Konya Şeb-i Arus Turu 2 GECE 3 GÜN Kod: FST484

Konya Şeb-i Arus Turu 2 GECE 3 GÜN-1
Konya Şeb-i Arus Turu 2 GECE 3 GÜN-2
Konya Şeb-i Arus Turu 2 GECE 3 GÜN-3
Konya Şeb-i Arus Turu 2 GECE 3 GÜN-4
Konya Şeb-i Arus Turu 2 GECE 3 GÜN-5

İlk Bakışta

  Konaklamalı Yurtiçi Tur
     Kültürel değerler
     Mimari güzellikler
     Kolay ulaşım
     Tarihi güzellikler
     Kültürel zenginlik

  Bonus'a Peşin Fiyatına 2 Taksit

 • Kalan Süre:
 • Yorumlar
  Henüz yorum yapılmamış
Ama benzer paketleri inceleyebilirsiniz.
Konya Şeb-i Arus Turu 2 GECE 3 GÜN 

Mevlana Müzesi – Karatay Medresesi -Nasreddin  Hoca  Türbesi


Seçenekler:Nasıl Kullanılır?

Tarih

13, 14, 15 Aralık 2017

Tur fiyatı; 2-3 kişilik odada, kişi başı konaklama fiyatıdır.

Tura gitmek istediğiniz tarihle ilgili müsaitlik almanız tavsiye olunur.

Satın alma gerçekleştirdikten sonra, süratle rezervasyon yaptırılması rica olunur.  

Hızlı ve kolay rezervasyon için 0216 386 88 60 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Araç Kalkış Noktaları

21:00 Bakırköy İncirli Ömür Plaza Önü

22:00 Beşiktaş Yıldız Camii Önü

23:00 Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü

Fiyata  Dahil olan Hizmetler                                     

 • Lüx  otobüs  ile gidiş  dönüş ulaşım,                                        
 • Seçilen Otele göre  1 Gece Y.P , 1 Sabah Kahvaltısı,1 Akşam Yemeği,                        
 • Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri,  
 • 1618 Sayılı Kanun gereği  Zorunlu Seyahat sigortası,  
 • Profesyonel rehberlik hizmetleri , 

Fiyata  Dahil Olmayan Hizmetler                                     

 • Tüm öğle yemekleri ,  
 • Tüm yemeklerde alınan İçecekler
 • Ekstra olarak belirtilen organizasyonlar.
 • Müze ve ören yeri girişleri
 • Şeb-i Aruz gösterisi tören bileti  ( saat 20.00 veya 21:00 gösterisi )  

 

Peşin Fiyatına Taksit İmkanı
BONUS karta özel 300 TL ve üzeri harcamalarınızda  PEŞİN FİYATINA 5 TAKSİT, 300 TL'ye kadar  PEŞİN FİYATINA 2 TAKSİT fırsatı!

Tur Programı

Tur Programı   ( görmek için tıklayın... )

1.GÜN       İstanbul – Konya

Bakırköy İncirli Ömür Plaza Önü: 21:00  - Beşiktaş Yıldız Camii Önü : 22:00  - Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü :23:00   Kalkış noktalarımızdan hareket ile Düzce üzerinden Bolu’ya ulaşıyor ve Tursan tesislerinde dinlenme molası veriyoruz. Mola sonrası rehberimizin bilgilendirme amaçlı anlatımları eşliğinde gece yolculuğumuza devam ediyoruz.                                                

2.GÜN      Mevlana Müzesi – Karatay Medresesi – Sema Gösterisi

Sabah  erken saatte alınan extra kahvaltı molamızın ardından  Konya şehir merkezine varıyoruz.Konya gezimizde ilk olarak  1. Alâeddin Keykubad'ın tamamladığı Alâeddin Tepesi üzerindeki Alâeddin Camii çevresinde otobüsle yapılan panoramik turumuzu yapıyoruz , daha sonra  Selimiye Cami, Üçler Türbesi (Üç Erenler Türbesi), 16 dilimli Yeşil Kubbe (Kubbe-i Hadra),Hz.Mevlana, babası ve Sultan Veled'in sandukaları ile birçok ulemanın çini sandukalarının bulunduğu Mevlana Türbesini ziyaret ediyoruz. Burada Mevlevi giysileri, müzik aletleri, el yazması kitaplar, maketler, resimler, halıların ve eski eserlerin bulunduğu Mevlana Müzesi ile Mevlevi Dergâhı gezilerini çarşı içinde verilen serbest  zaman sonrasında Mevlana'nın can dostu olan ve çok yakın olduğu için Mevlana'yı halktan uzaklaştırdığı düşünüldüğünden dolayı öldürüldüğü ileri sürülen Şems-i Tebrizi  Türbesini ziyaret ediyoruz.Daha sonra öğle yemeğinde Konya Mutfağının Eşsiz lezzetlerinden meşhur Etli ekmeği, Mevlana Pidesi ve Tandırı seçeneklerinden yemeğimizi alıyoruz. Yemek molamızın ardından vereceğimiz serbest zamanımızın ardından Karatay Medresesi ve müzesini ziyaret etmek için otobüsümüze dönüyoruz, ziyaret sonrası otobüs ile yapacağımız şehir turu esnasında Sadreddin Konevi Camii ile yıldırım düşmesi nedeniyle yarım minareli olan İnce Minareli Cami, İplikçi Cami ve Medresesi'ni panoramik olarak gördükten sonra konaklama yapacağımız otelimize hareket ediyoruz  ve odalarımıza yerleşme.Akşam yemeğimizi aldıktan sonra  Hz. Mevlana’nın 743.Vuslat Yıldönümü vesilesi ile yapılacak olan ve bu geziye katılmanıza sebep olan sema gösterilerini izlemek için kültür merkezine gidiyoruz.Tören bitiminden sonra otelimize dönüş ve konaklama.

3.GÜN      Nasreddin  Hoca  Türbesi – Akşehir

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, Mevlana Hazretleri'nin devamlı ziyaret ettiği dönemin bilgini ve psikoloğu Tavus Baba (Tuzcu Baba) Türbesi’ni ziyaret ediyoruz. Türbenin asıl ismi Muhammed El-Bini Türbesi’dir. Türbe gezimiz sonrası Akşehir’e hareket ediyoruz. Hazır cevaplılığı ile ünlü ve birçoğumuzun hikâyelerini dinleyerek büyüdüğümüz Nasrettin Hoca’nın Türbesini ziyaret ettikten sonra Hocanın fıkralarını yansıtan heykellerin ve figürlerin bulunduğu Gülmece Parkında  kısa bir yürüyüş yapıyoruz. Tarihi bir Akşehir evi de olan Nasreddin Hoca Etnoğrafya Müzesini ve  Akşehir Ulu Cami gezilerimizin ardından Akşehir – Eskişehir - Adapazarı üzerinden İstanbul’a dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Akşam saatlerinde İstanbul’a varıyor ve bir sonraki  Tur organizasyonumuzda buluşmak üzere sizleri aldığımız noktalara bırakarak vedalaşıyoruz.

Detaylar

** 0 – 6 yaş çocuklar iki büyük yanında konaklayıp  otobüste koltuk  almadıkları takdirde ücretsizdir.

** 0-6 yaş çocuk için Otobüs de koltuk talep edildiği takdirde ise çocuk başı 100 Tl ödenir.

** Tura tek kişi katılacak misafirlerimiz fırsat kodlarına ilave olarak acentemize 3 * Otelde 60 tl , Demosan Otelde 90 tl , Safa Royal Otel’de 150 tl fark ödemelidir.

** Ek hizmet bedeli tur programı ile bir bütün olup ayrılamaz.

** Rezervasyon esnasında T.C Kimlik numaralarınızı ve doğum tarihinizi gün ay ve yıl olarak tarafımıza belirtiniz.

** Kupon alım  tarihinden itibaren 10 gün içerisinde rezervasyon yapılması gerekmektedir.

** Yeterli çoğunluk sağlanmadığı takdirde acente 3 gün önceden haber vermek kaydı ile turu bir sonraki tarihe kaydırabilir.

**Acente rehberi  içerik aynı kalmak şartı ile,gerekli gördüğü hallerde misafirlerimizin tur programından daha çok verim alabilmesi için gezilecek yerlerin güzergahında ve saatlerinde değişiklik yapabilir.

Önemli Not :

* Şeb-i Aruz törenleri için acentamızın grup bilet rezervasyonları  akşam saat 20.00 veya 21:00  Seansını  kapsadığı için  konuklarımızın başka bir seans tercih etme şansları mümkün değildir.

* Tören salonuna 7 yaşından küçük çocuklar kabul edilmemektedir.Öne Çıkanlar

Mevlana

“Şu dünya yüzündeki hayat, aslında bir ölümden ibarettir. Bizi korkutan ölüm de hakikatte, hayattır! Bunu ters düşünmek, yani ölümü, bir başka aleme doğmak değil de yok olup gitmek gibi sanmak imansızlıktır! Eğer Hak, ten hanesini yıkarsa, sakın inleme, şikâyet etme! Şunu iyi bil ki aslında sen, ten zindanında mahpussun; ölüm gelip de orası yıkılınca kurtulacaksın!” 

Şeb-i Arus yani düğün gecesi. Hz. Mevlana, ölüm gecesinin “Şeb-i Arus” olarak anılmasını, ağlama, yas, matem tutulmasını değil, sevinç ve kutlama yapılmasını istemiştir. Çünkü ona göre ölüm günü Sevgili’ye, Hakk’a kavuşma günüdür.
Etiketler • Yorum Yap
  Henüz yorum yapılmamış • Yorumlar

  YORUM EKLE
  Not: Yorum eklemek için üye girişi yapmalısınız. Üye değilseniz, buraya tıklayarak üye olabilirsiniz.


  İlk yorumu yapan siz olun.

  İlk Yorumu Siz Yazın:


  Not: Yorum eklemek için üye girişi yapmalısınız. Üye değilseniz, buraya tıklayarak üye olabilirsiniz.


  Yorum yayınlama kriterleri


  İptal / İade Bilgileri

  İptal talebinizi tur başlamadan en az 30 gün önce yazılı olarak veya kalıcı veri saklayıcısı ile bildirmeniz durumunda, devri ve iadesi olmayan uçak bileti vb ulaşım giderleri, vergi ve harçlar ve sair ödenmiş ve geri alınması mümkün olmayan belgeli masraflar kesilerek tarafınıza bedel iadesi yapılır. Paket turun başlamasına 30 gunden 15 gune kadar olan iptallerinide vergi, harç, devri ve iadesi mümkün olmayan ulaşım giderleri vb çıktıktan sonra kalan tutar üzerinden %30'u iade edilir. Paket turun başlamasına 15 günden az süre kala yapacağınız iptallerde, ödenen bedelin %100'ü kesilir ve bedel iadesi yapılmaz.

  Bir tur ya da konaklama paketini aldıktan sonra, rezervasyonunuz kesinleştirilmemiş ise, müşteri hizmetlerimizi arayarak aynı gün içinde değişiklik ya da iade talebinde bulunabilirsiniz. Rezervasyon kesinleştirildikten sonra, adınıza biletleme, konaklama vb konfirmasyonlar yapılmış olacağından, yukarıda belirtilen iptal koşulları geçerli olacaktır.

  İptal ve iade talepleriniz için iletişim sayfamızdaki formumuzu kullanabilir, destek@sehrikeyif.com adresine e-posta gönderebilir ya da çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.  Ödeme Bilgileri

  Ödemenizi kredi kartı ile taksitli ya da tek çekim olarak yapabileceğiniz gibi, eft/havale yoluyla da yapabilirsiniz.

  Kredi Kartı

  Kredi kartı ile ödemede taksit koşulları kredi kartınızın ilk 6 hanesini yazdığınızda görüntülenmektedir. Taksit sayısı seçiminizi kredi kartı numaranızı yazdıktan sonra yapabilirsiniz. Sitemizde 128 bit SSL güvenlik sertifikası kullanılmaktadır.
  Sitemizde Bonus, Axess, WordCard ve Paraf kartlarına taksit imkanı sunulmaktadır.

  Eft / Havale

  Ödemenizi banka havalesi ya da EFT yoluyla yapmak isterseniz, yandaki formu doldurduktan ve ödeme kısmında EFT/Havale seçeneğini seçtikten sonra "Tamamla" butonuna tıklayın. EFT/Havale için sipariş tutarını aşağıdaki banka hesaplarımızdan birine yapabilirsiniz. Siparişinizin tamamlanabilmesi için EFT/Havale işleminin sipariş talebi iletildikten sonra bir iş günü içinde yapılması ve tarafımıza bildirilmesi gerekmektedir.

   Banka İban Numaralarımız:  

  DENİZBANK - TR16 0013 4000 0049 4967 1000 01
  YAPI KREDİ BANKASI - TR03 0006 7010 0000 0087 6080 19
  AKBANK - TR60 0004 6006 2888 8000 0959 91
  GARANTİ BANKASI - ITR41 0006 2000 3500 0006 2975 10 HALKBANK - TR72 0001 2009 8750 0010 2602 37 ZİRAAT BANKASI - TR06 0001 0009 5464 1576 9050 03

  Benzer Fırsatlar

  Yaz Dönemi Günübirlik Eskişehir Turu
  6 Kişi Aldı

  Yaz Dönemi Günübirlik Eskişehir Turu (kod:YNL873)     Detaylar