. Napoli’yi turizm bakımından değerli kılan en önemli yerler kuşkusuz Venüz Yanardağı’nın getirdiği lavlar ve küller altında kalan Pompei antik kenti ve Capri Adası’dır. Görülecek yerler arasında Bazilika, Forum, Fauna evi, hamamlar ve ekmek fırınları yer almaktadır.

Capri Adası deniz tatili sevenler için muhteşem bir rotadır.. Adaya ulaştığınızda isterseniz tekne kiralayabilir ve adadaki mağaraları keşfedebilir veya istediğiniz yerde denize girme şansına sahip olabilirsiniz. Rota üzerinde bulunan İtalya’nın sanat ve genel tarinde önemli yer edinen Orvieto, doğal güzellikleri ile turistlerin uğrak yerleri arasında yer alıyor.

BİR RÖNESANS ŞEHRİ:  FLORANSA

Kuzey İtalya’daki Toskana bölgesinin başkenti olan Floransa, şehrin içinden geçen Arno Nehri çevresinde kurulmuştur. Köklü bir tarihe sahip olan şehir aralarında Michelangelo, Leonardo da Vinci ve Botticelli’nin de bulunduğu sanatçılar ile Rönesans çağının başladığı şehir olarak biliniyor.

Pinokyo’nun memleketi olan şehir, portakal renkli kubbesiyle dikkat çeken ve Avrupa’nın 4. Büyük kilisesi olan Santa Maria Del Fiore Katedrali’nin en dikkat çeken özelliği, Kur’an-ı Kerim’de zikredilen peygamber kıssalarının temsili olarak canlandırıldığı ve “Cennet Kapısı” olarak adlandırılan bronz kapısıdır. Halkı parlamentoya davet etmek için kullanılan Giotto’nun Çan Kulesi, Michalengelo’nun ünlü Davut Heykeli’nin de bulunduğu Senyörler Meydanı ile antika ve kuyumcu dükkanlarıyla meşhur Eski Köprü (Ponte Vecchio) görülecek yerler arasındadır.

Görülebilecek önemli yerler arasında Arno Nehri, Ponte Vecchio Köprüsü, San Givoanni Battista, Vaftizhane ve Signoria Sarayı bulunuyor. 1987’den beri Unesco Dünya Mirası listesinde yer alan kaliteli ve çeşitli üzüm bağları, porcini ve trüf peynirleri ile ünlü San Gimignano, İtalya’nın keyifli yemeklerini tatma ve aynı zamanda Toskana’nın güzel şaraplarını alma imkanına sahip olacağınız Siena da görülmesi gereken yerler arasındadır., Eğik kulesiyle ünlü Pisa Kulesi ve katedralinin de içerisinde bulunduğu Mirocali (Mucizeler) Meydanı İtalya’nın en önemli sembollerinden biridir.

Beş topraklar ya da beş Köyler olarak bilinen 1998’de UNESCO Dünya Mirası olarak koruma altına alınan Cinque Terre’nin köylerindeki epik manzarasını izleyebilir Roma kolonosinden kalma Lucca'yı ziyaret edebilirsiniz.

KÜLTÜR BAŞKENTİ BOLOGNA

Floransa ve Venedik rotası üzerinde bulunan ve 2000 yılında Avrupa Kültür Başkenti seçilen Bologna gerek Gastronomik zenginliği gerek Avrupa’nın ilk üniversitesi Bologna Üniversitesi ile eğitim açısından da önem taşımaktadır. Dante, Erasmus, Kopernik gibi isimleri yetiştiren üniversitenin, bölgeye eğitim anlamında büyük katkıları olmuştur. Neptün Çeşmesi, Piazza Maggiore (Büyük Meydan), Eski Borsa binası, Quadrilatero (Eski Pazar), Garisenda ve Asinelli Kuleleri görülebilecek önemli yerler arasında bulunuyor.

ROMANTİK VENEDİK

İtalya’ya yapılan turların vazgeçilmez durakları arasında yer alan Venedik, romantizmin baş şehri olarak biliniyor. İtalya’nın kuzeydoğusunda bulunan şehir 117 adası ve irili ufaklı 400 köprüsüyle  “Kanallar Şehri” ya da “Sular Şehri, dünyaca ünlü maskeleri nedeniyle de “Maskelerin Şehri” olarak anılmaktadır. Venedik’te San Marco Meydanı ve Kilisesi, Tövbe Köprüsü, Rialto Köprüsü, Dükler Sarayı, Çan ve Saat Kulesi, Giorgio Maggiore Kilisesi ve Büyük Kanal görülebilecek önemli yerler arasında bulunuyor. Venedik’in muhteşem kanalında romantizmin simgesi olan Gondollar ile şehir gezintisi yapabilirsiniz. Gondol Gezisi esnasında Cen Sultan’ın Venediklilerin elinde tutulduğu süre içinde bir süre kaldığı Saşute Kilisesi’ni de görebilirsiniz. 

Tarihteki en büyük aşk hikayesine konu olmuş Verona’da Romeo&Juliet’in evi ve İtalya’da göller bölgesinin en güzel örneklerinden olan Sirmione - Garda Gölü görülecek bir diğer önemli turizm merkezleridir.   

MODA’NIN MERKEZİ: MİLANO

Avrupa’nın moda başkentlerinden biri olan Milano, operası, kilisesi ve büyük usta Leonardo Da Vinci’nin Son Akşam Yemeği freskosu gibi paha biçilemez sanat eserleri ile öne çıkıyor. Milano, dünyanın en büyük Gotik tarzdaki Katedrali olan Duomo di Milano ve dünyanın en eski alışveriş merkezlerinden biri olan La Galleria, Porta Romano ve dünyanın en büyük tiyatro binalarından La Scala’ya da ev sahipliği yapıyor. Dünyanın en önemli moda merkezi olan Milano’da ünlü moda markalarının bulunduğu lüks cadde ve sokaklarını gezebilir alışveriş yapabilirsiniz.

FERRARA

UNESCO Dünya Kültürel Mirası Listesi’nde yer alan ve surlar içindekki en büyük Ortaçağ ve Rönesans şehri Ferrara’da Via Mazzini, Teatro Comunale di Ferrara, Opera binası ve 18.yy’dan kalma Ferara kaleside görülebilecek yerler arasında öne çıkıyor.
Bölge • Yorum Yap
  Henüz yorum yapılmamış • Yorumlar

  YORUM EKLE
  Not: Yorum eklemek için üye girişi yapmalısınız. Üye değilseniz, buraya tıklayarak üye olabilirsiniz.


  İlk yorumu yapan siz olun.

  İlk Yorumu Siz Yazın:


  Not: Yorum eklemek için üye girişi yapmalısınız. Üye değilseniz, buraya tıklayarak üye olabilirsiniz.


  Yorum yayınlama kriterleri


  İptal / İade Bilgileri

  Tatil paketlerimiz sınırlı sayıda ve süreli olduğundan, rezervasyon yapıldıktan sonra iptal ya da iade yapılamamaktadır. Ancak, bir tur ya da konaklama paketini aldıktan hemen sonra ve rezervasyonunuz yapılmadan önce müşteri hizmetlerimizi arayarak aynı gün içinde değişiklik ya da iade talebinde bulunabilirsiniz. Tur, ulaşım ve konaklama hizmetlerinden Rezervasyon yapıldıktan sonra, adınıza biletleme, konaklama vb konfirmasyonlar yapılarak ücretleri ilgili tedarikçilere peşin olarak ödendiğinden turizm hizmetlerinde hiç bir şekilde iptal ya da iade yapılamamaktadır.

  Turizm hizmetinin ertelenmesi, hiç yapılmaması gibi nedenlerle hizmet alamayacağınızın anlaşılması durumunda, iptal iade talebi için en kısa süre içinde müşteri hizmetlerimize bilgi veriniz. Bilgi vermek için iletişim sayfamızdaki formumuzu da kullanabilirsiniz.  Ödeme Bilgileri

  Ödemenizi kredi kartı ile taksitli ya da tek çekim olarak yapabileceğiniz gibi, eft/havale yoluyla da yapabilirsiniz.

  Kredi Kartı

  Kredi kartı ile ödemede taksit koşulları kredi kartınızın ilk 6 hanesini yazdığınızda görüntülenmektedir. Taksit sayısı seçiminizi kredi kartı numaranızı yazdıktan sonra yapabilirsiniz. Sitemizde 128 bit SSL güvenlik sertifikası kullanılmaktadır.
  Sitemizde Bonus, Axess ve CardFinans kartlarına taksit imkanı sunulmaktadır.

  BONUS karta özel 300 TL ve üzeri harcamalarınızda  PEŞİN FİYATINA 5 TAKSİT, 300 TL'ye kadar harcamalarınızda  PEŞİN FİYATINA 2 TAKSİT yapılmaktadır. Banka tarafından taksitlendirme yapılamayan (Business Card ve benzeri) kartlar peşin fiyatına taksit kampanyası kapsamında değildir.

  Eft / Havale

  Ödemenizi banka havalesi ya da EFT yoluyla yapmak isterseniz, yandaki formu doldurduktan ve ödeme kısmında EFT/Havale seçeneğini seçtikten sonra "Tamamla" butonuna tıklayın. EFT/Havale için sipariş tutarını aşağıdaki banka hesaplarımızdan birine yapabilirsiniz. Siparişinizin tamamlanabilmesi için EFT/Havale işleminin sipariş talebi iletildikten sonra bir iş günü içinde yapılması ve tarafımıza bildirilmesi gerekmektedir.

   Banka İban Numaralarımız:  

  DENİZBANK - TR16 0013 4000 0049 4967 1000 01
  YAPI KREDİ BANKASI - TR03 0006 7010 0000 0087 6080 19
  AKBANK - TR60 0004 6006 2888 8000 0959 91
  FİNANSBANK - TR18 0011 1000 0000 0036 5492 99
  GARANTİ BANKASI - ITR41 0006 2000 3500 0006 2975 10

  Benzer Fırsatlar

  % 21 indirim 23 Nisan Özel 3 GECE 4 GÜN Girit Turu

  23 Nisan Özel 3 GECE 4 GÜN Girit Turu (kod:GPB452)  2221 TL   1753 TL    Detaylar
  % 20 indirim   Vizesiz Atlasjet Havayolları ile 7 GECE 8 GÜN Baştan Başa Ukrayna Turu

  Atlasjet Havayolları ile 7 GECE 8 GÜN Baştan Başa Ukrayna Turu (kod:HNC462)  1644 TL   1314 TL    Detaylar
  % 20 indirim Türk Havayolları ile 7 GECE 8 GÜN Neo Klasik İspanya Turu

  Türk Havayolları ile 7 GECE 8 GÜN Neo Klasik İspanya Turu (kod:JMK347)  2743 TL   2194 TL    Detaylar
  % 17 indirim Turk Havayolları ile 3 Gece 4 Gun Yılbaşı Barcelona Turu

  Turk Havayolları ile 3 Gece 4 Gun Yılbaşı Barcelona Turu (kod:YGL370)  3987 TL   3295 TL    Detaylar